Viimased kommentaarid

Hei - mina olin aasta Erasmus üliõpilane Hispaanias. Võtsin küll kiire kursuse Tallinna Ülikoolis, aga kui Hispaaniasse jõudsin oskasin ainult oma nime öelda ja et Eestis on külm ilm(sellele ajal ei olnud mingeid keele teste igatahes vaja). Läksime koos sõbrannaga siit Eestist ning leppisime kokku, et kui võimalik, õppides keelt ja kultuuri (milleks me sinna läksime)suhtleme ainult kohalikega (Hispaanlased ei taha/oska/julge inglise keelt rääkida). Seega, võid õppida mida tahad siin, aga olles seal läheb asi palju lihtsamalt! Ahjaaa..ning olgu öeldud, et sellest ajast on möödas pea 5a. ning keelt mitte aktiivselt kasutades, kui vahest juhtun mõne Hispaanlasega kokku, saan vabalt üleüldised jututd räägitud! Jõudu ja edu!

Hiltonis on bassein, aga mitte väga suur ja seal kuidagi kitsas olemine.

Kui lapsega tahate lihtsalt chillida ja olete nõus sõitma 2h kaugusele dubaist, siis ise olen olnud veel http://www.starwoodhotels.com/lemeridien/property/overview/index.html?propertyID=1901 suur bassein ja laspsega seal mõnus olla + väga hea toiduvalik.

Dubaist u 20min kaugusel Jebel Alis http://www.jebelali-international.com/properties/jebel_ali_golf_resort_spa/resort/overview.html hotelli toad võib-olla vajaks natuke tuunimist 5* kohta, aga tegevust on palju ja hommikuöögi valik on maailma parim.

Hei - mina käisin eelmine nädal Disneylandis ja Universal Studios ning Island of Adventures. Mõtlesin, et kuna siin sellest vähe kirjutatud, siis jagan oma arvamust, et kui kellegil huvi, siis äkki on abiks. 1.Disneyland - seal on 5 erinevat parki + veepark. Räägitakse, et kõige huvitavam on Magic Kingtom - seal käisin ka mina. Planeeri kindlasti kogu päev. Kui ilm on palav, siis kindlasti lastele mütsid ja päikesekreemid jnejne kaasa. Avatud on kella 09:00 - 23:00. Kui võimlaus tulge hiljem, et kella 21.00 vastu pidada ja näha disney paraadi ja kell 22.00 ilutulestiku. Võin öelda, et see on kindlasti ilusam, kui Tallinnas vana-aasta öösel - kogu park, loss, valgusemäng ja muusika teeb selle väga maagiliseks - isegi täiskasvanutele! NB! Olen käinud Diseylandis ka Pariisis, et see on hulga lähemal ning kui keegi nii kaugele ei plaani minna, siis ega Pariisi oma alla ei jää! Kui vähegi võimalus, viige oma lapsed Disneylandi, see on neile fantastiline elamus. 2. Island of Adventures. Kui Disneyland on siiski mõeldud eelkõige väikestele lastele/lastele koos peredega, siis see park on suurtele lastele/täiskasvanutele. (Lihtsalt enamus kohtades on pikkuse piirang, seega üks vanem peab enamasti lapsega jääma jne). Aga see park on kindlasti minu lemmik - siia võite kaasa varuda vihmakeebid, mida meil ei olnud, seega otseses mõttes tilkusime ja olime läbimärjad üle keha Popay kärestikulise raftingu atraktsiooni pealt tulles. Aga soe oli j apäike kuivatas meid kiiretsi ära. PS! on olemas tavaline pilet ja FAST PASS või VIP - mis on muidugi palju kallim, aga see on seda väärt, kui sa ei viitsi enamuse oma ajast kusgail palava käes sabas passida. Kui selle tavalise piletiga ootad enamasti 1h, siis fast passiga mõnes kohas saad kohe atraktsioonile, max ootad 20min - kindlasti tasub ära! (mõned lahedamad atraktsioonid: (dueling dragons, spider man, jurassic park, incredible hulk, fearfall jne) 3.Universal Studios - asub 5min jalutuskäigu kaugusel Island of Adventure pargist. Kuna meil oli Orlandos ainult 2 päeva, siis need pargis panime samale päevale - ütleme, nii, et sellest jäi kindlasti väheseks! Valisime välja vaid kõige lahedamad atraktsioonid meie jaoks (näit. Mummy ja Twister). Kokkuvõttes, need 2 päeva lendasid - seega soovitan, päikesekreem, lapsemeelsus ning adrenaliin ja põnevuse leiab sealt igaüks! Vahest mõtlen, et kui ma oleks seal lapsepõlves käinud, mis elamuse ma siis veel oleks saanud - supper!

Ei ole motet maha matnud, kui kusagil midagi algab, anna teada, siis vaatan, kas ja kuidas sobib. Aga sygsel siis.

Finnair maandus oigel ajal, jalutasime passikontrolli. Tundus, nagu me oleks ainke saabunud lend, ma sain passikontorlli esimesena, seal laks 2 minutit,(oleks lainud 1, aga al arvuti jooksis kokku..icc) vottis sormajaljed kysis kauaks jaan ja et have fun. Pagas joudis 5 minutiga. Rong terminalist 8 soitis terminali 3 umbes 5 minutit, tegin Atlantasse lennu check in'i 10 minutiga ja kohvri eest ei pea maksma! Ja siis passsin pea 2h ja olin enda peale kuri, et nii palju muretsesin. Ok, point, et voib ka vaga kiiresti minna ja see pagasi eest maskmise jutt, ei tea, kust se kyll tuli? Mis Arilines'iga?

Sellega oli lopuks nii, et see ikka ei hakanud ega hakanud. Lopuks sain asja niikaugele, et olid nous 5 iimesega alustama, aga siis uks inimene hyppas alt ja siis teine ka ja siis oli juba 2 puudu ja lopuks olin ma nii vihane, et helistasin neile ja utlesin, et mina e tule. Et ma ei tea, minul jai see asi ara, kahjuks!

Mina läksin riiki rongiga Austria-Sloveenia-Horvaatia ja ID kaardiga sai hakkama, aga endal võttis kõhedaks küll, kui olin aru saanud, et unustasin ID kaardi lihtsalt koju (kuna tihedalt Euroopas ringi liigeldes olin Horvaatiat nii enesestmõistetavalt EL pannud). Ilus maa!

Lõpuks võtsin selle Finnairi varasema lennu ja peaksin NY jõudma 15:50 ning edasi ostin pileti NY-Atlanta 18:57 lennule. Andis mulle lisa 1h - peaks nagu OK olema. Ma olen suht palju lennanud, seigelnud ja käinud jne probleeme pole olnud, aga seekord millegipärast olen kuidgai mures:-( Del, tänud, seda ei teadnud, kuna Atlantast lendan edasi hiljem veel Miamisse ning Orlandos ka NY - seega nüüd tean arvestada:-)

Olen eraldi ostnud, kuna jah finnair ja delta ei tee koostööd. Ma ei lootnudki siit ühest vastust, vaid kirjutaisn, et kas kellegil on kogemusi...et mõtlen, mida teha. Kuigi, kõige imelikum, mis eile juhtus oli see, et edreams.com'ilt bookisin pileteid ja kui hakkasin kinnitama, tuli note, et pilet on 111eur'i kallimaks läinud. (alguses oli 139 euri ja järsku u 250 eur) Käisin Delta kodukal ka sama asi. Uskumatu!!! Seega jäädes ööseks + lennates hommikul on odavam = sama tulemus kui ostes nüüd see kallim pilet, säästan närve, kuna mõtleks terve tee Helsingist, et kui kaua läheb passikontrollis jne.

Kas oled üle 30-ne või abielus vähemalt? Sest mina ei ole ja viimane kord Dubai immigatsioonibüroo lükkas tagasi mu viisa taotluse 3 x ...icc (täna naeran, paar kuud tagasi nutsin, kui 2 päeva ennem väljasõitu sain teada, et ma ei saagi minna. Mul olid edasi-tagasi lennukipiletid, 5* hotell bronnitud 2 nädalaks jne). Proovisime viisat saada 1.läbi hotelli, 2.läbi kohaliku reisibüroo 3.töötan suures ameerika korporatsioonis ja kohalik kontor tegi mulle küllakutse viisa taotluse, et ma pean osalema teatud treeningutel - ikka ei saanud. Lihtsalt teadmiseks, et võib ka nii minna, eelmised korrad pole probleemi olnud, ju siis vaatasid, et mida ma seal teen koguaeg:-) Abielus ei ole, seal ei tööta ja alla 30-ne..kahtlane...

450 on lennupileti hind ühele lapsele vanuses 0-2a. Ise just tulin Ateenast, et airbaltic avas 31.märts oma suvehooaja lennud otse Ateenasse. Üks variant on sealt vaadata juba kohalikke lende/laevu siit: http://www.west-crete.com/travel-transport-to-crete.htm

Mulle näiteks meeldis Küpros rohkem. Loodust pole kummalgi eriti, küll aga kui meri ja päike meeldib, siis sobivad mõlemad..Maltal sooitan St.Andrew või Buggiba (kui sa näit. tahad õhtul väljas käia), Küprosel - Limassoli ja/või Agya Napat. Mõlemas võiks kindlasti ka pealinnas ära käia!

Mina küll ei soovitaks mingeid asju seal manustada, eriti kui Aasiasse sõit. Võetakse veel piiril kinni, hakka neile igast proove jätma jne. Aga üks kanalisõit, 1h jõuab vahakujude muuseumis ka käia, kui seal väga pikk saba ei ole...või siis jaluta central stationini (või seal edasi-tagasi)...võta ühed mõnusad 3 eur'ised friikartulid majoneesiga ja vaata inimesi - väga põnev!

Tänud kõigile. Inimesed saadi kokku ja järgmisest teisipäevast hakkab kursus pihta:-)

Ma postitasin selle teadmisega, et inimesed viimasel ajal reisivad palju lähis-idas ja miks mitte natuke keelt õppida. Ignoreeri lihtsalt teemat - easy:-)

Ma registreerisin nende kodukal ja seal oli võimalus, et maksa kohapeal. Selle valisingi!

Hommikust! Helistasin - õpetajaks on Kätlyn Kõrs nagu mutinapu ütles ja kui küsisin keele kohta, siis ütles, et õpetavad "klassikalist" araabia keelt - mis iganes siis see peaks täpselt tähendama?! Viis inimest on olemas, nüüd oleks ÜHTE inimest veel vaja!!!

POTS - loe minu esimest postitust:-) Kirjutasin, et algab järgmine nädal, 13.01. Hinna panin ka ja lingi ka, kas sa ei näe? dreamdacer - ma homme helistan sinna veelkord ja räägin selle juhatajaga!

Aitäh rändtirts soovituse eest, uurin seda varianti ka. Puhkaja - ausalt öeldes - ma ei tea, mis murrangut või suunda nad seal õpetavad. Loomulikult eelistaks standard, aga äärmisel juhul sobiks egiptuse oma ka. Tegelikult keeltetkooli suhtumine asjasse on üldse suht leige (arvestades hetkeolukorda majanduses, usun, et iga kroon on ettevõttes teretulnud. Ma helistasin, et küsida, kes õpetaja on..siis hääl telefonis ütles, et mingi naisterahvas. Tahtsin siis teada, kes ta on,kus ta õppinud on ja kas on ise seal elanud. Siis sekretär vastas, et ta ei tea. Küsisin siis ka, et kui 6.inimest ei peaks kokku saama, kas 5 inimest alustatakse, lubas küsida ja tagasi helistada - siiamaani helistab. Korra mõtlesin, et peaks natuke kurja häält tegema, aga noh, eks paistab. Rahvaülikooli kohta ma ei tea, aga ma ei tahaks kevadeni oodata.

0 tase on mõeldud neile, kes ei ole varem araabia keelt õppinud.

Aitäh, Ma vaatasin sinna kodukale ning neil on madalam kesktase ka - hakkab jaanuari lõpus.

Olengi sõdurifoorumi liige..iccc:-)