Mumbai vaatamisväärsused

Siin on palju juttu Mumbai lennuväljast ja transpordist aga vähe juttu linnast endast ja muljetest.

Sooviks nii negatiivesid kui positiivseid kogemusi ja äkki mõnda vihjet mis kindlasti on kogemist väärt Mumbais. Otsustasime veeta 2 päeva reisi alguses Mumbais, plaanis on esimesel päeval Elevandi saar ja õhtul Prithvi kohvi( mis olevat vägagi huvitav kogemus). Teisel päeval võiks külastada Colaba turgu. Aga midagi mahuks veel meie plaanidesse. Mis see võiks olla?

Küsiks veel slummide kohta, kes on käinud? Kas minna omal käel või pigem giidiga? Ja kas üldse minna

0
0

Mumbai puhul peaks arvestama, et see on siseturismi üks suurimaid sihtkohti ja eriti väljendub see selliste kõige kuulsamate vaatamisväärsuste puhul - Elevandisaarele ükski mumbailane ei lähe ja välisturiste on pigem vähemus, seega ole valmis India lihtsamate kodanike tähelepanuks, mõni neist ei ole valget inimest eriti näinudki... :) Ja kui sa oled blond naine ilma saatjata võib su kogemus olla üsna keeruline

Mumbai ise linnana on äge kogemus - isegi kui võtta tuk-tuk ja sõita mõned tänavad läbi või jalutada mõnes linnaosas...

Mõni mõte võib-olla tekib siit:
https://youtu.be/VUs5RHkXlo8
https://youtu.be/P_0iJsIIAj8 - siit starditakse Elevandisaarele ka
https://youtu.be/8rMYuhFkM7E

Ja kokkuvõte ka: https://youtu.be/SUNJsKcjxSk (algus on "üldisem" jutt, mingist hetkest räägin tööst ja seal võib kinni panna)

1
0

Tänud. Jah meil on seltskonnas üks blond (mitte mina) aga õnneks meil ikka abikaasad kaasas. Tuk tukiga kindlasti kavatsemegi seal liikuda ja linna avastada

0
0

Remargi korras.

Blondi naisena, kes on Indias kolm korda käinud ilma "meessaatjata", ei ole midagi negatiivset kogenud. Oleme sõbrannaga (pisike väga heleda nahaga blond) käinud nii Põhja-, Ida-, Lääne- kui ka Kesk-Indias, reisinud kohaliku transpordiga, peamiselt rongidega. Palju käisime väljaspool tuntud sihtkohti ja olime sageli ainukesed välisturistid. Olime hilistes 20. ja varastes 30. eluaastates toona.

Jah, tähelepanu saab ja palju. Aga heas mõttes. Mingil hetkel kui tundub natuke tüütu, siis ütled "ei" palvetele katsuda kellegi beebit, lasta mõnel vanamemmel su kätt hoida, noorte naiste soovidele katsuda su juukseid ja meesterahvaste soovidele teha sinuga selfie'sid. See oli alati selline väga huvitav kogemus, aga mitte teps negatiivne. Ainult Kerala rannas päevitades üritasid kohalikud kutid meid salaja pildistada / filmida - mispeale me valjult küsisime, kas nad soovivad, et me paremini poseeriks. Selle peale ehmusid kutid ära ja lõpetasid piinlikkusest igasugused pildistamiskatsed :) Ja Delhis oli meiega pildistajate hulk nii suur, et me naljaga pooleks küsisime 50 ruupiat per pilt - mida oldigi valmis maksma :) :)

Mumbais me olime vist 1 päeva ainult, käisime Victoria jaama vaatamas - ilus arhitektuur! Ja siis niisama kolasime (kesk)linnas ringi jala ja vaatlesime tänavaelu ja -melu. Slummides ei käinud - kuid teiste kogemustest jäi kõlama, et minna tuleks ikkagi giidiga - eksimisvõimalus olla väga suur. Kas tasuks minna või mitte on ilmselt väga isiklik otsus. Meie ei soovinud minna, sest tundus isiklikult vale kellegi mitte just kõige õnnelikumat elu vaatama ja uudistama minna. Aga mulle isiklikult ei meeldi ka turistidele korraldatavad hõimutuurid teistes riikides näiteks - pole minu jaoks. Pigem ostan miskit käsitööd otse vms. Aga eks ta ole kindlasti individuaalne. Indias ostsime palju puuvilju ja tänavatoitu jms tänavamüüjatelt.

5
0

Remargi korras :)

Algne postitaja küsis Mumbai kohta ja minu jutt liigsest tähelepanust (mis võib olla keeruline mõne inimese jaoks - ma ei öelnud ju midagi halvustavat?) käis ennekõike Mumbai ja konkreetsemalt Elevandisaarele minevate laevade lähtumispaiga kohta :) See "can I have a selfie" on väga armas ja lahe, aga kui järgmine hetk on naise ümber 20 meest, kes kõik trügivad ja tõukavad ja tahavad võidu selfit teha ja võimalikult lähedalt siis muutub olukord üsna kiiresti üsna keeruliseks (ise olen Indias käinud 10+ korda, minu blondiinist kaaslase jaoks oli see esimene kord). Mõni naudib tähelepanu, mõni mitte - aga olukord, kui peab kiiresti rahuldama mitmekümne mehe selfie-vajadus - selline olukord võib olla keeruline.

4
0

Head Uut reisiaastat kõigile. Kord, kui maabusime Mumbaisse kell 5 hommikul ja järgmise lennuni oli 7 tundi aega, mõtlesime võtta takso ja lasta lihtsalt viia kohtadesse, mis kohaliku arvates võiks meid huvitada. Üllatus oli suur, kui esimesed kaks kohta olid suvalised majad, milles elasid kuulsad Bollywoodi tähed :) . Kuuldes pettunult, et me ei tunne ühtegi kohalikku kuulsust ja ei soovi rohkem nende maju vaadata, viis juht meid India väravate juurde, kus oli ka kuulus Mumbai hotell, mida paar kuud tagasi 2008 aasta lõpus rünnati. Peale seda läks liiklus nii võimatuks ja väsimus pikast lennust oli suur. Palusime enne aega end lennujaama ära viia.

1
0

to Kadri Olen

Head uut aastat! MIs see Prithvi kohvi on?

Tänan!

0
0

Kohvik* vabandust kirjaviga oli enne. Selline kunstiline koht kus õhtuti on tihti etendused ja alati on üleval mõni näitus, ning toidud pidid väga head olema. See kirjeldus kõditas mu meeli.

Tegin väikese copy kirjeldusest:

What Makes It Awesome


While most might think that Prithvi Theatre only hosts plays and that you can't visit it for anything else, let us take this opportunity to prove you wrong and introduce you to Prithvi Cafe situated right outside in the same compound. We can't begin to tell you how beautiful Prithvi Cafe is. You probably already have it all figured out. But we cannot stop ourselves from feeling overwhelmed every time we visit this dreamy place. Prithvi cafe and theatre is a place where the artists are celebrated, apart from serving some delicious food, kadak cutting chai and its famous Irish coffee

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased