trip-krainetrip-ukraine-dark
Öömaja Iraanis

Kas keegi oskab soovitada mõistliku hinna - kvaliteedi suhtega öömaja Iraanis või mõnd linki kus seda leida. Kavatsen Iraanis ringi reisida, mitte olla ainult Teheranis.

Võtsime kõik ööbimiskohad LP-st, enamus olid täitsa ok. Soovitaks jälgida siiski hinnataset - ööbimine kohtades u 100 EEK/in/öö on enamsti dushi/wc-ga toas, odavamates kohtades on need koridoris (naiste jaoks ebamugavam, kuna toast väljudes peab alati olema kaetud ja pearätiga). Ei soovita ööbimiskohti u 25 EEK/in/öö, nt Mashhad Tabrizis, kuna need on lihtsalt räpased.

Yazdis on väga palju ilusaid hotelle renoveeritud elumajades, kus on roheline siseõu vee ja lebotamis lavatsitega, LP annab neid ka mitu. Teherani Firouzeh hotell on täpselt see mis LP ütleb - hotelli manager on lihtsalt super abivalmis :)

Öömaja leidmise keerukus sõltub sellest, millisesse linna plaanid minna. Suuremates kohtades, kus turiste tihedalt liigub (Yazd, Shiraz, Isfahan) ei ole öömaja leidmine probleemiks. Kasutada saab LP-d või lihtsalt kesklinnas mööda tänavaid ringi vaadata. Tasub ka küsida tuba näha enne paigalejäämise otsustamist. Väiksemates ja tundmatumates kohtades, nt Sanadaj, võib ööbimise leidmisega väike jant olla küll, sest hotelle vähem ja kui aeg satub mõnele kohalikule pühale, võivad ka need vähesed täis olla. Mõni LP-s kirjasolev koht on ka lihtsalt kinni pandud. Virtualtouristi Iraani-lehelt võib ka kasulikke vihjeid saada: http://www.virtualtourist.com/travel/Middle_East/Iran/TravelGuide-Iran.html.