trip-krainetrip-ukraine-dark
Milaano transport.

Tere

tekkis sellinu küsimus, et kas on olemas ka nädalast transpordi kaarti olemas, millega ma saaksin bussi/trammi/metroo ja rongiga sõita. Nagu ühist sellist ja palju see maksta võiks ja kust ma seda osta saaksin, kui on.

Tänud ette!

Milanos on ATM lehe andmetel minu arvates turistile sobivad eelkòige seesugused:

  • 2x6 nàdalapilet (2 kuni 75-minutilist sòitu (sh ymberistumised) pàevas, sama nàdala kuuel pàeval). Hind: 6.70 eur
  • pàevapilet (kehtib 24 tundi alates esimesest konvalideerimisest), hind: 3 eur
  • kahe pàeva pilet (kehtib 48 tundi alates esimesest konvalideerimisest), hind: 5.50 eur
  • 10 korra pilet (10 kuni kuni 75-minutilist sòitu (sh ymberistumised)), hind: 9.20 eur

Vòrdluseks yksikpilet (75-minutit kasutusaega) maksab yks euro.

Mainitud piletid kehtivad kòigil Milanosisestel liinidel - ATM, Trenitalia, LeNord.

Pileteid saab osta metroojaamadest (nii automaadid kui inimkassad) kui ka kohtadest, kuhu on kirjutatud peale bar, tabaccheria, cartoleria, edicola (s.t.baarid, ajaleheputkad jms)

Tänan Sind. Nüüd tekkis järgmine küsimus, et kuidas ma saaksin kõige soodsamalt Milaanost-Veneetsiasse vara hommikul ja siis õhtal tagasi. Äkki kellegil on värskelt see seljataga.

:)

Kõige odavam rong on Regional 12,50EUR üks ots aga Veneetsias nii vähese ajaga pole midagi teha. Järgmised juba üle 20EUR

Kõige mõistlikum on jah minna rongiga, regionale sõidab 3.25 ja kiiremad variandid 2.35. Regionale maksab suurusjärgus €14 ja kiiremad €25 (teine klass). Täpsemalt aegu ja tingimusi saad vaadata Trenitalia lehelt (eng). Ära unusta regionale piletit kollases kompostris tembeldamast, neid pileteid, kus on istekoht märgitud, konvalideerima ei pea.

Odavalt Milaanost Veneetsiasse?

Milline on kõige odavam variant sõita Milaanost Veneetsiasse? trenitalia.it leht näitab rongipileti hinnaks EC ja ES rongidel 31 EUR, aga seal vahel on veel mingid rongid, mille hindasid ei näita- kas need võiksid odavamad olla?

Odavam rong on 22 eur. Soovitan seal osta 1.klassi pilet, saad rahulikult sõita. 2.klassi vagunid on rahvast väga täis.

Jah R (või RV) on odavamad (need ongi mainitud regionale), aga sõidavad kauem ja peatuvad igas peatuses. Vaatasin Trenitalia lehelt, R teises klassis on 14,65 €, aga sõiduaeg on umbes 3.30h, kiiretel pigem 2.30h. Ja ega neid liiga palju päevas ei lähe. Samas, kui eesmärk on raha kokku hoida, siis on sobivad.

Mina soovitan esimest klassi ainult siis, kui väga vaja sõita on just selle rongiga ja mujale piletit ei saa. Kuni istuma mahud on kõik kenasti, inimesi küll on, aga siiski normi piires.