Viimased kommentaarid

Päikest,


Lähme kahekesi 8 päevaks Toscanasse oktoobri algul.
Kuna reisikava sai põhjalikult ette valmistatud, siis panen selle üles ka tripikatele, sest võib-olla on tulevikus kellelegi abiks.  Huviliste kommentaarid on oodatud!

E, 30.09. Õhtul
jõudmine Firenzesse (1 öö)

T. 01.10.2019 Firenze (2öö)

K. 02.10.2019 Firenze (3 öö)

N. 03.10.2019

Firenze – Greve in Chianti (veinilinn) 30 km , 45 min - Badia a Passignane (veinimõis) - Panzano in Chianti 35 km - Chianti in castellina

R, 04.10.2019
Chianti in castellina – San Gimignano 27 km (40 min) – Monteriggioni kindluslinnak - Siena 42 km 40 min

L , 05.10.2019

Siena

P. 06.10.2019

Siena – Montalcino 40 km, 1 h 5 min – San Quirico d`Orcia

E. 07.10.2019

San Quirico d`Orcia - Bago Vignoni – Pienza - Montepulciano 36 km, 40 mim

T. 08.09.2019

Montepulciano - Valdichiana Outlet Village 18 km (25 min) - Firenze

K. 09.09. 2019 Firenze - varahommikul tagasilend

Postitus on fotosid nii täis pandud, et minu arvutis on selle postituse avamisega probleemid. 


NB! Pigem panna ikka  rohkem kirjalikku infot, kui tekitada pildialbum postitusse!  

Kui  reisi ajakava võimaldab, siis võiks mõelda ka Tai mitmekesistele randadele.

Andres,

Meil oli plaanis Mrauk U-sse minna, kuid ligipääs päris suur peavalu (pikk sõit bussiga), seega mõtlesin, et lähen pigem  teist korda Bagani.

Golden Rockśt allapoole Hpa-An ja Mawlamyine tundub külastmist väärt!


Päikest

Andres, mida teeksid oma marsruudis teisiti , kui uuesti Birmasse läheksid? Mis kohta külastaksid kindla peale uuesti, mida mitte?

Hei Laila,

Palun jaga ka ise oma must be vaatamisväärsusi, kui tüli ei tee.  
On kasuks reisisellidele!
Tänan!

Absoluutset nõus eelnevate kommentaaridega. Palun edaspidi mitte risustada trip-ee-d inglisekeelsete reisikirjelduste, marsruutide jne.-ga. Google abil võime neid interneti avarstustest tohutul hugal leida.

Soovitan minna sellesse parki, mis jääb teie marsruudile n.ö. rohkem ette, et ei peaks pargi pärast pikemat otsa sõitma.

Ise käisime Yalas, sest rendiauot juht oskas meile selle n.ö. maha müüa, ju ta sai siis mingi väikse raha selle eest pargist. Tegelikult oli meil planeeritud minna Udawalawesse, mis jäi rohkem teele.
Nägime elevante, krokodille, ahve ja isegi leopardi, kuid lõpetasime pargitripi poole pealt ära, sest loomi oli ikkagi suht vähe ja rappuvas autos pargisõit tüütas ära. Kuna olen varem käinud aafrika safaril, siis ausalt öeldes, pärast mõtlesin, et oleks võinud selle Yala pargi üldse külastamata jätta.

onne1, palun jaga oma marsruuti! Kas midagi oleks võinud ära jätta või teisiti planeerida?

Freewalker, mul küll ei õnnestu sealt lingilt reisikirja alla laadida, aga huvi on suur!:)

Minu teada on Sapa mägede külastuseks parim aeg alates aprillist, eiriti kui seal matka teha, sest muidu on jahedavõitu.


Mina jätaksin Põhja-Vietnami välja, samuti Mekong delta ja Phu Quoc saare.  Mekong deltat on palju kiidetud, kuid minu arust, see midagi erilist polnud (olen suht palju Aaasias reisinud). Samuti on Phu Quoc saarest olulisemalt ilusamaid rannapuhkuse kohti.  

Vietnamis on suht pikad vahemaad erinevate vaatamisväärsuste vahel - peab, kas siselende võtma või bussidega loksuma.

Vietnam: Saigon (3 ööd), Hoi -An (4-5 ööd basseiniga majutuskohas), Nha Trang, võib-olla veel midagi

Edasi Kambodźa: Siem Riep (4-5 ööd basseiniga hotellis). 
Sihanoukville randade asemel lõpetaksin  reisi hoopis   Tais  Koh Chang saarel.
P.S. Samas Sihanoukville´s on soodsa hinnaga mereannid  ja õlu:)

Aga palju sõltub muidugi ka sellest, kust on edasi-tagasi lend Tallinna.

Soovitan vaadata  https://www.roughguides.com/, seal on riikide kaupa näidatud ka soovitatavad marsruudid, saate paremini aimu, mida soovite vaadata, külastada

Kõike head!

Bhutani puhul peab arvestama ca 300 USD inimese kohta päevas (sisaldab toitu ja ööbimist).  Neil on kindlad taksid, mis tingimustel inimesi riiki lastakse.

Kuna ei tea, mis päevakava ja marsruudiga reise Germalo ja Bergerreisid pakuvad, siis on keeruline kommnteerida.
Üldiselt  Nepaal ilma India ja Bhutani külastusete  on kindlasti ka piisav ja huvitav, sõltub, kui pikaks ajaks on plaan reisile minna

Mis teha ja kus käia, soovitan otsida varasemast trip.ee foorumist. 

Nendel teemadel on siin korduvalt kirjutatud!

Vabandust, ajasin koolera segi kõhutüüfusega. Koolerat pole vaja.

Eks asjakohase info saab reisimed. arstidelt.


Kui Goasse minna ja rannas olla, siis üldjuhul küll malaariavastaseid tablette pole  vaja võtta. Ise olen korduvalt Goas käinud ja ei ole neid võtnud.
Kui võtta, siis võiks osta kohalikke mal. vastaseid tablette, mis on tunduvalt odavamad, aga samas tõhusad. 

Teetanuse- ja koolera vastased süstid peaksid olema tehtud, seda igal pool Aasias käies.  Võib-olla on ka kollapalaviku vastu vajalik.

Põhiline asi, mis on, et mingit kõhtutõve ei saaks - loperamiid kaasa ning juba enne reisi võtta probiootikume.


Roomas 3 päeva pole mingi probleem olla, et näha ja relaxida.  Roomast läbi tormata pole mõtet, kui varem seda  linna külastanud ei ole. Iga kell läheksin uuesti Rooma! :)

Hei Andres, mis muljed Sul Ngapali rannast jäid?  Kas tasub minna?


Omal ajal , kui sai käidud Birmas, siis jätsime Birma rannad marsruudist välja. Põhjuseks see, et bussiga Yangonist sinna pikk maa ning Ngapalis kallid hotellid.  

Kuna meil oli tagasilend Eestisse nagunii läbi Bangoki, siis tegime  rannapuhkuse reisi lõpus hoopis Tais.  Polnud vahet, kas lennata Yangonist Ngapali ja tagasi või Bangokist Tai rannapiirkonda ja tagasi.

Birma on ka üks minu Aasia top sihkohti ning plaan sinna lähiaastatel veel minna ca kuuks ajaks.

Tänud!

Ja, mis on reisi eesmärk? Mida näha sooviatakse?  Pakistan ei kuulu just turvalisemate riikide hulka (inimröövid jmt).  Minu lähenemine on selline, et nendesse riikidesse ma ei reisi, mis on suhteliselt ohtlikud, sest maailmas on piisavalt palju väga huvitavaid turvalisi kohti, nii et ühest elust jääb väheks, et kõiki külastada.

Sooviks isegi Pakistanis nt Karakorumi mägedesse minna:)

Kõige lühem lend nädalaks sooja kohta on Egiptus ja Iisrael, Eilat (Punane meri).

Kahjuks paremat varianti pole.

Sinquerimi rand on n.ö. Candolimi ranna pikendus (selle rahulikum osa).  Kuna vahemaa Candolimi rannaga on minimaalne, siis kõik on käe-jala juures.  Minu hinnangul Candaolim on kõige mõistlikum rand võrreldes Baga (liiga kärarikas)  ja Calangutega (kohalikke liiga täis), ise puhkaks ka Candolimis, kui olla Põhja-Goas. Ühesõnaga, päris hea valik. Lõuna- Goas eelistaksin Palolemi (samas Palolemis basseiniga hotellid praktiliselt puuduvad, vähemalt ranna lähedal, kui bassein on tähtis).

Singuerimi lähedal põhimaante ääres on üks väga heade hindade ja toitudega nepaali restoran (nime enam ei mäleta, aga hotellist saate küsida). Meil kujunes see n.ö õhtuseks kodurestoraniks.
Soovitan motika rentida ja erinevaid randu läbi sõita!
Head reisi!

Hei Sigrid,


Mida see kõrbes ööbimise matkahõnguline teenus endast täpsemalt kujutas?   Iseenesest tundub väärt ettevõtmisena.
Viidi dziibiga hommikul kõrbesse, seal tehti kaameliga sõitu ning ööbimine magamiskotis tähistaeva all, mitu saatjat, toiduvalmistajast kaasas oli? 
Magamiskotid tuuri korraldaja poolt?
 Järgmine hommik Jaisalmerisse tagasI?
Kui kaugele kõrbesse Jaisalmerist ajaliselt sõideti?
Mis maksis kahele?

Tänud! :)

Ijon Tichile!  
Jaipur jääb üldiselt selle Rajastani ringi peale ette ning kuna sinna on Dehlist ca 5 h sõitu, siis ma arvan, et vähemalt 1 ööline vahepeatus (puhkus) on seal mõistlik teha ning selle käigus jõuab ka paleed vaadata ning observatooriumi külastada. Lisaks oleme samal hommikul Dehli lennult saabunud, seega pole mõistlik liiga pikka esimese  päeva teekonda planeerida.

Siddhartha, väga asjalikud näpunäited (GST jm maksud), poleks ise selle peale tulnud. 

Palun saada võimalusel ka oma tuttava autojuhi kontaktid! 
Tänud ette!

Unustasin kirjutada, et Jaisalmer, mis iseenesest on kindlasti väga huvitav ja külastamist väärt koht, sai välja jäetud seetõttu, et jääb teistest olulisemalt kaugemale ning sõit sinna ja sealt edasi järgmisesse kohta  võtab kaua aega.

Seiklust!


Võib-olla on tulevikus rännuhuvilistele abiks ka meie marsruut, mida hetkel kavandame novembri  lõpp - detsembri algus 2019 (kokku 3 nädalat).


Delhi- Jaipur (ööbimine(sed)) – Puskhar (ööbimine(sed)) - Jodhpur (ööbimine(sed))- läbisõidul Ranakpur (Jain temple) – Uidapur (ööbimine) - Chittorgarh (1 öö) - Uidapur (ööbimised) – lend 4,5 h kokku (Uidapur – Mumbai- Goa ) – Goa (rannapuhkus) - lend Delhi 


Ööbimiste arv veel paigas ei ole.


Hetkel selline mõte, et võtta Dehlist juhiga auto Rajastani ringreisi jaoks. Läheb küll kallimaks, kuid tagab mugavuse ja kiiruse.  Esialgse info põhjal võib auto koos autojuhiga maksta ca 400 eur. Kuid allles hakakn otsima.


Ehk on kellelgi häid kontakte/soovitusi, kellega Dehlist pidada läbirääkimisi auto ja autojuhi osas? 


Muud soovitused?


Tänud Sebinale ja Siddharthale!