Palun abi

Olen Euroakadeemia rahvusvaheliste suhete teaduskonna viimase kursuse tudeng ning kirjutan oma lõputöö teemal "Enesetaputerrorism kui globaalne oht." Paluksin Sul täita alloleval lingil asuva küsimustiku ning aega ei tohiks eriti üle 15 minuti minna. Küsimustiku tulemusi kasutan ainult oma lõputöös.

Selle küsitluse peamine eesmärk on välja selgitada tavainimese teadlikus islamist ning terrorismist, samal ajal on lisatud ka mõned küsimused isikliku arvamuse kohta.

Küsitlus on anonüümne ning kontaktandmete sisestamine küsitluse lõpus ei ole kohustuslik. Kui Sind aga huvitavad tulemused siis kindlasti jäta oma kontaktandmed ning võtan Sinuga hiljem ühendust.

Aitäh!

www.connect.ee/uuring/214281780/

Kas oma maa vabaduse eest sõdiv inimene on terrorist? Siin eeldaks rohkem variandivõimalusi, kui lihtsalt Jah või Ei. Kas näiteks ETA liige tappes süütuid hispaanlasi on terrorist või lihtsalt vabaduse eest võitlev inimene? 4. küsimuse puhul- kuidas peaks tavainimene teadma, kas Eesti võimud tegelevad piisavalt terrorismiohuga?

Lisasin kolmandale küsimusele variandi muu, kes soovivad saavad tuld anda. Neljanda küsimuse kommentaariks: tavainimene ei pruugi teada pooli seal küsitavaid asju ja seetõttu on kõikidele küsimustele vastamine vabatahtlik. Küsitlus läheb ka läbi, kui jätad nt ühele küsimusele vastamata. Eks see näitabki, kui palju reaalselt eestlane sellele kõigele mõtleb ja kuidas tööd hindab, kui palju ta üldse sellest huvitub. Rahvusvahelise terrorismi ennetamisega tegeleb meil KAPO ning aastaraamatust saab (küll väga väikese) ülevaate aga tekib küsimus kas keegi reaalselt huvi ka tunneb ja kuidas seda hindab. Ja kui ei tea siis saabki kirjutada ei tea :)

Igaljuhul kiitus küsitluse eest. Siin esinevatest siiamaani kõige keerulisem ja mõtlemapanev.

  1. Kes olid esimesed terroristid?

...Küsi seda mnemoturniirist ja vaevalt et nad suudavad korrektselt õiget vastust anda, tõenäoliselt annab Vana-Testament siin mingeid viited. Samas Hiina ja India kultuuriajalugu võib samuti siin mitme tuhande aasta tagant näiteid tuua.

  1. Nimeta terrorismirühmituste juhte.

Tahaks nimetada Michael Collins, aga kuidagi ei täi seda teha. Noo ikka ei ole terrorist tänapäeva mõistes.

  1. Kas enesetaputerroristid on tavaliselt haritud inimesed?

Siin jääb variante väheks. Puudub - ei sõltu haridusest.

  1. Mis oleks Sinu arvates enesetaputerroristidele piisav karistus?

Väga keeruline küsimus, ise paneks variante...surmanuhtlus, Guantanamo vangilaager jne. Samuti ei täi kuidagi Venemaal terroriakte toime panevaid tshetseeni võitlejaid kõiki terroristideks nimetama. Beslan on muidugi teine rida - sellised lööks küll risti.

Võimalik karistus eeldab seda, et enesetaputerrorist jääb peale oma missiooni elluviimist ellu:) Aga saadakse neid kätte ka ennem või läheb siis õhkimisega midagi nihu.

Keda huvitavad põhjused miks inimestest saavad islami enesetaputerroristid, neil soovitaks läbi lugeda väga hea raamatu

Yasmina Khadra - "Plahvatus"

  1. aastal ilmunud „Plahvatus“ on inimlik, võimas ja kurb romaan, mis pakub rikkalikult mõtlemisainet, maalib terrorismile näo, keha ja tunded, võimaldab lugejale suhteliselt lohutu sissevaate Iisraeli-Palestiina konflikti tagamaadesse ja igapäeva. Raamatu peategelane on Araabia päritolu ja Iisraelis elav ning töötav edukas kirurg Amin Žaafari, kes saab teada, et ta naine Sihem on hukkunud enesetapurünnakus.