Millised on hinnad Šotimaal?

Kas keegi on ostnud riideid ja muud kaupa Šotimaal. Palju maksavad firma riided, jalatsid ja muu selline, kui kallis on toidupaup?

Elan ise hetkel Glasgows ja voin oelda, et elu on siin suhteliselt odav. Nadala toidukraam on voimalik Lidlist koju tuua umbes 10 naelaga. Ning allahindluste aegu saab ka firmariideid taitsa poolmuidu. Aga otsima peab. Esimesest kohast ara osta ei soovita, sest valik on suur ja konkurents on karm.

Nädala toidukraam ja £10 eest. See on küll ikka üsna uskumatu. Ise pole küll Lidlisse saanud (ja ei ela Šotimaa poolel ka, kuigi olen seal käinud ja pikemalt viibinud), kuid mulle saadetakse pidevalt Lidli reklaame ja seetõttu hinnatasemega peaksin siiski kursis olema (vaevalt, et need Lidli hinnad Šotimaa poolel nüüd ülejäänud Ühendkuningriigi Lidli hindadest nii väga erineksid). Ma siiski kahekordistaksin summa, loomulikult saaks £10 eest süüa kui säästlikult toituda ja kapis mingid varud ees, et kombineerida annaks, ent kas see ei ole siiski liiga vähene summa. Pakuks ikkagi, et umbes £25 nädalas oleks realistlikum, samas muidugi ajab ka ju £5 summaga nädalas ära - sõltuvalt sellest, mis köögikapis ees olemas ja kust ning mida osta.

Samas saab alati nt osta aedviljapoe tänavaletist mingi 10 kg kartulikoti £3 eest, lisaks mingit kastet keeta või kartuleid praadida. (5kg sibulakott ka mingi paari naela eest lisaks). Või nt paari naela eest Farmfoodsist nt 2 kg külmutatud hakkliha (see oli sibulatega, nende ostu pealt saab siis säästa) ja no ses mõttes saaks kindlasti karske üliõpilasroaga nädala ära elatud. Või mingi paarinaelane 3 kg makaronikott osta ja sinna juurde midagi kombineerida. Kana nt on üsna odav, jalad või tiivad või nt Icelandi 4 kanafileega pakk £1 eest ja ses mõttes annab säästlikult toituda kindlasti.

No saastlikus on minu rahakotti arvestades ysna tavaparane eluviis. Ja see 10 naela ei ole yldse nii ebarealislik. Tosi on see, et selle sisse ei ole arvestatud naiteks suhkur vms, mida iga nadal ostma ei pea. Minu tavaline toidukorv: 400 g pakk viilutatud sinki, suur sai, munad, paprika, oun/pirn/apelsin, kaheksane pakk myslibatoone, majonees, pakk makarone, paar pakki maitsestatud riisi ja siis soltuvalt vajadusest veel yht-teist ja see koik kokku maksabki umbes 10 naela ringis. Lisaks tasub nt saia-kukleid osta ohtul peale kaheksat, sest siis hindavad enamus poed need juba poole hinna peale, et kaubast sulgemiseks lahti saaks. Aga eks see kui palju toidu peale raha kulutada soltub ka sellest, kellega koos elatakse. Mul on kolm korterikaaslast ning suhtes majas on vaga head, niiet igayks soob kylmkapist seda mis meeldib ning keegi oma asjadele nimesilte peale ei kleebi. Aga 25 naela nadalas toidu peale kulutada on kyll minu matemaatika jargi usna palju. Selline summa kulub ehk siis, kui sopradele ohtusooke korraldada. Aga see on lihtsalt minu arvamus, igayks kulutagi niipalju kui meeldib ja soogu seda mis maitseb. Minu point on lihtsalt see, et 10 naelaga nadalas on voimalik ilusti hakkama saada (ja seda ka ilma ylikokkuhoidlikku tudengitoitu soomata).

Vabandan trip.ee ees tapitahtede puudumisest tingitud oigekirja reeglite ignoreerimise parast.

400 g pakk viilutatud sinki, suur sai, munad, paprika, oun/pirn/apelsin, kaheksane pakk myslibatoone, majonees, pakk makarone, paar pakki maitsestatud riisi ja siis soltuvalt vajadusest veel yht-teist

Ja sa elad sellega NÄDAL AEGA?

Respekt.

Oleks mul selline tahtejõud!!!

No mul kaks suud toita ka:) Näljane üliõpilane mulle lisaks. On esinenud ka kesisemaid perioode, kus toime tuldud viie naelaga nädalas (kogemusest - ära ei sure:). Samas võib ju loomulikult nt ka ussimakaronidest toituda, kuum vesi peale ja söök valmis. Või nädal aega ka üliõpilaste tavarooga - toitvaid ubasid makaronidega või putru võiga/moosiga süüa, miks mitte. Või suppi keeta. Dieeti pidavale naisterahvale igati paslik saleda talje säilitamiseks. Ma lähtusin üliõpilastele ülikooli ametlikes materjalides antud nädalasest söögisummast. Selle ringis ka tuleb kui normaalselt toituda. Vahel läheb £40, vahel taas vähem £15-25 ringis (£30 ja rohkema eest ostes kuluks juba kojukandeteenus ära). Eks sõltub kindlasti, kust ja mida osta. Nt Somerfieldis on Simply Value sari ja selle raames saab üsna odavalt söögipoolist (ja neid õhtuseid poeskäike oleme vahel harrastanud jah, siis on võimalik tõesti soodsalt nt värsket saia vms saada ja sõna "allahinnatud" ei tähenda sugugi, et kehtivuse tähtaeg läbi vms - samas mäletan juhust, mil ostsin Icelandist karbi küpsiseid ja see ei olnud allahinnatud, koju saabudes ja kuivavõitu küpsist degusteerides langes alles pilk kehtivuse tähtajale, mis oli ostuõhtul - taas, Sainsbury jälle müüs madeirakooke ja muud sarnast, mis oli ka nädal hiljem süües pehme ja mure). Samuti on vastava poe jaoks tehtu reeglina odavam. Nt Sainsbury's Sainsbury logoga toiduained. Somerfieldis Somerfieldi või Co-op logoga kaup). Iceland ja Farmfoods on reeglina odavamad, ALDI ja ASDA samuti, tegelikult võib ka nt Waitrose'ist kaupa valides suhteliselt soodsalt oma ostud tehtud saada (mulle meeldib, et seal müüakse suhteliselt hea hinnaga kõige värskemat koorest kodujuustu ja hapukoort suures purgis ning üliõpilaste ajalehes avaldati samuti artikkel, kus räägiti, et kui võrreldi Waitrose'i teatud kaubaartiklite hinda teiste nn odavpoodide omaga, siis ei olnud Waitrose'ist sugugi kallim osta - mul on nt Waitrose'i kõige lähemal ja Iceland on mõnikümmend meetrit edasi, üle tee minna). Rohelist (aedvilju, puuvilja) tasub osta spetsiaalsest poest, seal on reeglina odavam.

Kusjuures, kui sa nyyd sellele tahelepanu juhid, siis ma ise ka imestan et on kuidagi vahevoitu nadala jaoks, aga ka mu enda imestusele vaatamata see just nii ongi... Kusjuures ma Eestis elades ei viitsinud yldse kodus syya teha (pidev voileivapidu), aga siin on mu harjumused kuidagi muutunud. Aga mis me siin ikka vaidleme, nagu ma juba enne ytlesin, et igayks soogu seda mis maitseb ja mis rahakotile kohane tundub. Tiina toi ka ysna palju hinnanaiteid valja, niiet teema algataja kysimused peaks nyyd vastatud olema.

Head isu!