Ööbimine Sogndalis?

Kas keegi teab soovitada ööbimist Sogndalis? Kas seal on mõeldav ka telkimine ja ehk ka tasuta telkimine (kämpingus telkimise eest küsitakse Norras päris hea kopikas)? Ehk on keegi käinud?

Kõikjal Norras on tasuta telkimine lubatud, kui

 1. oled eluhoonetest vähemalt 150 meetri kaugusel (omanikuga saab muidugi rääkida)
 2. sa ei tee tuld
 3. sa jätad koha täpselt samasuguseks, nagu see oli siis, kui sa sinna tulid (v.a lamandunud rohi)

Ära jäävad ka igasugused tarastatud alad. Ja muidugi majutusasutuste juurest võiks nii kaugel telkida, et neid näha ei oleks. :p Turismiinfod väga meelsasti tasuta heade telkimiskohtade kohta infot ei anna, sest Norras on hakanud turistid loodust aina enam ja enam lagastama. Seetõttu suunatakse turiste kõikjal ikkagi n-ö ametlikesse telkimiskohtadesse.

Telkimine ei ole Norras väga lämmatava hinnaga (Flami, Aurlandi, Laerdali ja Gudvangeni juures kõigub hind 120-150 NOKi ümber 2 inimese eest), kui võrrelda muu elu-olu hinnaga. Ja väga mõnus on vahelduse mõttes n-ö metsast välja tulla ja sooja veega hambaid pesta, nõusid loputada ning duši all käia. :)

Iseasi on see, kuivõrd on looduses võimalik oma telki üles panna. Juulis 2-kohalise väga ökonoomse väikse telgiga sai kahenädalasel jalgsimatkal parajalt mässata, sest maa oli kas kalde all, mingid ojad jooksid lähedalasuvasse jõkke, kena muru alt ilmusid välja kivid/kivine pinnas või lamba-kitseaiad olid ees. Aga seda magusamad need leitud kohad olid!

Parimate telkimiskohtade leidmiseks tasub hoida eemale põhiteedest (minu jaoks oli eriti lahe avastada perifeerseid karjateid, kaardid nendega on turismiinfodes olemas, aga mürgise hinnaga - ca 150 NOK-i) ja olla valmis kodinad seljas mäkke rühkima. Häda korral sobib muidugi ka teeäär ja ebamugav võpsik, aga erilist välja magamise lootust siis telgis küll pole.

Kasulik on omada kõrguste vahedega kaarti (ma ei oska paremini sõnastada), kus näha laugemad ja tihedamad tõusud - see annab ka märku, kus on EHK paremad võimalused telki üles panna.

Aitäh, abednego! Olen kursis selle 'igal pool telkimisõigusega'. Kui ma ei eksi, siis võib ka alates 15. septembrist tuld teha? Mul Sogndalis vaja vaid üks öö veeta, kuna järgmisel hommikul läheb buss kl 7.50 juba. Et eks ma kusagil metsatuka all kerges diagonaalis pea vist selle mööda saatma :) Aitäh veelkord heade nõuannete eest!

Sa võiksid seda tule tegemise lubamist siiski veel veidi uurida, sest mina sellest kuulnud ei ole.

Ehk keegi teine siit oskab midagi täpsustada.

Selle järgi tundub, et tohib.. aga ehk on kellelgi tõesti paremad teadmised, kogemused?

http://www.turistforeningen.no/english/article.php?ar_id=7091&fo_id=3622

You are allowed to:

 • Walk and hike in summer and ski in winter on land and sail along the coast year round.
 • Pick berries, flowers and mushrooms.
 • Pick nuts eaten on the spot.
 • Camp for two days at one place.
 • Bathe and swim in the sea and in lakes.
 • Ramble on foot or cycle on trails and roads.
 • Build a fire in winter (15 September - 15 April).
 • Children up to age 15 need no licence to fish in fresh water and, with some restrictions, may fish with tackle in salt water.

Infoks kui peaksite sõitma lähiajal Flåmi-Vossi vahel.
Sogndal jääb teisele kaldale õnneks.

Songndalis on võimalik ööbida Stedje campingus.
Kogu info camping.no lehelt.
See Sogndal on üsna tilluke ja ainuke horisontaalne maalapp kämpingu käes.
Soovitan ette kinni panna, "overnight" kohti on vähe ja vihmsaju korral
koguneb sinna platsile vesi, nii et telgis saab ujuda.