Mure lennureisiga

Ei oskagi öelda, kas on mure või mitte. Äkki oskab keegi aidata-nõu anda-maha rahustada. Seega plaanis siis novembris Tenerifele sõita, aga kuna ei ole varasemat lennukogemust siis hirm suur eelkõige lapse pärast (5 aastane), ta nimelt sellist tüüpi, kellel autosõidul süda pahaks läheb ja pea ringi käima hakkab. Ilmselt lennureis ikka teine teema, aga kas kellelgi sarnaseid kogemusi-juhtumisi ja mis abiks on olnud?
Ette tänades paanitseja ema

Kas sa oled reisitablette lapsele andnud? Neid saab igast apteegist. Soovitan need autosõidul ära proovida ja vaadata, kas toimivad.
Lennukisse tasub kaasa võtta lutsukomme (piparmündi omi näiteks) ja nätsu. Sõltuvalt lennu pikkusest võtke kaasa mänguasju vms. Üldiselt loksutab lennuk vähem kui auto.
Ja ise ei tasu üle muretseda.

tehke üks lühike proovilend, näiteks Kärdlasse või Helsingisse.

Neid lennukeid ei saa ju võrrelda. Need pisikesed kökatsid värisevad ja mörisevad jne ning võivad hoopiski lendamise isu ära kaotada.

ei soovita proovilendu.
väiksed lennukid mürisevad, värisevad ja vibreerivad meeletult.
mäletan, et üritasime tallinn-helsingi lennul kaarte mängida, aga ei saanud, sest kaardid värisesid klapplaua pealt lihtsalt maha.
suurema lennukiga on mugavam sõita. usun, et lapsel on huvitav, las istub akna alla. lemmikmänguasi kaasa, soovitav ka lutsukaid. pärast turvaväravate läbimist saad osta juba jooke (vett) ka kaasa lennukisse.
endal meil ka selline laps, kes autoga veel kuidagi sõidetud saab, aga bussiga mitte kuidagi. alati võtan igaks juhuks kilekotid kaasa. samas - viimane reis temaga oli meil indiasse - lennureis oli ok, ei mingeid muresid, aga lennujaamast bussiga hotelli minnes oksendas neli-viis kilekotti täis. mis seal ikka, kui oksendab, siis oksendab. kui ära oksendab, hakkab ju alati kergem. kui otse kilekotti oksendab, ja kott kohe kinni, ei levi ka lõhn. selle pärast põdeda või häbeneda küll ei maksa, elus juhtub kõike. lihtsalt - kui sa tead, et selline asi võib juhtuda, siis ole ette valmistatud - kilekotid, salvrätid, puhas t-särk vms peaks olema käepärast.
head reisi :))

vastajaile, hakkas palju kergem kohe. P.s lennureis kestab Tenerifele u 6 tundi-seega peaks siis vist ikka korralikud suured lennukid olema, ma eeldan.

Mina olin väiksena autos ja bussis kuldoksendaja. Nii kui sõiduks läks hakkasin mina oksendama. Siiamaani, täiskasvanuna, läheb mul pikkadel bussisõitudel süda pahaks, vähegi mägises kohas ei kannata üldse sõita jne. Lennukis pole iial probleeme olnud. Ei väiksena, ei suurena.

Kui lapsel bussisõidul läheb süda pahaks võib see tingitud olla paksut õhust.Lennukis on aga jahedamapoolne ja ei ole nii palav.Meie lapsel oli väiksemana sama prob.ta ütles.et bussis ei ole õhku,aga lennukis ei kiskunud oksendamise poolegi.Hea on kaasa osta venemaa päritoluga piparmündi tablette (müügil lasnamäe turgudel ja mustikakeskuse loodustoodete poes.Võibolla veel kusagil ei tea.Nõuka aeg olid need saadaval ka apteegis.Proovilennu kohta,aga niipalju,et see on tobe soovitus.

Olen lastega Kanaaridele lennates võtnud kaasa läpaka koos 4-5 DVD-ga. Kui õhku tõusete ja söönuks saate on juba 1,5 - 2 h läinud. Siis pärast väikest pausi DVD mängima (kõrvaklapid kaasa) ja veel 2 h sisustatud. Edasi on juba köömes. Ainus probleem viimati oli läpaka aku, mis 5 min enne filmi lõppu lihtsalt tühjaks sai :-(