Ortliebi rattakotid

Tere

Aastad lähevad ja kunagi ostetud Ferrino rattakotid hakkavad räbalduma, olematust veekindlusest rääkimata. Sõber ostis möödunud aastal Ortlieb Back Roller Classic kotid ja on üldiselt päris rahul. Mind teeb vaid veidi murelikuks koti rullkinnis. Bike-Packer kotid on klapiga, selle avamine-sulgemine tundub olevat lihtsam. Internetis on arvamusi seinast-seina.. Ma olen ette tänulik, kui keegi omast kogemusest paar sõna sekka ütleks.

Mul on Ortliebi omad. Ees rullkinnitusega ja taga klapiga. . Klapiga mahub pisut rohkem (vihmakindlalt) aga kui rull peaaegu lahti jätta(mitte vihmakindel)siis mahub rohkem kui klapiga. . Kui varustusel ruumi on siis mina võtaks nüüd juba mõlemad rulliga. . Klappi on ebamugav iga hommik-õhtu peale-maha vägistada. . Ja kui kott on väga täis siis klapp ei jää päris üleni katma kuigi see kilemoodi asi nöörsuuga katab asjad. . Rulliga saab kiiremini kinni.Topid siis hoiad,kotisuuga paar pööret ja klõps kinni. . Klapiga topid siis hoiad,siis tõmbad kilest suul kõri nööriga kinni ja siis sikutad klapi peale(kui kott on hästi täis)siis topid nööri sinna kuidagi vahele ja 2 klõpsu kinni sikutada(kui hästi täis). . Klapiga kotil on muidugi see hea omadus ,et sinna rihmade vahele saab asju(nt.leporull,fotoka kolmjalg) panna ja rihmadega pingule tõmmata(selle aasta mudelitel ei tea kas see enam on). . Minul on Plus seeria,Classic seeria on läikivast riidest, Plus matist riidest. . Plusil on kinnitus pakiraamile uuem QL2 aga varem vähemalt oli Classic seerial viletsam QL1.Sellel aastal võibolla mõlemal QL2. . Kel veel huvi on siis Ortliebi koduleht : http://ortlieb.de/_browse.php?lang=en&tfile=radtasche&produkt=bike+panniers . Müüb vist Veloplus(endise Kalevi kommivabriku juures). . Kuigi mina ostan Soome esindusest.Seal on kallim(10-20%) aga kõik on olemas koha peal. . . Martin

Kuna eestis Ortlieb'i esindamisega tundub asi kehvake siis ise tellisin Saksamaalt netipoest. Kel huvi, siis

http://www.gudenkauf.eu/ortlieb

Häid kotte toodab ka sakslaste Tatonka.

Aitüma kaasamõtlejatele, eriti Martinile sisuka vastuse eest! Tundub, et internetis kaldub arvamus samuti rullkinnisega koti kasuks. Ma plaanisin globetrotter.de kaudu osta, sest neil on globetrotteri brändi logoga kotid mõnevõrra odavamad ning ka alumine kinnitus on etem, ellipsi tüüpi. Saatmiskulu on aga kirves võrreldes www.gudenkauf.eu veebipoega.. peab natuke arvutama. Sõbra (ratta)kotid on eelmine globetrotteri mudel, QL1 kinnitusega ning see toimib hästi, tea kas mul tasub selle QL2 pärast pungestada :)

Ehk tasub uurida ka Citybike-st, kuidas nende kaudu Ortliebist tellides hinnad on! Vt:

http://www.citybike.ee/?page=1004&lang=&selected=1786

Vaat kus lugu, internetis kaevamise kõrval jäävad kohalikud kahe silma vahele. Mul polnud neist aimugi, Citybike seostub rohkem suvise Helsingiga :) Veloplus olevat kah kunagi Ortliebi müünud, peab vist väikese telefoniralli korraldama, ehk on mõni kohalik pakkuja veel..

Anna siis teada, mitu kuud tarnimisega läheb ja kuidas hinnad võrreldes Saksaga on... :) Endal mul on paljudest Eesti firmadest üsna kopp ees, sest raske on neilt midagi osta, kui nad ei taha müüa...

ostsin mina ja on olemas mõlemad variandid. VÄGA rahule oleme oma matkadel nendega jäänud. Erinevust classiku ja rolleri vahel on vaid et rollerit on mugavam kinni panna ja classikule saab rihmade vahele nodi toppida. Veloplussist kliendialega tuli kyll soodus ja kohe kätte. P.S. matkaspordis olid tekkinud mingid uued kotid, mis on sarnased Ortliebile, ainult hind oli veits kirvem. Pakikale kinnitus jälle tundus asjalikum.

Ettemaksu tegin 17. mail, kotid olid kohal 23. mail. Tarne asjus oli asi muidugi enne sirgeks räägitud ja nii nagu öeldi ka tehti. Kaks paari Ortlieb Back-Roller Classic (2007) läksid maksma ~2925 kr. Praegu saab 2007 kataloogist tellides 15% alla kah. Selline kuiv info siis huvilistele, tunded jätame hooaja lõpuks :-) Ostukohaks http://www.citybike.ee/

rullkinnisega koti saab kiiremini kinni , eriti , kui kott täis on klapiga koti sulgemine, eriti kui kott on täis võtab rohkem aega, ja no ullitav kott on natuke veekindlam, kui lohakalt panna kinni , vädetaval ka ujuv , nii, et ei juhtu ka siis midagi , kui vette kukub ujub ainult ära, HOIATUS praegu on matkaspordis müüa sarnaseid vaude kotte , vaatasin ja võrdlesin nende kinnitussüsteeme raamile , ise kindlasti vauded ei ostaks tundub kuidagi keeruline ja nõrk see kinnitus

Head kotid, soovitan. Testitud 1800km vältel, asfaldil ja (eriti viletsal Läti) kruusateel, lausvihmas ja totaalses tolmus. Korra sõideti üsna tugevalt suure vändahammakaga (46h) kotile sisse, ei auku ega midagi, tugev materjal. Mugav pesta pärast väga tolmust/mudast teed, võtad aga rattalt maha ja uhad veega ja harja/lapiga üle, alles siis lükkad telki või võtad lahti.. rohkem pole vast veekindlusest vaja rääkida. Teadaolevad vead ja kitsaskohad: a) Välistaskute puudumine, need ei pea olema tingimata veekindlad. See on kergesti korvatav pisukese loomingulise lähenemisega. b) Kinnitussüsteemil on üks viga, nimelt kipuvad need (plastist) vahetükid - mida kasutatakse konksude sees väikese diameetriga torule kinnitamiseks - konksu sees viltu minema ja/või ära kaduma. Need vahetükid ei ole eriti hästi õnnestunud. Toru jämendamine istu kohal käepäraste vahenditega on parem meetod, sest nagunii istub kott pakiraamil alati samas asendis. Muidu on kinnitussüsteem päris asine ja väga mugav. Kes on kord kummide/rihmade/konksudega mässanud, see teab millest jutt käib..

Muuseas, hooaeg ei ole veel lõppenud :) Ilusat sügist kõigile

Ostnud omale ja kasutanud aktiivselt 3 aastat nüüd Ortliebi kotte. Väga head ja vastupidavad, kuna proovisin läbi nii rulli, kui klapiga, nii PVC , kui non PVC(ehk tihendatud gordurra), siis oman oma arvamust sel teemal. Ortliebi kotid on väliselt kahesugused, PVC materjal nagu auto koormakate +kerge puhastada, väga tugev , jäik(hoiab hästi vormi,kuju) seest libedam kergem asju sisse toppida, kui kinnitada külge lisakotid, mida ortlieb oma kottide tarvis valmistab ei hakka need nii kergelt vastu ratast käima . Laperdavad vähem, kui kott ei ole korralikult pakitud ja täis, miinus ehk see , kui see üldse on miinus- on odvam:) Non PVC ehk siis plus kotid väliselt paistab välja nagu tavaline materjalist kott, kuid materjal raskemini puhastatav, kuna väliselt karedam. Eelmise aasta mudelid kaetud seest kummilaadse kihiga, mis teeb materjali veekindlaks, kuid see teeb materjali ka natuke ehk kleepuvaks varustus ei libise hästi selle katte suhtes. Koti täistoppimine, äärtesse asjade paigutamine on raskem, ka on materjal pehmem, ei hoia vormi, lisakotid, kui on kott natuke pooltühi või halvasti pakitud kõiguvad küljes rohkem, võivd kergemini ka kodaratesse satuda ja vastu kummi käima hakata, materjali pehmus on peamine miinus. Ise pooldan kindlasti rullitavaid kotte, lihtsam sulgeda, jääb veekindlam, kui saab rullida korralikult. Sulgemispotsess vajab ka vähem operatsioonilihtsalt rulli ja otsad kokku, enne klapi sulgemist tuleb klapiga kotil pingutada suudme katte nööri, siis koti ääre nööri ja siis saab klapi peale panna, kui tahate korralikult kinni panna. Kuigi bike-paker plussil on juba ka veekindal lisakott küljes , mis on üsna mugav uuendus, saab teistele lisakotid panna. Vaatamata kõigele on mõlemad materjalid väga tugevad, saanud mul kõvasti vatti ja pole kumbki materjal veel järgi andnud, tõsi PVC kottidele jäävad kriipimismärgid parmini peale, eriti tumedamatele.

Mõtlen isegi, et ehk peaks ise naise tsiklile pakiraami meisterdama, sest kohvrid ja raamid on kuramuse kallid ja pealtlaetavad kohvrid veel enam. Ortliebi kotid on aga mõnusalt tuttavad, lolli- ja veekindlad :) Viimati 4-päevast puhkuseringi sõites viskasin parema puudumisel Ortliebi koti naise ratta sadulale ja tõmbasin koormakummidega kinni. Minnes saime Lätis päris kõvasti vihma, mul oli Givi kohvrite põhja väike nire valgunud, aga Ortliebi kott oli seest kontkuiv. Nagu alati. Lihtne on geniaalne, ei mingeid õrnakesi tihendeid, mis ajapikku ära "surevad"..