On siin peale minu veel "ühekäigulistega" kruiisijaid?

Lihtsalt tekkis selline huvi. Ise olen pea kõik senised pikemad matkad teinud odavate ühekäiguliste vokkidega. Praegune on üle 2 aasta tagasi 999 krooniga Hinnapommist saadud ja mis siin öelda, mugavuses suudab kallimate ratastega võistelda küll, tuli vaid "mudamustriga" kummid siledamate vastu vahetada, üldse tundub see pommikindel riist olevat. Olen sõitnud sellega üsna pikki otsi, näiteks Otepäält Tartusse ja Tartust Viljandisse, ka Harjumaal on tuuritatud jne.

Ise eelistan tõsisema jalgratturina käike vastavalt kiirusele valida, aga eelmisel nädalal sai Helsinkis Citybike'iga sõidetud ja linnas ajas ka see ühekäiguline täiskummist rehvidega robustne pill asja ära. Aga ma tunnen küll ühte inimest, kes veenunud ühekäigulise eelistaja on. Et Eestis on korralike ühekäiguliste rataste valik pea olematu ja hind üle mõistuse kõrge, ostis ta endale kevadel Helkama ratta Helsinkist.

Rattarendifirma süüdimatuse tõttu õnnestus Preisimaal 400 km sirge seljaga tänavasõidurattaga, mille 3 käigust ainult 1 töötas, läbida. Suurepäraste rattateede ning mägede puudumise tõttu oli päris mõnus, kuigi oma rattaga oleks distantsi 2 korda kiiremini läbinud.