Palun abi Austriaga

Hei,

Plaan siis kihutada rongiga Berliinist Austriasse, oskab keegi kommenteerida, mis võiks olla selle vahemaa aeg ning kas kellegil on kogemusi.

Ning veel, kus on odav Austrias peatuda, millises linnas. Edasi sooviks sealt minna Prantsusmaale, seega võiks jääda pigem Prantsusmaa lähistele.

bahn.de näitab Berliin-Viin rongireisi kestuseks 10.01-14.55 tundi, sõltuvalt valitud rongist. Minimaalselt 1 ümberistumine.

Peatu selles linnas, mis sind Austrias huvitab. Või mille pärast sa sinna üldse lähed?

Soov on näha ilusat loodust ning midagi erilist. Samas võiks peatumine soodne olla.

Kui on soov näha ilusat loodust ning midagi erilist ning võiks jääda pigem Prantsusmaa lähistele siis on raske (et mitte öelda võimatu) midagi asjalikku soovitada.
Austria on Eestist pindalalt 2 korda suurem ja looduslikult ning kultuuriliselt oluliselt mitmekesisem. Pealegi Prantsusmaa ei ole Austria naaberriik -- seega geograafiline lähedus ja transpordi mõttes lähedus on mõnevõrra erinevad mõisted.
Rongiga on Austrias vähemate või rohkemate ümberistumiste abil võimalik sõita päris paljudesse linnadesse. Viin pakub küllaga suursugust ajalugu ja kultuuri, Innsbrucki ümbrusest Tiroolis leiad hingematvat loodust ja mägesid, Salzburgist ja ümbrusest nii loodust kui ka näiteks äratundmisrõõmu "Heliseva muusika" filmist.
Hintertuxis on võimalik ka suvel 3,5 km kõrgusel liustikul suusatada, erinevaid matkaradu leidub Austrias ilmselt sadu ja tuhandeid kilomeetreid.

Ühesõnaga -- võta internet või mõni raamat lahti ja mõtle välja, mida näha tahad. Toksi Googlesse märksõnu, vaata, mida siin Tripis varem on kirjutatud jne. Seejärel võrdle soove ja plaane oma pangakontoga ning otsusta, kas on piisavalt soodus.
Aga võid alustada näiteks ka Austria ametlikult turismiinfo lehelt.

Alari kommentaar on kõike ütlev,järgi seda :)

Käisin just nädal tagasi siin:
http://www.liechtensteinklamm.at/
ja seal:
http://www.wasserfaelle-krimml.at/

Esimene meeldis rohkem.
Vett jäi mõlemasse veel, mine vaata ;)

Rongiliikluse kohta on inffi sellisel lehel http://www.seat61.com/,seal on kirjeldused ja lingid vist maailma kõikide rongiliikluste kohta.