Outwelli Pop-Uo telk Jersey S või M

Sooviksin kuulda arvamusi ja kogemusi antud telgiga. Tundub väga mõnus, mugav kasutada. Internetis inimesed küllaltki kiidavad, arvestades, et nemadki on alguses väga skeptilised antud toote suhtes olnud.

Mul jäi saamata vastus küsimusele, kui hommikul hakkab päike paistma, kas telk hingab kenasti?

Kujutan, et mugava inimese matkatelk.

Telk ostetud ja kingitud. Inimesed jäid väga rahule. Võtsin ka ise telki lahti, superlihtne- ja kokku panna, nipp selgeks ja easy! Kui perre järgmise telgi suurema ostame, siis kindlasti pop-up!Mugavus, mugavus.

Tore, kui jäid rahule, aga... Kolmese telgi kaal on päris hirmus:

Weight: 4.9kg Shipping Weight: 5.5kg

Pigem on see TUGEVA inimese matkatelk. Või siis RIKKA, kel võimalus kandja palgata.

Pop-up telgid on kahtlemata atraktiivsed, kuid neil on oma teatud nõrgad kohad. Olenevalt mille jaoks Te seda kasutada soovite võivad need väiksemal või suuremal määral rolli hakata mängima.

Kaared, mis näiteks antud mudeli sees on kõigest 6mm paksud, seega küllaltki altid purunema. Aitab sellele veel kaasa fakt, et sees jookseb üks pikk kaar, mis on pideva pinge all. (Tavapärastel kuppeltelkidel on üldjuhul 8,5mm ja 9,5 mm kaarelülid) Telgil puudub eeskoda, kuhu jätta jalanõusid ja muid asju, mida ei taheta sisse võtta. Uks on suunaga taeva poole e. kui sajab vihma siis ukse avanemisel võib jalgeosa märjaks saada. Kuna telk on pop-up tüüpi siis pakendis olekuna on ta ringikujuline. Jersey M mudeli pakendi läbimõõt on 1m (paksust küll aga ca 3-4cm), seda on üsna keerukas sedaantüüpi autosse pakkida. Saab ta küll panna kõikide asjade alla, kuid siis on oht jällegi kaartele liiga teha (vt. Esimene punkt)

Olenevalt nüüd, mis eesmärgil Te telki sooviksite kasutama hakata, võivad ülaltoodud punktid häirima hakata. Näiteks kui oleks vaja telgiga ringi sõita või jalgsimatkale minna, siis oleks see ebamugav. Kui aga telki pole vaja palju transportida või omate mahukat autot, ning eeskoja puudumine ei häiri, siis see kiiresti ja mugavalt ülespandav telk on hea valik.

Tervitades, Marek

Täiesti nõus Marek Sinu punktidega.

Tõsiseks matkamiseks tuleks ikka tavalisemate(loe teistuguste) telkide juurde jääda.