Nädalavahetus Pariisis

Oleme minemas nädalavahetuseks Pariisi ja ootaks väga häid mõtteid, kuidas veeta kaks täispikka päeva Pariisis.

Kuna pikalt kõndida me hetkel paraneva seljaopi tõttu ei saa, siis pikka aega jalgadel mööda muuseume jalutada ei ole kahjuks võimalik.... Seega ootaks soovitusi just marsruudi soovituse osas, mis hõlmaks ilusamaid parke, Eiffeli torni, turge, sekka paremaid söögikohti-kohvikuid jne kulgemist.

Kuna koju on meil jäämas lapsed, kes loomulikult väikest külakosti ootavad, siis oleks tore saada ka soovitusi heade kaubanduskeskuste kohta. Ning miks mitte ka mõni kvaliteetne naisteriiete butiik- ikkagi minek ju Pariisi! ;)

Tänud juba ette,

Ingel

http://rahvaraamat.delfi.ee/raamatud/pariis_top_10/55640

Osta see raamat endale ja sellest peaks piisavalt abimeest olema, et mida 2 päeva jooksul vaadata.

Kui plaanis miskit lahedat juustu-veini kaasa osta, siis hakkas mulle väga mõnusa kohana silma Rue Mouffetardil (Panthéoni juures olev tänav, põhiosa sagimisest on Rue Lacepede'ist lõunas, lähim metroopeatus Place Monge) rida fromagerie'sid (juustupoode), boulangerie'sid (pagaripoode), veinipoode jms. Pisikene jalakäijate-jalgratturite tänav, kus on ka hulk söögikohti, kus käivad ka pariislased ise söömas (nii et mitte vaid turistikas). Ärid on lõviosas suletud pühapäeviti ja esmaspäeviti, aga reedeti ja laupäeviti on nende ümber ja sees palju-palju sagimist ja valik on vägev. :)

Mõnus jalutuspaik on Jardin des Plantes (lähim metroopeatus Jussieu), sealkandis peaks saama ka kerge ampsu kaasa haarata ja seda siis murul nautida.

Seda siis roheluse ja kohvikute poolelt. :)

Üldiselt metroo on nii hea ülesehitusega, et vabalt võib lihtsalt õigesse kohta kohale sõita, seal veidi jalutada, siis jalasirutuseks väike kohv võtta ja melu nautida. Nõnda peaks saama nii puhata kui ka "linnukesi" kirja saada. :p

Aa, ja muide, neid Pariisi teatmikke jms saab mugavalt raamatukogust kaasa laenata selleks ajaks, saab selle raha eest hoopis Pariisis midagi lubada.

Tänud vastuste eest! Pariisi TOP 10 täitsa olemas ja plaanis kinldasti kaasa võtta... ;)

Kuna Pariis on aga niiiii suur ja lai oma võimaluste poolest, siis ootasingi siitkaudu just teadjamatelt selliseid vihjekesi, mida ehk teatmikust ei leia ja alati leidub ju kohti, mida top 10 ei kajasta. :)