Olukord Münchenis

Tere!

Oli plaanis Oktoberfestile minna, kohe kätte jõudev nädalavahetus juba ammu plaanitud. Nagu olen aru saanud, siis Oktoberfest mingil minimaalsel kujul ikkagi toimub. On keegi kohapeal? Hetkeseisuga tahaks minna, kasvõi niisama mõnepäevasele puhkusele. Koroonanäitaja väiksem kui meil. Oskab keegi kommenteerida, kuidas hetkel Saksamaal (Münchenis) olukord on?

Ainult kohalikele mingi eelregistreerimisega versioon toimub ju ja sinna sind küll ei lasta?

Oktoberfesti kohta ütleb ametlik koduleht, et ei toimu: https://www.oktoberfest.de/en

Toimub pereüritus "Sommer in der Stadt". https://www.tz.de/muenchen/stadt/muenchen-oktoberfest-wiesn-alternative-wirtshaus-coronavirus-ersatz-wirte-mass-zr-90012797.html

Seal peab teiste inimestega distantsi hoidma ja Baierimaa uueks rahvarõivaks on mask. 

Tagesspiegeli andmetel https://interaktiv.tagesspiegel.de/lab/karte-sars-cov-2-in-deutschland-landkreise/  on Münchenis 100 000 elaniku kohta üle 55 nakatunu, seda on ka Saksamaa kohta palju. Koroonanäitaja on Saksamaa eri piirkondades väga erinev, mina hoiaksin suurlinnadest hetkel pigem eemale.

Sattusin ühel hommikul saksa uudiseid vaatama ja oli ka videojutt siis Oktoberfestist. Nagu ka Millie kirjutas, siis üritusi väiksemal skaalal küll toimub aga sellist festevalimeeleolu seal sel aastal kindlasti pole. Restoranis/kohvikus maha istudes tuleb täita registreerimisleht andmetega ja väljas istudes saab lauas ka ilma maskita olla. Samuti räägiti ka antud loos piirangutest, kuna Baieri liidumaa on koroona osas kehvemas olukorras kui muu Saksamaa. Münchenis, Würzburgis ja Garmish Partenkirchenis olevat plaanis (võibolla juba ka rakendatud) suuremad piirangud kui teistes Baieri piirkondades. Pakun, et puhata ikka saab aga arvestama peab piirangutega (ala et peale 10-t alkot ei müüda vms).  Tagasi Eesti tulles siis lennujaamas koroonatest või 2ndl karantiinis.