Viimased kommentaarid

to Anti 

Eriti jabur on postituse pealkiri "Minek läheneb!" Mille minek, jääminek?

Kui kuhu minek, siis võiks pealkiri, selle kohta kuhu minnakse,  ka midagi öelda, et sellest oleks tripikatel tulevikus postitusi otsides kasu.

Igal juhul soovin head minekut ja tulekut! :)

Piisab anitigeeni testist Lufthansa puhul, kuid kui teha test nt. Portugali Synlabis (30 eur), siis kindlasti broneerige eeelnevalt aeg Synlabi. 

Tulin just Portugalist:)

Vabandust, ma tulin koju 25.06.2021, võib-olla vahepel juba teab, mis muutnud!

Palun, oskab keegi täpsemlt öelda, mis seis on hetkel mandri Portugalis maskikandmisega seoses?

Kus, milla  nõutakse kandmist  ja kus mitte?

irvikiisu Madeirat veidi kirjeldas (Portugali osa), aga ikkagi, kas  on kellelgi täpsemat infot või linki saata maskikandmise nõuete kohta Portugalis?

Kahjuks on päris suur osa maailmast hulluks läinud nõudega vabas looduses s.h, matkarajal maski kanda (Hispaania näide)  ja tundub, et piisavalt palju "hulle" leidub ka meie hulgas.

Ärgem võtkem isiklikult  ja säilitagem terve mõistus! :)

to Angela 

Kahjuks teised tripikad ei tea, mis kellegi  peas on või mida seal ei ole. Seetõttu on ka  Veigo ja Ve1ks ka küsimused  õigustatud ja midagi ebaviisakat nendes küsimustes, kommentaarides ei ole. Pole põhjust solvuda! :)

To päike12. Väga mõistlik. Nüüd pakub ka IF kindlustus ja pidid sama raha eest olema paremad tingimused.

Sain asja enda jaoks selgemaks - Portugalist väljalennul sõltug tõesti lennufirmast ja transiitmaast.

Kui lendad Lufthansaga, siis on testi vaja, kuid piisab õnneks ka antigeentestist.

Sõltub sellest , mis tingimused on seadnud väljumiseks Portugal, aga sisenemiseks transiitriik (nt. Saksamaa)  ja Eesti.

Mina sain aru, et Portugalist väljumisel peab olema  PRC test mitte antigeeni test (vaata allpool).
https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal

"Flights to and from Portugal are allowed for:
Non-essential travels from the countries of the European Union, from Schengen Associated countries (Liechtenstein, Norway, Iceland, Switzerland) and from the UK (see specific information for UK travellers at https://www.visitportugal.com/en/content/uk-travellers-travelling-and-testing-procedures.)
Passengers must present proof of a negative test to COVID-19 (RT-PCR), carried out within 72 hours before boarding time."   

Palun uuri kindlasti  ka ise  ja anna teada ka teistele reisihuvilistele!

NB! Küsisin täna ise e-posti teel infot PRC- testi kohta Porto lennujaama Synlabist (analoogiline on ka Lissaboni lennujaamas). Ehk on abiks ka nende info:

" At Porto Airport you can find us at Departures (Floor 3) from 7:00 am to 7:00 pm, every day of the week.

Regarding the tests that are performed:

PCR - It costs 100 € and you get the result between 12h to 24h;

PCR Express - It costs 130 € and you get the result in 8 hours;

Antigen Test - it costs 30 € and you get the result in 30 minutes;

Test results are sent by email and in several languages. You should always confirm with the airline which test to perform, according to the requirements of the country you are traveling to.

We do not make appointments at the airport, tests are performed on a first come, first served basis."

Plaan minna kas mais või siis sügisel - septembris. 

Oktoobris ilmselt Svaneetia veidi jahe? Muu  Gruusia osa vist ka oktoobris meie jaoks enam-vähem suviselt hea ilm?

Mestias olen käinud ja sinna lähekskindlasti  tagasi.  Teeks nt. ühepäevase matka Ushba tipu liustiku keelele.

Veigo, kas Ushgulis tasub käimist? Asi selles, et Mestiast sinna vist veel ca 4-5 h sõitu?

to EvaJaa   Kuidas ilm mais sealkandis on?  Kas kõik roheline? Juba meie suve moodi?

Sain täna sellise üldsõnalise vastuse Portugali piirivalvest, aga oluline info on ehk ka see  "You must register on the travel.sef.pt website before traveling."

Good Morning

With regard to prophylactic isolation, according to Ministerial Council Resolution No. 45-C / 2021 of April 30, combined with Order No. 4473-D-2021, of April 30, all citizens from South Africa, Brazil, Cyprus, Croatia, France , India, Lithuania, the Netherlands, Poland and Sweden, who enter TN and stay for more than 48 hours, will have to comply with a period of prophylactic isolation of 14 days, at home or in a location indicated by the health authorities, and the SEF must communicate citizens' identification data to health authorities in order to comply with the provisions of paragraph b) of article 3 of Decree No. 6/2021, of 3 April.

You must also provide proof of laboratory testing (RT-PCR) to screen for SARS-CoV-2 infection, with a negative result performed in the last 72 hours.

You must register on the travel.sef.pt website before traveling.

Regarding the reason for your trip, since your trip is for professional reasons, it must assume an urgent and urgent character, duly proven, such as the impossibility of postponing the work or the impossibility of carrying it out from your country of origin, among others. The essential character of your trip does not invalidate the need to comply with the requirements that the Law provides for admission to national territory, namely the need for a visa where applicable.

The verification of all documentation, as well as compliance with all legal requirements, is done only at the time of effective border control, under which there is no place for the prior issuance of a declaration that confirms or authorizes the trip.

to kollane  Pigem loen mina EvaJaa kirjutatust välja tänutunnet.
Suurepärane, kui inimestel on säilinud tänumeel ja kõike ei mõõdeta rahas.

Tere,

Selgelt on kirjas, et turismi eesmärgil reisimine hetkel pole lubatud Portugali. 

Mõjuvaks  põhjuseks  ilmselt on tööalane reis, perekondlikud põhjused jne.

Mul soovitas eesti lissaboni saatkond pöörduda otse Portugali piirivalve poole järgmistel e-posti aadressitel;   Pf001.iturno@sef.pt; Pf001.cco@sef.pt.

Mul endal küll on küsimus, et kui on tööreis, siis mis on dokumendid, mida nad riiki sisenemiseks soovivad näha tõendamaks, et tegemist tööreisiga.

Hetkel nendelt veel mingit vastust ei ole saanud.

Ilmselt  rumal küsimus, aga kui te tulite nt. Hispaaniast vahemaandumisega Frankfurdis, kus te siis kohapeal enne Hispaanias lennukile minekut testi tegite?

Mul endal on küll ees Tallinn- Frankfurt- Portugal lend juunis ja tagasi Tallinna. Seega võib-olla keegi teab, kus Portugalis teste saab teha?

Tänud ette! :)

Nõus Veigoga.

Reisja 5555 soov, ettevõtmine tundub mission impossible-na, mis sobiks rohkem fantaasiamaailma.  Põhimõtteliselt võib selline ettevõtmine isegi õnnestuda, kuid arvestades esitatud küsimust ennast, mis peegeldab küsija oskusi ja teadmisi aafrika safarite valdkonnas,  on ettevõtmine seotud ülisuurte riskidega s.h. elu jätmisega safari käigus ja (või)  muude võimalike ebameeldivustega, mida ei osatud ette näha.
Võõra metsiku looduse praktilist tundmaõppimist alustatakse koos oskuslike teejuhtidega.  Kui asi selge, aga see võib võtta aastaid, siis laske omalkäel minna!

Muuseas olen käinud Aafrika safaritel - loomulikult kohaliku giidi- autojuhiga koos.Elagu terve mõistus! :)

Sõltub ka, kui kauaks plaan minna. Kuid kui Tansaania safari sisse lülitada ja abikaasa on varem Balil käinud, siis valige Sansibar. Ilmselt jääte reisiga rahule või isegi, kui mingil põhjusel ei jää, saate siiski korraliku Aafrika kogemuse. 
Aafrika on loomasafariteks  minu arust üks maailma parimaid kohti! Oma silm on kuningas! :)

Selleks aastaks võiks kaugema lennureisimise ära unustada ja Eestimaad avastada!

Venemaal peavad karantiinis istujad allalaadima vastava mobiili äpi, mis sinu asukohta jälgib ning vahepeal saadetakse sulle internetirobotiga teada (selle saatmise aega sa ei tea), et tee endast nüüd pilt selles kohas, kus karantiinis pead olema ja saada nn. kontrollikeskusesse.

NB! Pole vaja hakata nüüd kommenteerima, et vabaduste piiramine jne.  On olukordi , kus kõigi hüvanguks ongi vaja vajadusi ajutiselt piirata.

Riske saab ka nii maandada, et ostad piletid nt. sügisel või hilissügisel, sest siis on tõenäoliselt olukord selgem. Maksad ilmselt kallimat hinda, kuid ilmselgelt on see mõistlikum, kui ostad praegu ja sügisel selgub, et koroona teine laine või mis iganes ja reis jääb ikkagi ära. Mina teeks nii.

to Aivar67 ja Buldooza, mulle oli algusest peale selge, et Itaaliast saadeti trahviteade, küsimus minu jaoks oli selles, kas minna järgi või mitte!

Kahjuks pole keegi jaganud kogemust, et juhul, kui ta pole trahviteatele järgi läinud, kas siis on hiljem trahv sundtäitmisele pööratud või mitte. Mina otsustasin seekord tasumise kasuks. 
Õpetlik osa seisneb selles, et Itaalia trahviteatele mitte järgi minnes ja mitte tasudes võid hiljem oluliselt rohkem rahakotti kergendada.

Käisin täna postkontoris oma trahviteatel järel.  Liiklusrikkumine toimus Firenzes 08.09.2019 - olin sõitnud jalakäijate tsoonis ca 200 m, millest kohal olles korraga  ei saanud kahjuks aru. Kui aru sain, siis pöörasin tagasi, aga ilmselt jäin mingi liikluskaamera pildile. 

Trahvi tasusin täna ära Firenze munitsipaalpolitsei kodulehe kaudu.

Aga nüüd õpetlikum osa, miks ma ostustasin ka  foorumisse kirjutada.

Kui tasud trahvi 5 päeva jooksul  pärast teate kättesaamist, siis oli summaks 71  eurot, kui 6- 60 päeva jooksul, siis tuleks tasuda juba 96 eurot.  

Aga  kui nimetatud aegade  jooksul ei tasu, siis oleks  olnud trahvi summa 180 eurot (ilmselt siis juba see summa, mis nõutakse sisse sundtäitmise korras).

Otsustasin 71 euro kasuks :)  

See ei pruugi olla igal pool Itaalias nii, küll aga Firenzes.

Autorendifirma ei tasu trahvi, vaid nemad võtavad Sinu krediitkaardi arvelt maha nn. liiklusrikkumisega seotud menetlemise kulud. Mul oli kiiruseületamise juhtum möödunud aasta oktoobris Itaalias.  Kui ma õieti mäletan, siis rendifirma pidas mu pangaarvelt kinni 35 eurot ja seda ma kuidagi takistada ei saanud.  Isegi kui sulged kaardi, siis see ei aita, sest kaart on seotud konkreetse arvega ja sealt pank rendifirma jaoks  raha ka vabastab.

Nüüd juunis sain korduvteatega postisaadetise teate, et tulgu ma postkontorisse järele Itaaliast saabunud kirjale (ilmselt selles on trahvi tasumise teade).  Kuid see Omniva teade, on saadetud mulle valel aadressil, juhuslikult trepikojast leidsin korduvteate.

Nüüd olen dilemma ees, kas minna teatele järele või mitte.  Iseenesest, kui Itaaliast saadetakse tarhviteadet valel aadressil, siis ma ei peagi seda teadet kätte saama. Teisest küljest nt. kui  kohtutäitur arestiks mu pangaarve, siis hakka jälle vaidlema.  Ei oska isegi öelda, kui teadet kätte saanud ei ole,  kas siis on õigus pangaarvet arestida? Kas kellelgi on reaalset kogemust?

Siin on väga asjalik kirjeldus tõusust koos marsruudi piltidega

http://horalka.org/kazbek/en/?climb-to-kazbek-normal-route

Viimane osa 45 kraadisel jäisel nõlval, ilmselt seal on vajalik mõnes kohas köiega julgestus. Ise pole käinud!  

Kui Sul elementaarsed köietöö oskused ja kassidega käimine selge, siis ilmselt saaksid ilma giidita hakkama, aga pigem palgata mägigiid.

Vene ajal oli Kazbek  lihtsamat teed tõustes 2A kategooria tipp, mida lubati teha 3 järgu alpinistil (sellel, kes oli käinud 20 päeva  kestvusega algaja alpinismi laagris  ja 20 päeva kestvusega  3-järgu täitmise alpilaagris).

Head pealehakkamist! :)

Kas Ivano-Frankivsk tasub külastamist?  Kes on käinud? Jääb poolele teele Lviv ja  Chernivtsi vahele? Tänan!

Päikest,

Ise plaanin Lviv - Chenivitsi-   Kamianets-Podilskyi.   Reisi pikkuseks üks nädal.

Ilmselt tuleb auto üürida, sest vahemaad on ikka mõnisada km, aga reis hetkel alles planeerimisel Eks näis.

Võib-olla ka tripikad pakuvad häid ideid! :)

Tänan!