trip-krainetrip-ukraine-dark
Norra kalastama ja puhkama

Plaan minna millalgi Norra. Tahaks kalastada ja ilusat loodust nautida. On keegi äkki umbes sama huviga käinud ja oskab kohta soovitada ja teab miskit hindadest rääkida. Hea oleks mingi saunakesega maja üürida kuskil jõe lähedal. Veel küsimus kuidas oleks kasulikum minna-rootsi ja sealt autoga; soome ja sealt autoga; lennukiga; laevaga? Ka mingi vaatamisväärsus võiks lähedal olla, sest naised kaasas ja need tahavad muud ju ka kui kalal olla :) Üks küsimus veel: mis aastaajal tasuks kalastama minna? Ehk keegi pakub mingi variandi välja, oleksin väga tänulik.

Meie käisime loodus- ja kultuurireisil Põhja-Norras, kus sai ka kala püütud. Küll ainult merest, sest ei viitsinud jannata nende desinfitseerimiste ja maksudega. Fjordis püük tasuta ja tuli ilusti turska ja saidat, mis kohapeal ühekordsel grillil tehtuna osutus päris maitsvaks. Tundmatud elukad sai vette tagasi lastud. Käisime juuli algul, aga paremini pidi võtma kevadepoole. Läksime Soome kaudu otse põhja välja ja sealt Lofootideni. Vaatamisväärsused ka olemas alates Nordkapist, Altast jne.

Oleks hea kui keegi teaks mõnda jõge kust lõhelisi leidub ja seal lähedal u 30km raadiuses võiks olla mõni majake kuhu mahuks 6 inimest. Sellist kohakest võiks ümbritseda ka Norrale omane loodus.

Mulle tundub, et mõtekam oleks läbi Soome minna Põhja Norrat vaatama, sest Rootsi laevapilet juba päris suur summa. Kas seal kandis võiks siis miskit eelpool nimetatut olla. Igasugune info on oodatud.

Olin üks suvi tööl Nesbyeni lähedal Tunhovd kämpingus, spetsialiseerunud just kalapüügile. See oli järve kaldal mägede vahel ja seal sai üürida täissisustusega mökisid. 2 magamistuba naridega+elutuba-köök diivaniga.Pesemismaja saunaga on eraldi. Aga saab ka autohaagisega minna ja juhtmetega ühenduda. Spetskohad selle jaoks olemas. Nesbyen on rohkem lõuna- kui kesk-Norras.

Upitan vähe teemat. Äkki kellegil on tuttavaid, sõpru seal kandis, kes üüriksid oma maja vms.