Minek Tenerifele märtsis, paluks infot!

Lugesin läbi siin foorumis esinenud kommentaarid Tenerife kohta ja majutusega seonduvad plussid ja miinused.
Endal plaanis minna märtsi keskel, ostes ainult siis lennu piletid (Horizon Travelist) aga majutuse sooviks lahendada siis kas kohapeal või siis läbi neti eelnevalt bronnides.
Küsimus? Kuidas on rahval kogemused läbi neti bronnimisega mitmeid kuid ette-kas kohale saabudes on ikka kõik nii nagu broneering on tehtud või on juhtunud ka, et bronnist ei teata maad ega mütsi. Foorumis käis läbi sellised kohad nagu Laguna Park II ja ka Playa de las Americas. Kuna olen huvitatud just sellest et ise kokata kohapeal jne-pole seega oluline hotell´koos hommikusöögiga. Põhirõhu paneks siiski ümbrusega tutvumisele.
Samas on kajastunud siin foorumis ka eestlasi kes kohapeal elavad ja on igati abivalmis oma rahvusest saabujaid aitama öömajadega jne. Ehk oleks kellelgi soovitada mõne inimese kontakti(meili)-kellega siis natukene koostööd teha.
Jään siis ootama Teiepoolseid pakkumisi, kel on olnud positiivsed kogemused just ees elavate ja abistavat kätt andvatel eestlastega. Ja muudki millele tähelepanu pöörata.

Kõike kaunist KÕIGILE!

1) Playa de las Americas on kuurortlinn.
2) Googel Earthis vaadates siis hotel Laguna park 2 on apartement ja asub kaugel merest ja elust (jalutustänavast) ja asub mäe küljel (ilus vaade linnale), teiselpool kiirteed ja jääb vist pigem Costa Adeje kuurortlinna piiridesse.

Soovitan külastada kodulehte http://www.hvsl.es/. Kui Te leiate sealt sellise majutuskoha mille hinda ei arvestata isiku kohta vaid toa, korteri kohta siis on võimalus, et Te saate enamvähem normaalse summaga hakkama, juhul kui Teie seltskond on piisavalt suur ja puhkamise aeg on vähemalt kaks nädalat. Juhul kui seltskond väike ja kohal olemise aeg väike siis läheb eelarve väga kalliks, sest reisifirmad on lennud väga kalliks ajanud. Olen nimetatud kodulehe teenuseid kasutanud ja see kõik toimis tõrgeteta.

Tegelikult on väikesed kuurortlinnad Costa Fanabe, Costa Adeje, Playa de las Americas ja Los Cristianos on kokku kasvanud ja piire võimatu eristada. Ja seepärast käsitlevad paljud (turistid ja reisibürood) kolme esimest linna ühe linnana Playa de las Americasena. Los Cristianos puhul tsipa lihtsam kuna Playa de las Americase ja Los Cristianose vahel jääb mägi. Asukoha poolest oleks vast parem Playa de las Americas, kuna see jääb keskele ja kergem siirduda erinevates suundades (kontserdile, bussijaama või turule). Kuid siiski võiks hotelli võtta kiirteest mere poole. Teisel pool kiirteed on küll tagatud rahu ja vaikus.

http://www.islas.co.uk/costa_adeje_map.htm

http://www.canaries-live.com/UK/americas-map.html

http://www.tenerifebars.com/map-playa-fanabe.htm

Ise ööbisin apartment-hotellis Playazul, mis oli väga hea asukohaga. Kui oled rahu ja vaikuse hindaja, siis tänava poole jäävad toad on ööelu-lärmile avatud ja tuleb võtta võimaluse korral tuba hoovi poole. Hotelli all (st. tänava pool) oli baar oma valju muusikaga, mis mind isklikult üldse ei seganud ja peale selle magasin rõdul.

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/15258749

Soovitan *** Aparthotel Santa Maria Los Americases.

Olime eelmisel aastal Laguna Park II ja meile meeldis. Kisast kärast eemal, aga samas vaid ühe taksosõidu (3 EUR !) kaugusel. Pole ju paha!

Tulime just tenerifelt,vääga mõnus. Peatusime ka Playazulis, kõigega igati rahul. See oli ainult jama, et esimene ja viimane päev mööduvad sõites. Seega läks palju aega kaduma. Sõidud võiksid toimuda öösel. Reisimiseks kohapeal kasutasime organiseertud reise, sest nii oli mugavam ja turvalisem. Rahu ja vaikuse kohapealt võin öelda, et kui oled pika päeva ringi siblinud ei sega ka see tänavapoolne lärm magamist. Ja muide see kostab ka sisehoovi tubadesse. Meie reisi ajal tegid seda lärmi küll meie kohalikud eestlased ise. Eestlane jääb eestlaseks igalpool. Kui soovid talle tänaval head vabariigi aastapäeva, vaatab ta sind järele nagu hullu, aga kui vaja üle bussi öelda, et sai kaupa ostetud 500euro eest on häält ja väge ülegi. Sellegipoolest toredaid reisihetki kõigile.

Los Gigantes on mõnus rahulik maaliline kuurort järsult kõrgustesse pürgivate majesteetlike kaljude rüpes. Turistid naaberkuurortidest sõidavad spetsiaalselt Los Gigantesesse, et imetleda kauneid vaateid ja vastu kaljuseinu peksvaid vahuseid Atlandi ookeani laineid, meie aga seal kohalikena olles võisime nautida kauneid vaateid iga päev. Los Gigantesest algab ka kohe väga maaliline ja kaunite vaadetega tee Puerto de la Cruzii, Masca, Orotava, Teide jne. suunas. Väga soodsa hinnaga poolpansioniga majutuse broneerisime samuti läbi neti ja kõik toimis suurepäraselt. Kuna sa broneerisid ainult lennu, siis minu arvamus on, et pole ju mõtet jalgratast leiutama hakata ja broneerida siis iseseisvalt endale ikka sama hotell, mida reisikorraldadjad pakuvad. Kui juba , siis juba. Los Gigantes asub lennujaamast u. 40 km kaugusel.Tõeliselt kuurorlinna mõõdu annab välja ka Puerto de la Cruz Põhja-Tenerifel. Seal asub ka maailmakuulus Loro park, mis on vaieldamatumust` Tenerifel. Samuti paistis sealt kuulus lumine (lumine oli ta sel ajal, kui meie Tenerifet külastasime)Teide tipp.