Palju tuleks arvestada päevas toiduraha

Panen hetkel kokku võimaliku reisi eelarvet, kuid ei oska kuidagi toiduga arvestada. Plaan on minna kahekesi maad mööda Londonisse (3-4 päeva sinna ja sama palju tagasi) hääle jms abil ning 5 päeva Londonis kohapeal. Terve see aeg kiirnuudleid ei tahaks järada, kallid restoranid ka huvi ei paku, kuid sellegipoolest ei oska arvestada rahaga. Suurema osa ajast ostaks ehk tõesti supermarketist või turult midagi, vahel samas tahaks ka kuskil juba valmistehtud toitu süüa. Kas 5€ päevas? 10? Rohkem või vähem?

Burgerieine ~5 GBP Täidetud võileib ~4 GBP Karastusjook 2 pudelit ~2,2 GBP

Pigem üle 10 EURi.

London on kallis. Kindlasti üle 10 eur päevas. Brüssel on Londoniga võrreldes odavam, kuid isegi siin ei saa 5 eur päevas söödud - joodud - kui sa tõesti just ühte saia päev läbi ei näri.

Elage camden marketi juures, seal saab 3-4 naelaga erinevate riikide toitu, kohapeal teevad. Aga jah 10 EURga väga ära ei ela.

London on kõige kallim koht siin inglismaal, kõik on üle hinnatud turistide pärast, mujal on siin hinnad odavad :) Minu soovitus on sul otsida suur Asda http://www.asda.com/ Tesco (Expressid ja Metro oli kallis Londonis) http://www.tesco.com/ Morrisons http://www.morrisons.co.uk/ või Sainsbury http://www.sainsburys.co.uk/sol/index.jsp kust saad süüa osta küll päeva kohta 5£ kui tahad, sest nt Asdas on 12 pontsikut 1£ ja mahlad,karastusjoogid on 65penni 1l pakk või 2l pudel ning palju muud, mida osta, valmis võileivad, pirukad jne . Banaan on nt Asdas 68 penni kilo. Ja kui tahad raha veel säästa, siis igas poes pannakse kella 5-8 vahel välja toit, jook mille kuupäev hakkab 2-4 päeva jooksul läbi saama või nt sooja leti asjad või salatid, puuvili ja köögivil, millel pole enam seda värskust, sest siin peab poes olema kõik väga värske, mida saab 70-90% odavamalt nt ma sain ükskord Asdas kella 7 ajal terve suure grillkana 1£ eest tava hind on neil 4£ peale. Aldi ja Lidel on ka odav, aga ma ei tea kus neid Londonis on. Süüa saab ka osta nendest kebab ja pitsa kohtadest, usun,et Londonis ka need kallid. Lisan mõned lehed kus on india, türgi,hiina jne take-away söögikohad, lisa sinna oma postikood (ööbimis koha oma nt) ja siis ta annab sulle suure valiku kohti, kust tellida ja hinnad http://just-eat.co.uk/ ja http://hungryhouse.co.uk/ Meie 4 liikmeline pere saab siit tellides mõne take-away käest 10£ hakkama, sest pitsad on päris suured neil ja muud praed veel (family size). Variant on ka McDonald, kui muud ei leia või minu lemmik on SubWay http://www.subway.co.uk/ Linnas olles ostan tihti lõunaks omale SubWay võileiva, kus saad valida ise mida tahad vahele ja samas kui sööd õhe võileiva ära, siis on kõht väga täis ja on ka väga maitsvad. Kohvi ostan mina tavaliselt Costast, kus on maitsev kohv, ei ole lahja, liiga kange ega imeliku maitsega http://www.costa.co.uk/ või MacDonalds. Turud on siin natuke teised kui Eestis, et värsket toitu turul vähe, enamasti pudi padi ainult turul, mida müüvad mustanahalised ja aasia rahvas.

Brick Lane´l on mitmeid türklaste, pakistanlaste jms kiirsöögikohti, kus komplekt kebab + friikad maksab 1.50 GBP. Ei ole muidugi maailma tervislikem, aga üsna maitsev ja kõhu saab täis.