Närilisega reisima

Kuidas toimetada Tallinnast Londonisse üks transportpuuris deegu? (Deegu on umbes rotisuurune loom.) Ecolines loomi bussi ei luba. Lennufirmad üldiselt ka ei luba ning deegud ei talu lendamisel tekkivat rõhuvahetust. DHL ka lemmikloomi ei transpordi.

Autot meil kahjuks ei ole.

Ainus variant on siis autoga minna. Lennufirmadelt võib küsida, mõni ehk ikka lubab pardale, kui deegu on närimiskindlas puuris. Igaks juhuks tuleb uurida Inglismaa tollinõudeid näriliste sissetoomisel. Ei maksa lasta end lennufirmal segadusse ajada, kui nad hakkavad nõudma mikrokiipi, europassi ja marutaudivaktsiini - need nõuded kehtivad ainult koerale, kassile ja tuhkrule!

Nagu eelnevalt mainitud, ei talu deegude organism lendamist ning autot meil ei ole. Aga tänan sellegipoolest.

Kui saaksid kuidagi Vilniusesse, siis sealt on toreetiliselt võimalik edasi saada rongiga. Tallinnast/Tartust Riiga on saab samuti rongiga sõita. Aga aega võtab see ikka üksjagu ja kulukas ka ilmselt. Info rongiliikluse kohta: www.railfaneurope.net

Leidsin hiljuti Inglismaal väljaantavast venekeelsest lehest kuulutused, milles lätlased pakuvad inimeste, koerte/kasside ja pakiveo teenust mikrobussiga ka Eestist UK-sse. Inglismaalt sõidavad välja igal laupäeval.

  1. Aldis, tel. +37126064978, +447501814586, pribalt-ltd@inbox.lv
  2. Guntis, tel. +37126029991, +447909292817, ministrss@inbox.lv Ehk saad abi!