Natukene infi transpordi kohta Aserbaidžaanis`?

Millega on soodne ja lihtne liikuda pikki vahemaid Aserbaidžaanis ? Peale ühistranspordi ...? Kas on võimalik seal kodustada mõni marsajuht või taksojuht? . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt sh. lisas suured algustähed ja järgmise sellise keelelise kolepostituse saadab otse prügikasti!

Taksojuhti giidiks v6tta ja ringi s6idutama panna ei ole mingi probleem, iseasi kuiv6rd soodne see pikkade vahemaade jaoks on. M6istlik on neid kasutada lähima bussijaama ja sihtpunkti/vaatamisväärsuse vahel.

Tavaline marsaliiklus toimib piisavalt hästi suuremate asustuste vahel ja on kahtlemata suurem elamus. Ja kui aega ja elamusejanu veelgi rohkem on, proovi ära Bakuu linnalähirongid :)

Kas keegi on lähiajal käinud Quba - Khinaliq piirkonnas?

Kui keeruline on saada sealt jalgsi (läbi mägede) Gebele poole ja kas giidi palkamise võib jätta kohapeal otsustamiseks või peaks see kindlasti juba enne tehtud olema?

Kui kellelgi oleks veel soovitada kohalikku vene/inglise keele oskusega...

Vastan siis ise:

Sheki juures (Ilisu) tegutseb Camping Azerbaijan-nimeline seltskond (https://www.facebook.com/campingazerbaijan2014) . Suhtlevad vabalt nii inglise kui ka vene keeles ja korraldavad erineva raskusastmega matku üle riigi. Erakordselt pädevad ning sümpaatsed noored mehed, kelle jaoks see ei ole lihtsalt äri või töö, vaid ka võimalus osaleda kogukonna ning looduse hoidmises-kaitsmises. Hinnad ei ole sugugi kõrged, maksime 55eur/ inimene kahepäevase matka eest, mis sisaldas ööbimise kohalikus pansionaadis ja 5 söögikorda (üks neist piknik mäetipus). Soovitan (aga olge enne broneerimist kindlad, et soovitud retk teie võimetele vastab).

Taksosid on saada kõikides punktides, kahjuks enamuse juhtide arvates võrdub sõiduoskus kihutamisoskusega. Mägedes ja muidu viletsatel teedel on see väga ebameeldiv. Täiesti juhuslikult õnnestus meil leida (ilmselt ainukene) normaalne juht, tema nimi on Mehdi ja number +994556560507. Täielik vastand kohaliku mehe stereotüübile - vaikne, puhta ja korras autoga (opel astra universaal). Räägib vene keelt. Ta elab Shekis ja kuigi linnas lühikeste otsade jaoks polegi võib-olla mõtet talle hakata helistama, siis linnast välja sõitmiseks soovitaksin küll, sest meil taksojuhtidega ebameeldivustest puudust ei olnud, alates hullust, kes mäest alla kihutades risti ette lõi kuni hulluni, kes linnas kihutades lahtisse kanalisatsiooniluuki sisse suutis sõita. Mehdiga sõitsime viimase otsa öösel Shekist Bakuusse ning magasime südamerahus kogu tee.

Hinnad on sellised: Sheki-Bakuu 100 manati, Bakuu-Lahic 50 manati. Bakuust taksot palgates tasub minna Samahinka-nimelisse bussipeatusse, seal kogunevad nn jagatud taksod - võid saada koha koos teistega või siis maksta kõigi 4 koha eest. Linnasisesed väiksemad otsad 2-3 manati, Bakuus 6-7.

Rongipileteid saab osta veebist, selleks tuleb registreeruda lehel https://biletonline.ady.az/ . Tasub osta mitu päeva ette, meie rongireis jäi tegemata, sest kupeed olid juba enamuses broneeritud ning me ei tahtnud eraldi kupeedes olla.

Kuigi keegi peaks lähiajal minema, siis võin ära anda 4g prepaid sim-kaardi ca 25gb internetiga (helistada sellega ei saa). Hetkel saab turist vaid Bakcelli kaarte, Azercell nõuab kohalikku passi.