Moskva

Tere meil siis septembris mineks Moskvasse. Sooviksin siis vähe enne reisi maad uurida.Kuna Venemaal sai käidud pikki aastaid tagsi, siis hetkel puudub sealsest elust ülevaade. Esmalt on probleemiks see , et vene keel suht puudulik. Kuidas seal saab hakkama inglise keelega ?
Hotellid ja muidu reisiks vajalik suhtlemine ! Oskab keegi äkki soovitada mõnda normaalset hotelli või öömaja? Mis on kõige parem liiklusvahend turistile linnas?
Mis oleks parimad vaatamisväärsused, mida tasuks külastada ? Ja kuidas on lood Moskvas turvalisusega.
Minek on siis Helsinkist otselennuga.
Suured tänud kui keegi paneks siia mõne asjaliku nõuande.

Käisin Moskvas maikuus eurovisioonil ja olin seal 10 päeva.
Inglise keel - noored oskavad nii ja naa, keskealine ja vanem venelane eriti ei oska, vähemalt nii palju kui mina toitlustusasutustes ja kauplustes kogesin.
Majutus - Hotelli ei oska soovitada, kasutasin ise www.couchsurfing.com ja elasin toredate noorte inimeste juures, kellega sai ilusti inglise keeles räägitud.
Transport - Päeval on parim liiklusvahend kindlasti ja AINULT metroo. http://engl.mosmetro.ru/ Odav ja väga tiheda graafikuga kõigil liinidel. Kahe rongi vahe ainult 2-3 minutit, misõttu neil puuduvad metroojaamades ka tablood, mis näitaksid, kui palju aega on järgmise rongini. Ainult hilisõhtul muutub sagedus harvemaks ja kahe rongi vahe võib olla kuni 10 min. Trolli ja bussiga võib ühekilomeetrise vahemaa läbimine võtta vahel üle poole tunni või enamgi veel. Liiklus on ikka päris hull seal päeval. Öösiti on parim takso...või siis õigemini "takso"...seal siuke tava neil, et kui tahad taksot, siis lihtsalt ajad sõidutee ääres käe püsti ja tavaliselt kohe mõni suvaline auto jääb seisma ja viib su ära sinna kuhu vaja. Hind tuleb eelnevalt muidugi kokku leppida, sest taksomeetrit neil pole. Tasub kindlasti tingida. Ametlikkude taksode kohta ei oska ma midagi öelda, sest saigi kasutatud ainult neid suvalisi "taksosid" öösiti. Seda teenust võib kasutada muidugi ka päeval. Mingeid ööbusse/trolle moskvas üllataval kombel pole ja metroo on samuti suletud ajavahemikul 1.00-5.30 kui ma õieti mäletan.
Vaatamisväärsused - no põhiline on punane väljak ja kreml. Ja mulle väga meeldis kesklinn kui selline oma arhitektuuri ja parkide poolest. Kindlasti on moskvas palju muuseume ja kirikuid, mida huvi korral külastada ning ka Lenini mausoleum punasel väljakul, kuhu pääseb teatud päevadel nädalas ja seda ainult hommiku poole mingi 2-3 tundi. Peeter Esimese ülisuur monument keset Moskva jõge on ka päris vägev minu meelest. Ning osad moskva metroojaamad on ka nagu muuseumid või kunstigaleriid. Goodelda märksõnadega "must see in moscow" või "moscow sightseeing" või "moscow guide".
Turvalisus - ma ei tea kas see oli 9. mai võidupüha paraadist ja sellega seotud ettevalmistustest ning Eurovisioonist tingituna, kuid mai 2009 oli seal küll igal pool palju miilitsaid nii tänavatel kui metroojaamades, nii et tunne oli suht turvaline.
Kui miski veel huvitab, siis küsi aga julgelt :-)

Olin veebruaris ärireisil Moskvas. Jube külm oli. Punasel väljakul tahtis miilits meid arreteerida, kuna ühel meist jäi pass hotelli - Venemaal peab pass alati taskus olema. Peatusime hotellis Proton. Liikusime esimesel päeval üüritud autoga, aga järgmisel päeval juba metrooga, kuna ummikud olid metsikud. Metroo oli aga töesti ilus elamus, soovitan!

Passi kohta jah nii palju, et miilits võib iga kell su passi ja viisat seal kontrollida, aga üldiselt soovitatakse kaasas kanda passi ja viisa koopiat ning originaalid hotellis seifis hoida. Või siis kui kaasas kannad, siis ikkagi näidata miilitsale koopiat. Kuulsin mingeid lugusi sellest, et kui nad passi enda valdusse saavad, siis võivad hakata sult raha tahtma selle eest, et passi tagasi üldse annavad ja kui plõksima hakkad, siis kindlasti leiavad mingi paragrafi, mida sulle kaela määrida.
Teine teema on viisa registreerimine, mille kohta kuulsin ka igasugu hirmujutte. Lähemalt viisa registreerimisest siin: http://www.rusemb.ee/est/consular/22-10-2007/
Vaata lehekülje lõpus olevat lõiku "Välisriikide kodanike ja kodakondsuseta isikute registreerimine Vene Föderatsioonis". Trahvid pidid päris suured olema, kui jätad viisa registreerimata ja vahele jääd tagasi tulles. Kuulsin kusagilt, et 3000 rubla ehk u 1000 eek iga registreerimisest üle läinud päeva eest vms.

Viisa registreeriti meil hotellis ära, sellega ei olnud üldse probleemi. Miilits tahtis jah raha saada tegelikult, me tegime rumala näo ja külmetasime 20 minutit - vaatasime abitult ringi. Mingi hetk viskas üle, hakkasin vene keeles nendega rääkima (enne rääkisime ainult inglise keelt), siis nad noomisid meid ainult ja lasid minema. Aga elamus oli see siiski!