Nikaraagua 2014 veebruar-märts

Tere!

Plaan külastada väikese seltskonnaga Nikaraaguat 2014 veebr-märts kestvusega ca 3 nädalat. Mõttes ca 10 päeva riigis ringi uudistada ja reisu teine pool kuskil suure vee kaldal ankrus olla. Turistimekadest katsuks võimalusel pisut eemale hoida:) Natuke kodutööd läbi internetimaailma küll juba tehtud, aga ehk on siin teadjaid/soovitajaid. Küsimused, mis eelkõige huvi pakuvad:

Kas eestlasi sealkandis leidub, kelle käest võiks otse infot uurida?

Kas kellegil kogemusi kohalike reisijuhtide/büroodega?

Kas hinnatõus on viimasel ajal väga kiireks läinud?

Soovitusi 3 nädalase tripi marsuudi osas?

Millisel rannikul võiks randade ja kohaliku elu/olu poolest pikemalt peatuda?

Kas kolm nädalat võib palju olla Nikaraagua jaoks ja tasuks mõne naaberiigiga ühendada?

Tänud ette, Ivo

Sõltub natuke, kui põhjalikult plaanite ette võtta. 10 päeva ringivaatamiseks pole tegelikult üldse liiga palju. Aga võiksite kaaluda, et 10 lebotamise päeva jagate mitmeks. Näiteks Ometepe saarel saate samuti rannas olla (tõsi, mitte ookeani ääres), samas on seal ka ringi vaadata.

Kohalikud reisibürood on nagu terves Kesk-Ameerikas - täiesti head. Erilist vahet pole, asjad toimivad korralikult. Aga neid leiab peamiselt suuremate turismitõmbekeskuste juures (Granada, Leon, San Juan del Sur).

Kui on idee võtta rannapuhkus kuskil vaiksemas kohas, siis näiteks Leoni juurest Vaikse ookeani äärde sõites oli kilomeetrite viisi valge liivaga randa pea täiesti inimtühi. Võimalik, et see kehtib ainult nädala sees.

Kui kohtadest rääkida, siis tasub minna üsna Honduurase piiri ääres olevasse Somoto kanjonisse. Reisijuhid libisevad sellest üle, aga tegelikult väga lahe (ja metsik) koht. Aga sinna on parem minna autoga. Suurema vabaduse saamiseks tasukski mingiks ajaks auto rentida. Leon ja Granada niikuinii. Ometepe on lahe. Managua on kole. Kohviistandused on ka päris huvitavad, kui varem näinud pole. Üks asi, mis ajapuudusel teostamata jäi on paadireis mööda Rio San Juani (Costa Rica piir).

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased