Omo org

Kas teab keegi käinutest soovitada usaldusväärset reisifirmat, kelle käest osta 8 päevane Omo oru tuur Addis Ababast, või siis rentida üksnes auto koos juhiga. Kas Omos (Arba Minch, Turmi, Jinka)majutuse leidmine Novembris on raske?

Käidud, ja vastan ise.
Rentisime auto koos juhiga firmast Southexpedition. Jäime väga rahule. Nii palju, kui teiste turistidega rääkisime, olid kõik, sõltumata firmast oma autojuhtidega rahul.
Majutuse leidmisega probleeme ei olnud.

Millal reisimuljeid lugeda saab?

Paar küsimust:

  1. Palju reis maksis ja kui pikk oli? Kas ma saan õigesti aru, et te rentisite ainult auto mitte ei võtnud kogu tuuri paketti? Seega majutuse jms otsisite ise. Kas nendesse küladesse saab täiesti ise ilma giidita minna?
  2. Kas Te broneerisite selle Eestist või kohapeal olles? Kas mõttekam on kohapeal sellega tegeleda (odavam hind)?

Igasugu soovitused, mida ja kus vaadata oleks väga teretulnud, sest veebruaris ees reis Etioopiasse.

Omo orgu minekuks rentisime auto koos juhiga. Maksime 156 USD auto eest päevas. Kõik ülejäänu (majutus jne) ostsime koha peal ise. Kokku olime Etioopias 18 päeva, 8 põhjas, 8 lõunas ja 2 Addises.
Auto broneerisime nädal enne reisi, hinna ja marsruudi läbirääkimisi pidasime Eestist. Kohapealsete soodsaimate valikute otsimiseks kulub aega, mida meil ei olnud.
Kindlasti on kuidagi võimalik ka iseseisvalt küladesse jõuda, kuid see nõuab jälle aega. Lisaks oleks vajalik keeleoskus.
Murside külastamiseks on riik turistile kehtestanud: kohustuslik giid 200 birri, kohustuslik pargivaht 70, pargi sissepääs 100 birri inimese kohta ja 80 auto, lisaks tahab külavanem 100 igalt inimeselt ja pildistatavad 3 - 5 birri klõps.
Reisi maksumus sõltub suuresti sellest, kui paljusid "atraktsioone" külastada, millise transpordiga liikuda ja kus ööbida. Keskmiselt maksis ööbimine meil 250 birri tuba (odavaim 70 birri), toit 200 päevas kahele inimesele.