trip-krainetrip-ukraine-dark
Mumbai ... kas minna või mitte

Plaanis oli sõita Jaanuari alul Mumbai'se ja õõbida Hotel Residency'is mis on Fort'i linna osas (Colaba lähedal kus on see Taj Hotel). Mis te arvate ... kas julgeks ikka minna või mitte?

Arvan, et terrorist peab olema loll, kui ta nii lühikese vahega samasse kohta tuleb. Jänes shampust ei joo.

Jaanuaris on seal lihtsalt tavapärasest 2x enam politseinikke. Taj`ist kiviviske kaugusel on suur "politsei staap" ja mingisugune mereväe üksuse baas. See kriis ei olnud rahvarahutused, mis võiks konkreetses kohas kuid vinduda,

Jõudsin eile, 4. dets. Indiast tagasi. Reis algas ja lõppes Mumbais. Terroriaktsiooni ajal olime linnast kaugel eemal. Natukene kõhe tunne oli küll alul lennujaamast väljudes ja linnamelusse sukeldudes. Olime sündmuste käiguga kursis vaid niipalju kui tuttavad sõnumitega teada olid andnud. Linnapilt erines terrorirünnaku eelsest ajast väga vähe. Liikusimegi põhiliselt Coloba ja Fort´i linnaosades. India väravate juurde enam nina ei pistnud. Sõitsime rongiga, bussiga, riksadega, taksodega. Võin kinnitada, et saime piisavalt avara ülevaate hetkeolukorrast Mumbais. Kuulivestide, kiivrite ja püssidega sõjaväelased liivakottidest barjääride taga olid vaid suuremate ja tähtsamate asutuste/koolide/raudteejaamade ees. Sealgi üksik, igavlev sõdur. Politseid kohtas tänavatel küll pisut rohkem ja suuremates gruppides kui varem aga need grupid tundusid pigem sellised kuuma päikese eest autodesse varjunud "mugavlevad/mõnulevad", aja minnalaskmise eesmärgiga grupeeringud. Ehk minu rikutud mõtlemine. Kinos kontrolliti kotti ka põhjalikumalt. Ütlesin sealsele turvale küll, et mul kõigest 2 nuga ja üks pisikene pomm....aga õnneks jäi meie vahele kaitsev keelebarjäär. Inimesed tänavatel olid jätkuvalt soojad ja abivalmid. Julgen võtta vabaduse öelda, et pole seal karta midagi. Terroristid on kenasti enda urgudesse tagasi pugenud. Mumbai väärib kindlasti kasvõi korra elus külastamist. Kogu oma ilus ja inetuses. Tuled tagasi ja hakkad veel suurema hoolega enda tekitatud olmeprügi sorteerima ja taaskasutusele mõtlema.:)