Orlando teemaparkide TOP 5

Niisiis oleks oodatud Orlando teemaparke külastanud eestlaste TOP 5 (paremusjärjestuses).
Kui valida oleks :

 1. Disneyland (kõik teised peale Epcot´i)
 2. Universal Studios
 3. Wet'n'Wild
 4. Epcot
 5. Island of Adventure,

siis kuidas nende paremusjärjestus Teie arvates oleks.
Kes ei viitsi pikalt seletama hakata, võiks kirjutada ka lihsalt nende parkide numbrite järjestuse oma TOP-i järgi (näiteks: 2,4,3,5,1). Samas võiks ka kommenteerida, miks just selline paremusjärjestuse valiksite.

Hei - mina käisin eelmine nädal Disneylandis ja Universal Studios ning Island of Adventures.
Mõtlesin, et kuna siin sellest vähe kirjutatud, siis jagan oma arvamust, et kui kellegil huvi, siis äkki on abiks.
1.Disneyland - seal on 5 erinevat parki + veepark. Räägitakse, et kõige huvitavam on Magic Kingtom - seal käisin ka mina.
Planeeri kindlasti kogu päev. Kui ilm on palav, siis kindlasti lastele mütsid ja päikesekreemid jnejne kaasa. Avatud on kella 09:00 - 23:00. Kui võimlaus tulge hiljem, et kella 21.00 vastu pidada ja näha disney paraadi ja kell 22.00 ilutulestiku. Võin öelda, et see on kindlasti ilusam, kui Tallinnas vana-aasta öösel - kogu park, loss, valgusemäng ja muusika teeb selle väga maagiliseks - isegi täiskasvanutele!
NB! Olen käinud Diseylandis ka Pariisis, et see on hulga lähemal ning kui keegi nii kaugele ei plaani minna, siis ega Pariisi oma alla ei jää! Kui vähegi võimalus, viige oma lapsed Disneylandi, see on neile fantastiline elamus.

 1. Island of Adventures. Kui Disneyland on siiski mõeldud eelkõige väikestele lastele/lastele koos peredega, siis see park on suurtele lastele/täiskasvanutele. (Lihtsalt enamus kohtades on pikkuse piirang, seega üks vanem peab enamasti lapsega jääma jne). Aga see park on kindlasti minu lemmik - siia võite kaasa varuda vihmakeebid, mida meil ei olnud, seega otseses mõttes tilkusime ja olime läbimärjad üle keha Popay kärestikulise raftingu atraktsiooni pealt tulles. Aga soe oli j apäike kuivatas meid kiiretsi ära.
  PS! on olemas tavaline pilet ja FAST PASS või VIP - mis on muidugi palju kallim, aga see on seda väärt, kui sa ei viitsi enamuse oma ajast kusgail palava käes sabas passida. Kui selle tavalise piletiga ootad enamasti 1h, siis fast passiga mõnes kohas saad kohe atraktsioonile, max ootad 20min - kindlasti tasub ära! (mõned lahedamad atraktsioonid: (dueling dragons, spider man, jurassic park, incredible hulk, fearfall jne)
  3.Universal Studios - asub 5min jalutuskäigu kaugusel Island of Adventure pargist. Kuna meil oli Orlandos ainult 2 päeva, siis need pargis panime samale päevale - ütleme, nii, et sellest jäi kindlasti väheseks! Valisime välja vaid kõige lahedamad atraktsioonid meie jaoks (näit. Mummy ja Twister).
  Kokkuvõttes, need 2 päeva lendasid - seega soovitan, päikesekreem, lapsemeelsus ning adrenaliin ja põnevuse leiab sealt igaüks! Vahest mõtlen, et kui ma oleks seal lapsepõlves käinud, mis elamuse ma siis veel oleks saanud - supper!