Viimased kommentaarid

Eks selline reis ju üks täiskasvanu egotrip on, sest nii väikestele lastele  seda reis veel vaja ei ole, pigem on see lastele ebameeldiv , ohtlik (nt. pisikute suhtes) ja lennuki paljudele kaasreisijatele ebamugav.  Kahjuks on nii et teiste peale mõeldakse vähe!

to Lihtneelu  Tänapäeva inimesed kiirustavad - töö jne. Kõigil pole aega internetis õiget infot otsida. Libalehed kasutavad domeeninime, mis on väga sarnane ametliku lehega ninga ka lehtede sisu on väga petlik, jääb mulje, et tegemist on ametliku lehega.  Samuti sätivad need lehed SEO-ga asja nii, et google otsimootor viskab ette esimesena neid.

Nii et imestada pole siin midagi!

Tegeleikult oleks parim variant, et ainult ametliku lehe kaudu saabki

 e-viisat teha.  Teised  lehed pakkugu tavalise viisa teenust kui soovivad. Segadus kaoks!

to Improved  Mis on need Tai saared või rannapiirkonnad, mida Sa  TOP 5 või TOP 10-sse paneksid? Siiras huvi, sest mul endalgi on plaan uuesti  Taid ja tema erinevaid saari ja kohti külastada.   Varem olen käinud Ko Lantal ja Krabi piirkonnas. Tänud ette! :)

Lennujaamast väljaminekuks on kindlasti vaja viisat, sest sel juhul sisened Venemaa territooriumile.

Mina kaaluks ja soovitan ikkagi rannapuhkust Gili saartel, väga chill koht.  Täpselt ei mäleta, aga vist oli Gili keskmisel saarel nii, et kohe põhirannast snorgeldades võid näha suuri merekilpkonnasid (ise nägin mitmel korral). Mõtlen seda saart, kus ka hobukaarikutega saab ringi liikuda,

https://almostlanding-bali.com/how-to-get-to-the-gili-islands-from-bali-indonesia-video/

Bali lõunapoolsed rannad küll eriti paeluvad ei olnud ja  kui sealkandis ööbida, siis juba pigem hea basseiniga hotellis, aga need hotellid on kõik ka suht kallid.

Nagu Alar kirjutas, siis Tiomanil pole jaanuaris veel õiget hooaega (ma ise käsin juunis). Seega kahest jääb järgi üks ehk Langkawi:)

Mõlemal saarel olen kunagi käinud -  olin Tiomanil 3 ööd,  Langkawil ca nädal. Need saared on väga erinevad- Tioman väike, rahulik lebotamise koht, söögikohti vähe, bassuga hotelle ilmselt ka mitte (käisin sel ca 20 aastat tagasi).  

Langkawil  palju söögikohti, võimalusi rohkem ringi käia.  

Küsimus on  ka selles, et kus ja kui palju sa oled varem Aasias rannapuhkust veetnud.  Kui eriti pole, siis sobivad mõlemad saared.  

Samas mina ei läheks enam kummalegi saarele, polnu seal midagi eriti vaimustavat.  

Kui arvad, et ajavõit minna langkawiLE, siis mine sinna!

pjotr1962 pakutud Koh lipe on ilmselt ka väga hea variant, aga kuna sul on plaanis olla ainult 3 ööd, ja aega mitte kaotada, siis ilmselt Langkawi

Unawatuna pidi samas olema üks väheseid  randu Mirissast kuni Colomboni, kus pole ohtlikku lainet. See, kes turvalist ujumiskohta otsib, peaks see rand päris hästi sobima.  Ise pole kahjuks seal käinud.

Nuwara Elyas ei ole ööbinud, olime ühe öö Ellas, kuid seal tekkis küll tunne, et võiks olla Ellas hoopis 2 ööd.  Siit mõte, et võiksite kaaluda ka varianti Nuwara Elyas 1 öö ja Ellas 2 ööd või üldse ööbimine Nuwara Elyas ära jätta ja olla ainult Ellas 2 ööd.

Samuti võiksite kaaluda varianti jätta ära Yala rahvuspark ning selle asemel külastada Udawalawe National Parki (näeb elevantide suuri karju).

Bentotast oli eelpool juttu.  

Sri Lanka randadest sai mõned aastad tagasi käidud Mirissas, Hikkaduwas ja Bentotas.  Bentota koos oma pika rannaga jättis kahjuks kõige igavama mulje ja minu pilgu läbi polnud selles rannas ka mingit erilist ilu. 

Hinnad sealsetes söögikohtades ja öömajades olid samuti suht kallid. Linnake ise ka mitte midagi erilist.

Kuna Sri Lankal on palju külastamistväärt kohti, siis mina isiklikult jätaks Bentota vahele.

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/krabi-koh-samui-nouandeid-paluks

Ma imestan endiselt seda, et mõned teemad on korduvalt tripis läbitud, kuid ikkagi küsitakse uuesti, kuigi võiks vaevuda natukegi eeltööd teha nt. kõigepealt panna nt. googlesse otsing Karbist Koh Samuile ja viskabki ette lingi , mille ma  küsijale hetkel postitasin

Phu Quoc kohta niipalju, et üks ebahuvitavamaid ja koledamaid rannapuhkuse kohtu Kagu-Asias.  Aga rõhutan sõna "rannapuhkuse".  Kuna sel teemal on varem pikalt arutatud siin foorumis ja olen ka ise põhjendanud miks see nii on, siis rohkem ei lisa.  Oma silm on kuningas:)

Peterhofiga on sama lugu. Kui e-piletit pole ostetud, siis ei pruugi üldse löögile saada või seisad koos hiinlaste hordidega mitu tundi elavas järjekorras, mis muudab ettevõtmise mõttetuks.

Kas oled e-pileti Ermitaazi kodulehelt ära ostnud? Jääb järjekorras seismine ära.

Võiks avastada ka naaberriiki Malaisiat, aga esitatud küsimuses on liiga vähe infot, mida teha ja näha soovitatakse, kui palju ringi liikuda soovitakse jmt., keeruline soovitusi anda:)

Päikest,Vali välja midagi või mitu randadest alates Da Nangist  lõuna poole.  Phu Quocis olen ise käinud ja mina sinna ka ei läheks (lisaks sinna vajalik  eraldi lend või pikem bussi- ja laevasõit, mis pole vaeva väärt!

Ma ise valiks Nha Trangi, kuigi pole kindel, kas seal mittelärmakat kohta leiab.  

Kes otsib, see leiab! :)

NB! Siem Riepis võtke basseiniga hotell, saab ka relaxida.


Kui googlesse sisestada "Sihanoukville to Phu Quoc", siis saab ammendava vastuse eeldusel , et inglise keelest  keskmisel tasmele aru saad..  Parimat! 

Päikest,


Lähme kahekesi 8 päevaks Toscanasse oktoobri algul.
Kuna reisikava sai põhjalikult ette valmistatud, siis panen selle üles ka tripikatele, sest võib-olla on tulevikus kellelegi abiks.  Huviliste kommentaarid on oodatud!

E, 30.09. Õhtul
jõudmine Firenzesse (1 öö)

T. 01.10.2019 Firenze (2öö)

K. 02.10.2019 Firenze (3 öö)

N. 03.10.2019

Firenze – Greve in Chianti (veinilinn) 30 km , 45 min - Badia a Passignane (veinimõis) - Panzano in Chianti 35 km - Chianti in castellina

R, 04.10.2019
Chianti in castellina – San Gimignano 27 km (40 min) – Monteriggioni kindluslinnak - Siena 42 km 40 min

L , 05.10.2019

Siena

P. 06.10.2019

Siena – Montalcino 40 km, 1 h 5 min – San Quirico d`Orcia

E. 07.10.2019

San Quirico d`Orcia - Bago Vignoni – Pienza - Montepulciano 36 km, 40 mim

T. 08.09.2019

Montepulciano - Valdichiana Outlet Village 18 km (25 min) - Firenze

K. 09.09. 2019 Firenze - varahommikul tagasilend

Postitus on fotosid nii täis pandud, et minu arvutis on selle postituse avamisega probleemid. 


NB! Pigem panna ikka  rohkem kirjalikku infot, kui tekitada pildialbum postitusse!  

Kui  reisi ajakava võimaldab, siis võiks mõelda ka Tai mitmekesistele randadele.

Andres,

Meil oli plaanis Mrauk U-sse minna, kuid ligipääs päris suur peavalu (pikk sõit bussiga), seega mõtlesin, et lähen pigem  teist korda Bagani.

Golden Rockśt allapoole Hpa-An ja Mawlamyine tundub külastmist väärt!


Päikest

Andres, mida teeksid oma marsruudis teisiti , kui uuesti Birmasse läheksid? Mis kohta külastaksid kindla peale uuesti, mida mitte?