Viimased kommentaarid

Pärast 11-päevast Norras käiku julgen Valdres'i maakonna mägesid soovitada. Kohalikest infopunktidest või selle puudumisel "Kommune" majast küsides saab päris hea matkakaardi. Lihtsa, ent piisava. Mulle juhatas kord tee kätte üks 60-aastane proua, kes pidavat ise matkamas käima. Ja tõesti olid head ja jõuetekohased teekonnad. Nii et soovitan väga Norrat! (Grindane, Filefjell, Slettefjell, Smadalenit jne)

PS! Ja üksi tasub tõesti minna vaid siis, kui teisiti ei saa :) Mul oli nii mõneski mõttes õnne ja sain hakkama.

Eks mul nüüd on tõsine hirm nahavahel (huntide pärast, karusid sealkandis ei pidanud olema), aga olen kindel, et ma pole esimene ja ka mitte viimane naisterahvas, kes üksi mägedes oma rada otsib. Aga teid, kui kahtlemata kogenenumaid kuulda võttes, olen siiski ettevaatlik ja liigun olemasolevatel teedel.

Aitäh!

Selle järgi tundub, et tohib.. aga ehk on kellelgi tõesti paremad teadmised, kogemused?

http://www.turistforeningen.no/english/article.php?ar_id=7091&fo_id=3622

You are allowed to:

  • Walk and hike in summer and ski in winter on land and sail along the coast year round.
  • Pick berries, flowers and mushrooms.
  • Pick nuts eaten on the spot.
  • Camp for two days at one place.
  • Bathe and swim in the sea and in lakes.
  • Ramble on foot or cycle on trails and roads.
  • Build a fire in winter (15 September - 15 April).
  • Children up to age 15 need no licence to fish in fresh water and, with some restrictions, may fish with tackle in salt water.

Aitäh, abednego! Olen kursis selle 'igal pool telkimisõigusega'. Kui ma ei eksi, siis võib ka alates 15. septembrist tuld teha? Mul Sogndalis vaja vaid üks öö veeta, kuna järgmisel hommikul läheb buss kl 7.50 juba. Et eks ma kusagil metsatuka all kerges diagonaalis pea vist selle mööda saatma :) Aitäh veelkord heade nõuannete eest!

Aitäh, Metskaplan! Võtan ronimise koha pealt kuulda!

Kuna ostsin lennupiletid juba ca kuu aega tagasi ära ja tavalises klassis ehk et tagasi ei osteta, siis tahan ikka ära käia. Ah, ega ma ikka tahan seal väga ära käia :) ja kuna ei hakka ülepeakaela lollusi tegema, usun et saan ka hakkama. Teisel pool mäge Vangis on inimasustus täiesti olemas ja kindlasti annan enda sealolekust kellelegi ka teada.

Tegelikult tahaks väga ära käia Grindane mäe otsas (mille otsast saab vaateid Jotunheimenile ja Hurrungane mäetippudele), mille kõrgem tipp on 1674m, aga seda ma vist siiski ette ei võta, jään teid kuulama ja uskuma. Viimati käisin sõbrannaga Montenegros Bobotov Kukil ca 2000m peal, aga seal juba läks alla tulles veits kõhedaks... (lahtised kivid ja nii)

Igaks juhuks panen pildi ka mägedest ja järvest. Siin on näha, et ühes küljes on see täitsa jalutatav :) Grindane jääb fotograafile paremale seljataha. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Lake_Helin_Vang_Valdres_Norway2.jpg

Selline lugu, et olen nädala pärast Norras Jotunheimeni lähistel (Vangis) mägedes ja mitmetel erinevatel põhjustel täiesti üksi. Kuna mitu head matkajast sõpra ei saanud kaasa tulla, aga ma lihtsalt pean sinna minema, siis nüüd teie soovitusi lugedes (nt trippi omi), tuli veidi hirm naha vahele. Et kas ma ikka saan hakkama...

Matk-reis kokku 10 päeva. Valisin teadlikult sügise, kuna sel ajal on seal lihtsalt võrratult värviline. Hea on see, et olen seal (lapsehoidjana) käinud, tunnen seda kanti ja need mäed on rahulikud, max kõrgus 1700m. Olen mõelnud, et kui ilm halb, siis lihtsalt ei roni kuhugi, teisisõnu mõttetusi ei tee. Seal on ka autotee üle mäe, millega saab n-ö poole peale (kuigi järve ääres keegi ei ela, vaid on mõned üksikud suvemajakesed).

Ja edasi lähen päev-päevalt mööda Helini järve äärt ikka üles ning alla (ööseks järve äärde). Kaart siin: http://www.atlas.no/Default.aspx?mode=adr&xpos=156466&ypos=6784315&adrinfo=Helin%20,%20Vang

Minu küsimus: et kas vähem ohtlikel mägedel on ikkagi sama ohtlik? Ma muidu matkaja inimene, aga päris üksi mägedes pole käinud.

Sest seda, et keegi minuga lampi kaasa tuleks ma lihtsalt ei usu...

Kui tundub, et lähen lolli surma poole, siis kükitan kõik päevad vagurasti järve ääres :)