Mumbai ilm

Tere,

kas keegi oskab nou anda, milline on ilm Mumbais oktoobris. Kas oktoober on hea aeg Indiasse reisimiseks?

Oktoobris on ju seal mussoonvihmade lõpuaeg, vahelduv pilvisus, veidi veel võib sadada, aga pigem juba rohkem päikesepaistet. Niiske ja kuum muidugi ka. Mina olen seal käinud novembri alguses, selge see, et päris lämmatav tundus see põhjamaalase jaoks. Jaanuaris-veebruaris peaks niiskustase madalam olema ja ka ööd veidi jahedamad, seega ilma mõttes parim aeg oktoober vast ei ole. Samas, kui troopiline vihmahoog vähegi meeldib, siis jällegi oktoobris on suur tõenäosus seda veel näha, jaanuaris enam mitte. Kusagilt lugesin ka, et vihmaperioodi lõpuks on tekkinud palju ju igasugu veesilmasid ja malaariasääskede levik seetõttu lihtsam ja nakatumine tõenäolisem, ent kui piirduda vaid Mumbaiga, siis nakatumisoht siiski väga väike.

Oktoober on vihmaperioodi lõpuaeg. Väga niiske ja kuum, niiet hingata on raske. Selline tunne, et kopsud vett täis. Muidugi maapiirkondades taimestik lopsakas ja kõik õitseb (mitte kõrbenud nagu näiteks veebrauris-märtsis.) Ma olen korduvalt käinud Indias ning oktoobris-novembri alguses oli kehal väga raske.

Käisin ise jaanuari teine pool ja veebruari algus 2015. Mitte kordagi ei sadanud, kordagi ei olnud pilves ja temperatuur oli pidevalt 30 kandis. Päikese käes ei olnud lämbe ega kõrvetav, oli lihtsalt väga väga soe. Väga mahe aeg millal minna, isegi põhjamaalasele.