öömaja Krimmis

Plaanin reisi Krimmi, minek on järgmisel nädalal. Sellega seoses tekkis öömaja küsimus. Kõik tuttavad ja ka trip.ee kommenteerijad soovitavad nn tädimajutust, millega ei teki probleeme, kuna korteripakkujaid on kõikjal lennu- ja bussijaamades ning linnapiiridel. Olen nii ka varem ööbinud, kuid tekkis küsimus, millise rahaga seal arvestama peaks öömaja puhul ja mida kindlasti silmas peaks pidama öömaja organiseerides lähtuvalt võimalikest kohalikest eripäradest (peale asukoha ja sooja vee). Kus võib leida odavamaid ja kus kallimad öömajad? Kas on Krimmis käinutel kontakte öömaja pakkujate kohta, kelle juures ööbitud ning kellega rahule jäädud? Siinsed varasemad kommentaarid (nt http://trip.ee/node/12857 on väga hea) on peamiselt varasemate aastate kohta, aga tõenäoliselt lähevad hinnad iga aastaga ülespoole. Sestap on värske info väga teretulnud :) Aitäh!

Eelmisel aastal Jaltas sai vaadatud kolme elamist. Esimene oli mingi nõme vaeste urgas kuskil bussijaamas - müüja kiitis: "Just eile lahkusid väikese lapsega eestlased ja olid väga rahul!". Hinnaks 100 eeku nägu. Kole oli. Öäk. Teisena pakuti juba kobedamat elamist - maja - hinnaks ca 150 nägu (meid oli 6). Aga kõigest 2 magamistuba+elutuba. Nii et jäi ära. Müüjad muutusid juba rahutuks ja vingusid stiilis ise-Eestist-aga-pirtsutavad. Kolmas oli siis täislaks kogu lisavarustusega. 4 korrust, 3 vannituba, igas toas telekas, suur köök koos korraliku tehnikaga jne, jne. Promenaadi lähedal - hea täispeaga magama tiksuda. Selline valge inimese elamine. Hinnaks oli ca 250 eeku nägu. Vääga rahule jäime. Hind muutub ikka promenaadist kaugemal odavamaks. Aga kui taksoga tahmas peaga ööklubist magama sõidad, siis teeb sama välja. Veel paar soovitust:

  • ärge jääge esimese pakutuga rahule - kirtsutage nina ja vinguge - käib asja juurde.
  • konkurents on edasiviiv jõud - kui meelepärast elamist ei leita või hinda alla ei lasta, siis ähvardage teise pakkuja juurde minna. Puudust pole. Ja nagu ikka slaavlastega - nahhaalsust kauplemisel. Eelmisel aastal kohtasime kogu Krimmis veedetud aja jooksul ainult paari välismaalast, nii et lootust on, et hinnad samad ka see aasta.
0
0

Jalta on muidugi mõeldud Moskva puhkajatele. Kui tahad odavamalt läbi saada, mine Sevastopolisse.

0
0

aitäh vastajatele! Ehk on kellelgi veel soovitusi? Sevastopoli soovitaja: oled Sevastopolis käinud, kas on ka täpsemaid soovitusi sealse majutuse kohta?

0
0

Ma ka soovitan Sevastoopolit. Meie ööbisime kodumajutuses, st üürisime korterist toa. Kontakti leidsime kas kuulutustetahvlilt, mõnelt elektripostile liimitud lipikult või siis spetsiaalsest lehest. Seda lehte millegipärast igas ajaleheputkas ei müüda, saime postimajast. Sevastoopolis on tänaval öömaja pakkujaid oluliselt vähem kui mujal turismilinnakestes, leht aga paksult kuulutusi täis.

0
0

Mina just tulin Jaltast. Selline keskmine hind on sooja veega korteri eest USD 20-35.Meil oli selline tore korter, eraldi sissepääsuga, külmkapi ja sooja veega, 150 grivnat öö. Tundus selline keskmine hind olevat! Eks seal annaks tingida ka, aga ei viitsinud. Jaltas ööbida tasub küll, sest marsadega saab ringi sõita naaberküladesse. Transport on küll odav. Jaltas 1 grivna marsasõit ning kaugemale 5. Simferoopolisse oli marsaga 15 (trolliga 10). Proovisime ka kuskil külakeses öömaja saada, seal pakuti 10USD nägu, aga me otsustasime "suurlinna" kasuks!

0
0

käisime just 7 täiskasvanut ja 2 last krimmis, Alustas ja ööbisime täitsa korralikus 3 korteriga majas 2. ja 3. korrusel 1 3-toaline korter. Ja 1. korrusel 1 2-toaline. Maja alles värskelt ehitatud. veega oli muidugi see mure et vahepeal läks külmaks ja siis soojaks. kogu kamba pealt taheti läbi vahendaja 110USD öö aga kui keegi tahab otse minna siis toreda mutikese telefoni number on mob: 8-067-99-074-99 Svetlana, lauanumber 8-06560-3-53-07. Nii palju kui me seal neid kortereid Alustas nägime siis see oli parim.

0
0

Me just ka saabusime teisipäeval Ukrainast, sai oldud ka nädal Krimmis. Meie arvamus Krimmi kohta on selline: Jalta on kõige parem koht puhkamiseks, linn puhas ja suur, rahvast ei ole nii palju kui Alustas. Hinnad natsa kallimad ööbimisel aga see tasub end ära. Söögikohad ka paremad. Alustas meile üldse ei meeldinud-rannad paksult rahvast täis ja randa saad ainult raha eest. On muidugi riiklikud rannad ka aga sinna tuleb rahvas kell 7 hommikul, nii et arva ise mis rahvamass seal on. Kui muidugi meeldib selline tugev küünarnuki tunne:) Ülejäänud rannad on kas sanatooriumite või hottelide käsutuses ja sinna ilma hotelli kaardida ei pääse. Meie nägime ranna leidmisega jube palju vaeva, et sai ikka mitu korda vihastatud, ennem kui randa said. Ööbimisega on Alustas nii, et tee ääres on maaklerid, kes hakkavad sulle kvartirat otsima. Miinimum ööde arv on 5, hinnad olid 45 kuni.... dollarini öö. Alusta peatänava ääres oli küll tädisid aga vahet ei ole kust sa võtad kas maaklerilt või tädilt, hind on üks. Lihtsalt omanik maksab ise maaklerile tasu. Aga mina soovitan minna Jaltast edasi Simeisse, see on väike armas linn, kus enamuses pohheemlased, hinnad on seal poole soodsamad ja mis peamine randa saab vabalt. Kui sa soovid rohkem infot, helista mulle võin rääkida 53437323 Marianne

0
0

Sai eile tagasi tuldud. Kohapeal olime neljakesi täpselt nädal. Lennukiga Tallinnast Simferoopolisse. Kohapeal pole midagi teha, tööstuslinn. Lennujaamas tormasid 200 taksojuhtidest šaakalit kallale. Normaalne taks Jaltasse on 60 USD-d või 300 grivnat. Ütled ise hinna ja küll ära viiakse. Tingima on nad kõik käbedad. Jalta sai valitud sellepärast, et sealt saab igale poole hästi edasi. Meil oli eesmärgiks maksimaalselt ringi kolada. Taksost maha ja jälle 200 šaakalit kallal, kes korterit pakuvad.Korteri võtsime kahetoalise, 25 USD-d öö, kogu seltskonna peale. Täna võib öelda, et igati korralik elupaik. Vee ja muu värgiga probleeme ei olnud. Mere randa kaks trollipeatust ja 500m jalutada. Ette rutates, perenaine organiseeris meile ka takso tagasi Simferoopolisse sõiduks 300 grivnat. Mees oli eile hommikul kell 10 täpselt ukse ees. Korteri üürija oli Nina Mihailovna ja telefonid: 8(067)6522520 8(o67)7767196 8(0654)343935 8(066)2209861.Kortereid oli tal hulgem, meie elasime Makarenko 8 VIIk. Mere kaldal on kioskid, kes organiseerivad giididega reise nii linnas, kui ka linnast välja. Botaanikaaed ja muud enam vähem linnasisesed vaatamisväärsused on mõtekas omal käel läbi teha, mitte läbi tur-büroo. Giidid on igalpool ka kohapeal. Ankurdasime ennast ühe kioski juurde ja kolmanda reisi pealt sai juba 5 raha allahindlust näo peale. Selle peale ei tulnud muidugi mitte teenuse pakkuja ise. Grivnasid pole mõtet Eestist kaasa võtta, seal saab soodsamalt vahetada. Dollar või EUR, dollar on minevam. Kõige soodsam oli 1USD ja sai 5 grivnat.

0
0

kas kellelgil oleks maili, infi tel numbrit yaltas maja üürimise kohta.. siin vaatasin oli numberid ja nimesi korterite kohta, ja üks inimene pealkirjaga "Eelmisel aastal Jaltas sai" rääkis majas elamistest, ehk on veel siin kellel kogemusi ja numbreid ja ehk ka reisil olles pilte tehtud oma üüritud majast?! :) Armin

0
0

maili aadress ka igaxjuhux - [email protected]

0
0

On veel minejaid.Nimelt pean siin läbirääkimisi ühe vahendajaga, asjalikud majutused paistavad kõikuvat 50-100 dollari kanti.majad või korrused 2-toliste krt-ga,oma aianurgaga mereääres ja vaatega.Ehk mõni pere ühineb ja üüriks üldse majakese 2korruselise 80-135 doltsi.Ehk kellegil midagi ise pakkuda ja jagada viimaseid kogemusi.

0
0

Vastaks meelsasti küsimustele eelnevale küsijale. Tulime just perega hästi positiivsete elamustega.

0
0

Läheme juunis Jaltasse. Läheme bussiga Riia-Simferopol. Oleks tänulik kõigile, kes saaks soovitada majutuse võimalust Jaltas. Kõik pakkumised, soovitused ja elamused on teretulnud!:)) Saatke info mailile: [email protected]

0
0

Kõik reisiga seonduv on teretulnud,kuna peale Simferopoli lennujaamas 19-ndal.mahatulekut on kõik veel lahtine. [email protected]

0
0

ootan jätkuvalt äsjasaabunutelt:(25mai,2007-11:49)ülevaadet sealse hetke olukorra kohta.Ja samas sooviks ka teada,on keegi värskelt Gurzufis ööbinud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased