Ostan "National Geographic 100 Best Pictures"

Ostaks NG eriväljaande "National Geographic 100 Best Pictures". Seisukord peaks olema hea.

Rebaseonu, palun ära hakka nüüd mu vastu pikka viha pidama. Mul nimelt on see väljaanne olemas. Kahjuks ära müüa ei saa, sest nägin ise kurja vaeva selle hankimisega:) Minu omanduses olev väljaanne on saksakeelne Edition 2002.

Aga äkki sobiks ka NG eriväljaanne The Photographs

Saaksid sealt selle tellida.

Vähemalt kaanepildid on nii 'The Photographs'-il ja minu väljaandel täpselt samad - Roheliste Silmadega Tüdruk.

Tervitustega,

Kaerahelves


You know the way to Mordor.You have been there before.Take us to the Black Gate!

0
0

Saksakeelset väljaannet on minu arusaamise järgi võimalik tellida siit. Hind 7,50 eurot + 2,56 postikuludeks välismaale.

See roheliste silmadega tüdruk on Afganistanist ja selle pildi saamisest ning selle tüdruku uuest ülesotsimisest NGM poolt oli eelmine aasta mingis numbris väga hea lugu.

0
0

Kas juttu on sellest tydrukust, kes pildi eest hiljem mingeid ma ei mäleta täpselt lehmi vöi lambaid sai? See pilt mida mina motlen oli toeliselt kurva väljanägemisega. Mis aga väljaandesse puutub siis: ma voin siin ringi vaadata ja kui leian voin sulle selle tutikana inglise keelse saata.

-- Ah! don't say you agree with me. When people agree with me I always feel that I must be wrong.

0
0

Tänud Veigo hea info eest! Seda Afganistaani tüdruku lugu võiks lugeda küll.

Muuseas, kui keegi tahab, võin aidata saksa keelt tõlkida.

Kaerahelves [email protected]

You know the way to Mordor.You have been there before.Take us to the Black Gate!

0
0

Tüdrukut pildistati 1984 ja see pilt oli juunis 1985 NG kaanefoto. 2002 jaanuaris otsiti sama tüdruk (no mis tüdruk enam) uuesti üles ja tehti tema elust selle 17 aasta jooksul lugu "A Life Revealed", mis ilmus NG 2002 aprillinumbris.

NG otsustas panna kaks pilti (1984 ja 2002) kõrvuti. See on äärmiselt vaatamisväärne. Usun, et ma pole vist paljusid NG paremaid pilte näinud, aga see Afganistani tüdruku pilt jättis igatahes väga võimsa mulje.

Ah jaa, tüdruku nimi on Sharbat Gula ja tema täpne vanus ei ole teada. Praegu on ta umbes 29-31 aastat vana.

0
0

Unustasin lisada, et kes tahavad neid pilte vaadata, leiavad need siit. Fotograafid saavad teada ka, millega pildistati.

0
0

Eelistaks inglisekeelset, kuna saksa keelt ma ei tunne :) Helena-Reedale nii palju, et tänud pakkumast, kuid see on läbi müüdud, nii et kui kuskil müügil on, siis ehk vaid vanade raamatute poes... Tegelt liigub eBay oksjonil ka, hind kujuneb tavaliselt $10 ligi + postikulu. Eks pean sealt võtma, igaks juhuks uurisin, äkki on mõnel kohalikul üle :)

0
0

Ei leitud üles :))) Discovery pealt vist näitas seda otsingu ekspeditsiooni. Algul leiti täpipealt sarnane väga tagasihoidlik afgaani naine, keda suure vaevaga mees kaamerate ette lubas, aga sügavam ekspertide poolt läbi viidud analüüs ei kinnitanud tema olemist sama kaanepildi neiu. Siis sõideti veel ringi ja leiti teine, aga ka tema puhul ei suudetud piisava kindlusega väita, et tegu on just sama neiuga. Ja veel, see NG kaanepilt on digitaalselt töödeldud, see teebki selle pildi nii mõjusaks.

0
0

Marek, kas ma ei lugenud kõike korralikult läbi ja sain valesti aru? Mulle jäi mulje, et just tõestati ära, et on ikka tegu sama tüdrukuga:

Silma vikerkesta võrdluse meetod

Iris patterns are even more individual than fingerprints. So the Geographic turned to the inventor of automatic iris recognition, John Daugman, a professor of computer science at England's University of Cambridge. His biometric technique uses mathematical calculations, and the numbers Daugman got left no question in his mind that the haunted eyes of the young Afghan refugee and the eyes of the adult Sharbat Gula belong to the same person.

Umbkaudne tõlge:

Silma vikerkesta muster on isegi rohkem isikupärane kui sõrmejäljed. Seetõttu pöördus Geographic automaatse silma vikerkesta äratundmise teooria looja John Daugmani poole, kes on Inglismaa Cambridge Ülikooli arvutiteaduste professor. Tema biomeetriline tehnika kasutab matemaatilisi arvutusi ja Daugmani poolt saadud arvud ei jäta kahtlust tema arvamusele, et noore Afgaani pagulase kummituslikud silmad ja täiskasvanud Sharbat Gula omad kuuluvad ühele ja samale isikule.

Sry kui olen valesti aru saanud. Samuti võivad olla tõesed ka teised teooriad.

Tervitustega,

Kaerahelves


You know the way to Mordor.You have been there before.Take us to the Black Gate!

0
0

Silma vikerkesta võrdluse meetod


You know the way to Mordor.You have been there before.Take us to the Black Gate!

0
0

NG artiklit pole lugenud, aga filmis jäi küll küsimus õhku rippuma, kas on ikka tegu sama naisterahvaga. 100% ligilähedast tõenäosust ei antud.

0
0

Raamat müügil Eesti raamatupoodides, hind 150.- eek ümber. Ise ostsin Pärnust.

http://www.nationalgeographic.com/ngm/100best/

Kaif garanteeritud. Arvutisse saab ka pilte tõmmata: http://www.nationalgeographic.com/ngm/100best/wallpaper01.html

0
0

tahtsingi just öelda, et pärnus, rüütli tn apollos on see raamat täitsa olemas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased