Viimased kommentaarid

Selleks aastaks võiks kaugema lennureisimise ära unustada ja Eestimaad avastada!

Venemaal peavad karantiinis istujad allalaadima vastava mobiili äpi, mis sinu asukohta jälgib ning vahepeal saadetakse sulle internetirobotiga teada (selle saatmise aega sa ei tea), et tee endast nüüd pilt selles kohas, kus karantiinis pead olema ja saada nn. kontrollikeskusesse.

NB! Pole vaja hakata nüüd kommenteerima, et vabaduste piiramine jne.  On olukordi , kus kõigi hüvanguks ongi vaja vajadusi ajutiselt piirata.

Riske saab ka nii maandada, et ostad piletid nt. sügisel või hilissügisel, sest siis on tõenäoliselt olukord selgem. Maksad ilmselt kallimat hinda, kuid ilmselgelt on see mõistlikum, kui ostad praegu ja sügisel selgub, et koroona teine laine või mis iganes ja reis jääb ikkagi ära. Mina teeks nii.

to Aivar67 ja Buldooza, mulle oli algusest peale selge, et Itaaliast saadeti trahviteade, küsimus minu jaoks oli selles, kas minna järgi või mitte!

Kahjuks pole keegi jaganud kogemust, et juhul, kui ta pole trahviteatele järgi läinud, kas siis on hiljem trahv sundtäitmisele pööratud või mitte. Mina otsustasin seekord tasumise kasuks. 
Õpetlik osa seisneb selles, et Itaalia trahviteatele mitte järgi minnes ja mitte tasudes võid hiljem oluliselt rohkem rahakotti kergendada.

Käisin täna postkontoris oma trahviteatel järel.  Liiklusrikkumine toimus Firenzes 08.09.2019 - olin sõitnud jalakäijate tsoonis ca 200 m, millest kohal olles korraga  ei saanud kahjuks aru. Kui aru sain, siis pöörasin tagasi, aga ilmselt jäin mingi liikluskaamera pildile. 

Trahvi tasusin täna ära Firenze munitsipaalpolitsei kodulehe kaudu.

Aga nüüd õpetlikum osa, miks ma ostustasin ka  foorumisse kirjutada.

Kui tasud trahvi 5 päeva jooksul  pärast teate kättesaamist, siis oli summaks 71  eurot, kui 6- 60 päeva jooksul, siis tuleks tasuda juba 96 eurot.  

Aga  kui nimetatud aegade  jooksul ei tasu, siis oleks  olnud trahvi summa 180 eurot (ilmselt siis juba see summa, mis nõutakse sisse sundtäitmise korras).

Otsustasin 71 euro kasuks :)  

See ei pruugi olla igal pool Itaalias nii, küll aga Firenzes.

Autorendifirma ei tasu trahvi, vaid nemad võtavad Sinu krediitkaardi arvelt maha nn. liiklusrikkumisega seotud menetlemise kulud. Mul oli kiiruseületamise juhtum möödunud aasta oktoobris Itaalias.  Kui ma õieti mäletan, siis rendifirma pidas mu pangaarvelt kinni 35 eurot ja seda ma kuidagi takistada ei saanud.  Isegi kui sulged kaardi, siis see ei aita, sest kaart on seotud konkreetse arvega ja sealt pank rendifirma jaoks  raha ka vabastab.

Nüüd juunis sain korduvteatega postisaadetise teate, et tulgu ma postkontorisse järele Itaaliast saabunud kirjale (ilmselt selles on trahvi tasumise teade).  Kuid see Omniva teade, on saadetud mulle valel aadressil, juhuslikult trepikojast leidsin korduvteate.

Nüüd olen dilemma ees, kas minna teatele järele või mitte.  Iseenesest, kui Itaaliast saadetakse tarhviteadet valel aadressil, siis ma ei peagi seda teadet kätte saama. Teisest küljest nt. kui  kohtutäitur arestiks mu pangaarve, siis hakka jälle vaidlema.  Ei oska isegi öelda, kui teadet kätte saanud ei ole,  kas siis on õigus pangaarvet arestida? Kas kellelgi on reaalset kogemust?

Siin on väga asjalik kirjeldus tõusust koos marsruudi piltidega

http://horalka.org/kazbek/en/?climb-to-kazbek-normal-route

Viimane osa 45 kraadisel jäisel nõlval, ilmselt seal on vajalik mõnes kohas köiega julgestus. Ise pole käinud!  

Kui Sul elementaarsed köietöö oskused ja kassidega käimine selge, siis ilmselt saaksid ilma giidita hakkama, aga pigem palgata mägigiid.

Vene ajal oli Kazbek  lihtsamat teed tõustes 2A kategooria tipp, mida lubati teha 3 järgu alpinistil (sellel, kes oli käinud 20 päeva  kestvusega algaja alpinismi laagris  ja 20 päeva kestvusega  3-järgu täitmise alpilaagris).

Head pealehakkamist! :)

Kas Ivano-Frankivsk tasub külastamist?  Kes on käinud? Jääb poolele teele Lviv ja  Chernivtsi vahele? Tänan!

Päikest,

Ise plaanin Lviv - Chenivitsi-   Kamianets-Podilskyi.   Reisi pikkuseks üks nädal.

Ilmselt tuleb auto üürida, sest vahemaad on ikka mõnisada km, aga reis hetkel alles planeerimisel Eks näis.

Võib-olla ka tripikad pakuvad häid ideid! :)

Tänan!

to maree - just,  abistavaid, sisulisi ja sõbralikke  vastuseid me üksteiselt siin foorumis ilmselt ootamegi,  aga mitte ärapanemist. Seepärast kutsusingi küsijana ärapanijaid enda arust üsna viisakalt ja konkreetselt korrale. :) Jah, olen nõus , et konkreetsus võib-olla mõnikord ebamugav. Teema laiendused on rõõmuga oodatud, aga mitte ärapanemine. Enda poolt loen antud teema lõpetatuks ja soovin kõigile rõõmsat meelt. Tänud ka asjalike vastuste eest! :)

to päike12 - küsimus oli kaalu ja mõõtude kohta, mitte sisu kohta, pole vaja foorumit risustada:)

to bosser  - ma ei küsinud hinnangut oma küsimuse kohta, vaid kogemusi, aga tänan tähelepanu eest:)

Päikest,

Mul olid Aegean Airlinesi piletid juuni kuuks. Lennufirma saatis minu telefonile sms-i, et broneerigu ma hiljemalt 16.04.2020 endale uued piletid lendamiseks seisuga kuni 31.03.2021.  See variant mulle ei sobinud. Helistasin nende klienditeenindusse, telefonil ootasin ca 10 minutit, siis sain ühenduse.  Ütlesid, et kui soovin tühistada, siis raha saab tagasi hiljemalt 25 päeva jooksul ning tühistamise eest tasu pileti pealt 20 eurot.

Ma ei hakanud vaidlema ja ütlesin, et sobib.  Mingit teadet mulle e-posti aadressil tühistamise kohta pole saadetud ja ilmselt ei saadatagi.

Eks selline reis ju üks täiskasvanu egotrip on, sest nii väikestele lastele  seda reis veel vaja ei ole, pigem on see lastele ebameeldiv , ohtlik (nt. pisikute suhtes) ja lennuki paljudele kaasreisijatele ebamugav.  Kahjuks on nii et teiste peale mõeldakse vähe!

to Lihtneelu  Tänapäeva inimesed kiirustavad - töö jne. Kõigil pole aega internetis õiget infot otsida. Libalehed kasutavad domeeninime, mis on väga sarnane ametliku lehega ninga ka lehtede sisu on väga petlik, jääb mulje, et tegemist on ametliku lehega.  Samuti sätivad need lehed SEO-ga asja nii, et google otsimootor viskab ette esimesena neid.

Nii et imestada pole siin midagi!

Tegeleikult oleks parim variant, et ainult ametliku lehe kaudu saabki

 e-viisat teha.  Teised  lehed pakkugu tavalise viisa teenust kui soovivad. Segadus kaoks!

to Improved  Mis on need Tai saared või rannapiirkonnad, mida Sa  TOP 5 või TOP 10-sse paneksid? Siiras huvi, sest mul endalgi on plaan uuesti  Taid ja tema erinevaid saari ja kohti külastada.   Varem olen käinud Ko Lantal ja Krabi piirkonnas. Tänud ette! :)

Lennujaamast väljaminekuks on kindlasti vaja viisat, sest sel juhul sisened Venemaa territooriumile.

Mina kaaluks ja soovitan ikkagi rannapuhkust Gili saartel, väga chill koht.  Täpselt ei mäleta, aga vist oli Gili keskmisel saarel nii, et kohe põhirannast snorgeldades võid näha suuri merekilpkonnasid (ise nägin mitmel korral). Mõtlen seda saart, kus ka hobukaarikutega saab ringi liikuda,

https://almostlanding-bali.com/how-to-get-to-the-gili-islands-from-bali-indonesia-video/

Bali lõunapoolsed rannad küll eriti paeluvad ei olnud ja  kui sealkandis ööbida, siis juba pigem hea basseiniga hotellis, aga need hotellid on kõik ka suht kallid.

Nagu Alar kirjutas, siis Tiomanil pole jaanuaris veel õiget hooaega (ma ise käsin juunis). Seega kahest jääb järgi üks ehk Langkawi:)

Mõlemal saarel olen kunagi käinud -  olin Tiomanil 3 ööd,  Langkawil ca nädal. Need saared on väga erinevad- Tioman väike, rahulik lebotamise koht, söögikohti vähe, bassuga hotelle ilmselt ka mitte (käisin sel ca 20 aastat tagasi).  

Langkawil  palju söögikohti, võimalusi rohkem ringi käia.  

Küsimus on  ka selles, et kus ja kui palju sa oled varem Aasias rannapuhkust veetnud.  Kui eriti pole, siis sobivad mõlemad saared.  

Samas mina ei läheks enam kummalegi saarele, polnu seal midagi eriti vaimustavat.  

Kui arvad, et ajavõit minna langkawiLE, siis mine sinna!

pjotr1962 pakutud Koh lipe on ilmselt ka väga hea variant, aga kuna sul on plaanis olla ainult 3 ööd, ja aega mitte kaotada, siis ilmselt Langkawi

Unawatuna pidi samas olema üks väheseid  randu Mirissast kuni Colomboni, kus pole ohtlikku lainet. See, kes turvalist ujumiskohta otsib, peaks see rand päris hästi sobima.  Ise pole kahjuks seal käinud.

Nuwara Elyas ei ole ööbinud, olime ühe öö Ellas, kuid seal tekkis küll tunne, et võiks olla Ellas hoopis 2 ööd.  Siit mõte, et võiksite kaaluda ka varianti Nuwara Elyas 1 öö ja Ellas 2 ööd või üldse ööbimine Nuwara Elyas ära jätta ja olla ainult Ellas 2 ööd.

Samuti võiksite kaaluda varianti jätta ära Yala rahvuspark ning selle asemel külastada Udawalawe National Parki (näeb elevantide suuri karju).

Bentotast oli eelpool juttu.  

Sri Lanka randadest sai mõned aastad tagasi käidud Mirissas, Hikkaduwas ja Bentotas.  Bentota koos oma pika rannaga jättis kahjuks kõige igavama mulje ja minu pilgu läbi polnud selles rannas ka mingit erilist ilu. 

Hinnad sealsetes söögikohtades ja öömajades olid samuti suht kallid. Linnake ise ka mitte midagi erilist.

Kuna Sri Lankal on palju külastamistväärt kohti, siis mina isiklikult jätaks Bentota vahele.