Pagasi konfiskeerimine

Ootan siis õde USAst koju ja jõuab homme päeval. Saatis Chicago lennujaamas olles sellise kirja. Ma ei ole kindel kas teeb lolli nalja või mõtleb päriselt. Kiri oli siuke. Omg nad votsid telefonid ja hello kitty asjas mult ara sest nad olis karbis ja hinnasildid olis kyljes. Ilmselt ei saa ma neid tagasi sest mult nouti 500 usd ja mul pole

Telefonideks oli siis 2 blackberryt ja hk asjad väiksele õele. Kas on siuke asi reaalselt seal võimalik üldse ?

No üldiselt on nii, et väljastpoolt EL-i sisenedes tuleb kaup,

mille väärtus ületab maksuvaba piiri (alates 1. detsembrist 2008 on maksuvaba piir 430 eurot); kaasa toodud kaup, mis ületab maksuvaba väärtuse, maksustatakse tolli-, käibe- ja aktsiisimaksuga

lihtsalt deklareerida ja selle eest makse maksta. Sinu õde seda siis ilmselt ei teinud. Kuna õde jättis külge hinnasildid ja ilmselt on kõik asjad ka karbis siis pole tollil raske summad kokku lüüa ja makse küsida. Kui ta ei maksa siis ta neid riigist välja ei saa viia.

Üldiselt tehakse ikka nii, et karbid jäätakse USAsse ja asjad pannakse kotti. Mina tavaliselt panen kõik ostutsekid käsipagasisse ja kui piiril mingi küsimus on siis ütlen, et see on kasutatud ja isiklik ja pole probleemi.

Võid muidugi lisa küsida Lennujaama reisiterminali tollil mille number on 676 1801.

Kuid see on nii (430 EUR piir) Euroopa Liitu sisenedes. Kas EL-i välisest riigist lahkudes nõutakse ka tollimaksu?

Ma arvan esialgse postituse teksti kohta hoopis, et asjadel oli küljes midagi, mida tõlgendati ära võtmata turvaelemendina. Ehk kahtlustati, et tegu on varastatud kaubaga. Mingit muud seletust konfiskeerimisele pakkuda ei oska. P.S. Palun seda mitte lugeda kui kahtlustuseavaldust. Lihtsalt vahel juhtub, et kassas ei eemaldata kõigil asjadel turvaelemente ja sellest hoolimata saab kauplusest välja.