NY CITY PASS. Kellel kogemusi?

Tere ! Kas on keegi kasutanud ? Tasub osta enne reisi ? Tänud!  https://www.citypass.com/new-york

Palju oleneb muidugi sinu eesmärkidest ja ajast, mis sul kasutada. Kui sa tahad neis kõigis käia ja on piisavalt aega, siis võib-olla tasub ära. Aga, arvesta selliste asjadega:

1. Top Of The Rock'i minekuks on see ainult vautser ja pead seisma pikas järjekorras, et saaks selle vautseri vahetada mingiks kindla kellaajaga pileti vastu. Sisuliselt tuleb tuleb käia kaks korda TOTR juures: hommikul piletiks vahetamas ja külastusaega määramas ning õhtul siis sellel kindlal ajal saad üles. (Empire State Buldingu kohta ei tea, äkki on samamoodi) Ja nüüd TOTR muutis ka pileti tingimusi seades sisse päikseseloojangu ajaks $5 kallima pileti. Ma ei tea, kas need PASS'id üldse lubavad sisenemist sellel kallimal ajal.

2. Statue of Liberty puhul on samuti, et pead seisma lisa järjekorras, et see pileti vastu vahetada ja alles siis saad teisse järjekorda. Kusjuures PASS-idega ei olegi võimalik saada krooni või isegi mitte pjedestaalile ja SOL muuseumisse. Et sinna saada, peaksid ostma uue täie hinnaga pileti.

3. American Museum of Natural History's kui juba pileti järjekorras pead seisma, siis tegelikult AMNH-is kohapeal piletit ostes saad ise valida, kui palju tahad pileti eest maksta. Ehk siis võid maksta selle soovitusliku hinna, aga võid maksta ka nii palju, kui sa ise arvad, et see väärt on. Kasvõi ainult $5 või ka $50. Näiteks kui eelarve on piiratud, oled suurema perega või on ainult paar tundi selle suure muuseumi külastamiseks vms.

The Metropolitan Museum of Art ja 9/11 Memorial & Museum pääsude kohta ma ei oska midagi öelda. Aga üldiselt kipuvad need PASSid olema head ainult selleks, et lühikese ajaga mingid vaatamisväärsused läbi joosta ja linnukesed kirja saada. Kui tahta maksimumi võtta, siis need ei sobi.

Mul oli NY Explorer Pass. Pass kehtib kuu aega alates esimesest skännimisest ning valida saab 60 asja vahel 3-10 piletit. Pass on piletikood ja selle ettenäitamisel saab infoletist omale pileti. Reisi jooksul saab muuta reisikava ja ise planeerida. Aja kokkuhoiu mõttes on see väga hea, sest piletisabad on hästi pikad. MET kunstimuuseumis on passiga külastajal pääse ka samal päeval ka Met Cloisterisse. Paljud muuseumid pakuvad õhtuti tasuta sissepääsu (MoMa) või sooduspiletit, enne reisi uurida põhjalikumalt millistes kohtades passi kasutada. Empire State Building laseb passiga 86le korrusele. 102 korruse pilet on kallim. Rock of the Top järjekord oli väike sabas ning külastasin mulle sobival ajal. Pass pakub soodustusi ka söögikohtades.