Omavastutus auto rentimisel

Võibolla rendiks Portugalis paariks nädalaks auto, hind suhteliselt soodne, natuke üle 100 euro, nüüd on küsimus kui suur see omavastutus summa väikeauto puhul olla võib?

Päikest!

Märt

kas veebilehel kirjas polnud?
Ca 1000.-

Vaatasin mingi vahendaja kaudu.

Tänud :)

Vahndajal peaks see kuskil tingimustes kirjas olema. Kui ei ole, siis saad vaadata või küsida otse rendifirmast. Enamikel on see kodulehel tingimustes vm ilusti kirjas.
Kui soodne hind on Goldcarist vmt sellisest firmast, siis soovitaks omavastutuse nende enda pakutava kindlustusega nulli viia. Sellistel firmadel leitakse tihti lisakindlustust mitte võttes üsna kiirelt klaasilt väike täpike või auto alt mingi 5 aastat vana kahjustus, millega saab siis lisakindlustusest suuremaid arveid hakata sisse nõudma. OK, otsest kogemust ei ole, arvamus põhineb sadadel kommentaaridel internetist :)

Kasutage
https://www.icarhireinsurance.com/
..et omavastutus nulli viia. Oluliselt soodsam kui rendifirmast võttes ja lisaks katab ka peeglid, rehvid, auto põhja, mille millegipärast rendifirmad sageli välistavad.
Vbl on ka muid kolmandaid kindlustajaid aga see on mulle ainus teadaolev, kes Eestisse ka pakub.
Igal juhul ei soovita omavastutusega rentida.

https://www.icarhireinsurance.com/ ei ole omavastutuse nulli viimine portugalis. See on omavastutuse kindlustamine, mida pakub iga broker suht väikese raha eest.
Goldcari Super relax cover on suht kirves, mingi 3x kallim, kui omavastutuse kindlustamine aga sellega ei pea deposiiti jätma.

Võtan auto Albufeiras kohapealt, eks siis uurin, aga nüüd olen natuke targem.

Päikest!

Märt.

Rentisin just mõned päevad tagasi Avisest, omavastutus 1250
Tasub jälgida millised täkked/kriimud on enne auto vastu võtmist paberile juba märgitud. Mul oli üks kriim märgitud kuid ajasin niikaua jonni, kuni 5 kriipsu veel peale märgiti. Nii et tasub ise väga põhjalikult auto üle kontrollida.

Tulime paar päeva tagasi Algarvest. Me rentisime auto 9-ks päevaks Faro lennujaamast (Goldcar) maksime broneerimise päeval(eelnevalt) 160.-eurot ja kohapeal maksime täiskindlustuse 350.-eurot ja pärast paned võtme ainult postkasti. Ei loeta enam neid kriime, kui juhuslikult peaks tulema. Omavastutus on 0.- eurot. Ja tagatist me ka ei maksnud.

Kas täiskindlustus maksis 350 eurot ja autorent ise 160 eurot? Nii jõhkrat kindlustuse hinda, mis on üle 200 % rendi hinnast, polegi näinud. Samas jah, kõik mured viib nulli. Eeldan, et selle sees oli siis lisaks tavalisele omavastutuse nullile ka aknad, peeglid, katus jms, mis rendifirmade omavastutuse nulli viivatel kindlustustel hinnas pole.

Goldcar ongi selline firma, kes meelitab väikese hinnaga kohale ja kui sa nende Super relax coverit ei osta, siis
a)su krediitkaart ei "tööta"
b)sind ignoreeritakse 2h
c)tagastades leitakse kriimud
Tõenäosus, et sa saad neilt auto kätte alla 200.- nädalas on nullilähedane.

aga autopark on neil üldiselt uus ja kui sa nende SuperRelax coveri ostad, siis on ka teenindus väga ok.

(üldiselt, ega need teised kohalikud seal suurt ei erine)

Samas, kui võtad sarnase auto mõnest suurest rahvusvahelisest firmast ja lisakindlustuse otse kindlustusfirmast, siis võib ju hind kokku omajagu odavam tulla. Otse kindlustusest omavastutus 0-i koos klaaside ja kõige muuga 9 päevaks maksab u 25 eurot. Goldcariga ma seda teha muidugi ei viitsiks, sest nad võivad paraja jama korraldada, kui sa neilt kindlustust ei osta. Aga kui hinnaks võtta 485 eurot (eelnevast kirjast 160+350-25(ise tehtud kindlustuse eest)), siis selle raha eest saab mõnest kallimast firmast äkki juba klass kõrgema auto. Või pigem jätad jäägi kütuse ja teemaksude tasumiseks.
Seni olen Portugalis kasutanud Avist ja Europcari ning kummagagi pole enda tehtud kindlustusega mingit probleemi olnud, kuigi kõik kriimud pole täpselt kirja saanud jne. Samas Goldcari kohta liigub kohalike ja ka turistide hulgas piisavalt hirmu- ja õuduslugusid, mis siis saab, kui neilt lisakindlustusi suure raha eest ei osta. Nende leti juures on vähemalt Lissaboni lennujaamas ka pidev totaalne kaos, sest kindlustuste müügitööle kulub iga kliendi peale päris pikk aeg ja tänu odavatele alghindadele on neil ka väga palju kliente, kes siis seal leti juures kallitest kindlustuste hindadest üllatuvad.