trip-krainetrip-ukraine-dark
Moldova - Rumeenia piir

Tervist!

Meil on plaanis setlskonnaga minna mai algul Moldovasse. Kas kellegil on hiljutusi kogemusi, et kuidas elu piiripeal käib? Kas järjekorrad on pikad, kuidas piirivalvurid käituvad (kas ajavad näpuga järge või on üsna sõbralikud) jne. Mure selles, et osa seltskonnast plaanib Chisinaust Tallinna lennata lennukiga ent saata enda suurem pagas koos masinaga mööda maad tagasi Eesti. Kas piiri peal võib tulla probleem, kui autos on ka teiste inimeste asju?

Rohkest pagasist võib alati tüli tulla,aga kui sa veel ei tea, mis on kotis ja ütled et, see ei ole minu oma! Siis on see küll nagu punane rätik härjale ja kehtib igal maal ja igas piiripunktis!

Järjekord ei olnud möödunud suvel pikk. Moldovast välja minnes ei küsitud midagi. Sisenedes oldi eriti sõbralikud ja abivalmid. Rumeeniasse sisenedes taheti aga tõesti kõiksugu asju teada. Isegi seda, kas ja kui palju sul raha on. Oli selline tunne nagu ei tahetakski tagasi EL-i lasta vaid vastupidi- välja tagasi saata.

Kui sa arvad et Narva piiripunktis teisiti on siis eksid!Välja vii või elevant aga tagasitulles... see juba eraldi teema Eestlaste külalislahkusest!Eriti enne, kui sisseveetava kauba tollivaba alammäär oli eriti madal!

Millist piiripunkti eelistada Rumeenia-Moldova piiril, mida autoga ületada? Mida oleks hea teada Moldovasse sisenedes? Kuidas on olukord riigis seoses Ukraina sündmustega?