Mööda Mekongi deltat HCMC-st Phu Quocile ...

Tere,

oleks huvi mööda mekongi end HCMC-st Rach Gia-sse saada. Sealt edasi juba Phu Quocile. Tean et käib busse ja lennuk on ka aga tahaks mööda jõge ja ehk pisut odavamalt kui 300 dollarised mekongtours-tüüpi pakkumised.

Tänud!

Vaata ikka ka korraks kaarti, Mekong jookseb praktiliselt risti sinu soovitud suunaga. Saigonist saab tellida suht odavaid 1 või 2p pakette delta alale, seal sind sõidutatakse paatide ja laevukestega, ja ujuvate turgude kandist (Can Tho)sõita bussiga Rach Giasse.

Tegelikult saab Saigonist ka 3 päevaseid pakette ja ikkagi on see suht mõtetu. Enam-vähem viiakse linna taha jõekääru ja näidatakse loomi/linde kohalikus külas. Ehk pikemate reiside puhul on kaugemal võimalik pääseda ja puutumatumat loodust näha. Õnneks on vietnamlased ärivaimuga ja alati valmis mingit diili tegema. Iseasi, kui palju see maksab ja kuidas see välja näeb :)

Nägin Saigonis mingeid ca 3 päevaseid pakette, mis algavad Saigonist, sisaldavad Mekongi delta ekskursioone ja kogu asi lõppeb Phu Quocis. Hinda ei tea, aga kindlasti alla 100$ usun.

Novembri alguses sai Mekong tuur tehtud, väljumisega Kambodzasse. Mekongi- tuuri ostsime kohalikust reisibüroost HCMs, kuna lihtsalt ei viitsinud kohvri ja lapsega hakata erinevate bussidega sõitma. Variant on võtta 2-päevane tuur HCMst Can-Thosse (0,5mio vnd) ja sealt siis omal käel (bussiga Rach Giasse). Ma arvan, et see peaks olema odavam variant, kui võtta büroost 3-päevane pakett Rach Giasse/Phu Quoci (1,5 mio vnd). Aga enamik sõidust on kindlasti bussiga. LPs on pakutud võimalus, et Chau Dockst Ha Tieni paadiga (8-12 h) ja sealt Pho Quoc`i aga see teeb ikka suure ringi sisse.