Palun lahketelt inimestelt infot pulmareisi plaanimisel USAsse,

esitasin selle küsimuse ka Hawai alla aga vahepeal natuke targemaks saanud ja seega küsimusi rohkem tekkinud. Plaan läbida marsruut: New York-Washingdon-Chicago-Los Angeles-Las Vegas-San Francisco-Honolulu-New York. Millises linnas kui palju peatuda. Kogu reisi aeg kuu aega. Ise mõtlesin olenevalt linnast LA, WAS, SF ja CHI - kaks kolm päeva, Las Vegas kolm neli päeva ja NY neli viis päeva, ülejäänud aeg Hawail, plaanis selle aja jooksul külastada kahte kolme saart. Kas tundub mõistlik kava? Teretulnud ka osaline info. Küsumis veel:

 1. kust leida odavaid lennupileteid sellise tuuri läbimiseks, ise olen vaadanud ainult United Airlinest ja seal muidu kõik enam vähem ok, ainult LA või LAS - HNL piletid jube kallid vastavalt LAX-HNL - 650 USD ja SFO.HNL 593 USD, samuti kallis HNL-NY 753. Kust võiks sellistele otstele leida oluliselt odavamaid piletied? Ära ei ütle kui ka mujalenatuke odavamaid saaks, kuigi teised tundusi talutavad.
 2. palju kulub päevaraha ameerikas, kui süüa hotellirestoranides õhtust, ja üldse normaalselt ennast tunda?
 3. mis hinnaga saaks hotellid keskmiselt kätte, mis oleksid puhtad ja viisakad, tärnid ei oma erilist tähtsust. Tore kui kelegil oleks linke.
 4. Kokkuvõttes palju võiks minna reisi eelarve, kas 150 000 kr tuleks ilusti välja?
 5. Kas kellegil paremaid soovitusi minu poot välja toodud marsruudi osas, ida võiks lisada ja mille võiks välja jätta?
  Kui keegi viitsib nfot anda oleks tänulik.
  Plaan minna mai keskel ja kas oleks mõistlik hotellid ennem ära broneerida?

Tere. Olen sinu loetud linnadest käinud NY-s, Las Vegases ja San Franciscos. Ilusad on nad kõik. Ja arvan, et ka sina võiksid nendega piirduta, Havai muidugi lisaks. Muidu läheb hirmsaks lennukilt lennukile tormamiseks, kusagil kohaneda ei jõua ja jääb hirmus rabelemise tunne. Võib-olla jätaks isegi Las Vegase välja. Los Angelese ja Washingtoni kohta öeldakse pealegi, et igavad kohad. Aga ma ise pole käinud - seega kinnitada ei saa.

NY peale kuluta nädal vähemalt. Püüa leida keegi kohalik, kes teid peole viib ja ööelu tutvustab, ise ei pruugi õigeid klubisid üles leida. Manhattan on super :) Tavalised turistilõksud võib vähemalt osaliselt kõrvale jätta, vabadussamba või empire state maja otsas jõuad kunagi hiljem ka käia - aga eks te ise tea paremini, mis teile meeldib.

Seega siis NY - SF - Honolulu - LV - NY, NY-s nädal, SF ja LV neli päeva, ülejäänd aeg saartel.

Mida lisada? Läänerannikul LV ja SF juures on igasugu loodusimesid, neid võiks vaadata. LV-st näiteks helikoperi-tuur Grand Canyonisse. Kallivõitu lõbu, alates 300 USD, aga korra elus ju võib.

Lennupiletite hinnaklassi vaatamiseks on bookinghouse.net hea. Mitte et sealt ostma peaks, aga saab tavaliste lendude hindade osas mingi "pildi" ette.

Restoranihinnad sõltuvad väga sellest, mida sa maksta tahad. NY-s saab hästi süüa nii 5 kui 50 USD eest. Keskmine odav restoran on vist umbes 15 USD. Päevaraha lihtsalt elamise ja transa peale võiks arvestada umbes 30-40 USD, üldiselt on 1000 krooni päevas ühe inimese kuludeks selline hea rusikareegel.

Hotellid tuleb kindlasti ette kinni panna.

Aga kui te reisi eelarve on juba 10k USD kanti, siis astu lihtsalt Estraveli v Reisieksperdi uksest sisse ja ostke teenust. Küll nad siis soovitavad ja broneerivad ja annavad nõu :)

Mida teha mitu päeva Washingtonis või Las Vegases!?
Washingtoni vaatamisväärsused jalutab läbi 3-4 tunniga, va. juhul, kui on huvi muuseumide vastu. Muuseumid on seal suured, huvitavad ja tasuta. Aga Las Vegas on suht väike linn. Aga noh, maitse asi.
Väga huvitav ja mõnus on Florida! Näiteks Orlando, kus asuvad päratu suured lõbustuspargid (Universal Studios, Seaworld, Disneyworld oma erinevate teemaparkidega) ja kus ka täiskasvanu leiab tegevust mitmeks päevaks. Või rentida auto, käia Miami South Beachil, Evarglades'is airboatiga sõitmas ja veidrat loodust ning elukaid vaatlemas, sõita mööda kümneid sildu ja saari Key Westi ning nautida sealset kliimat ja kihavat ööelu. Jne. Tegevust jätkub seal lõputult.

tripp'ile: kaalume seda sinu poolt välja pakutud reisi marsruudi vähendamist, samas kui juba seal olla siis tahaks ikka ka Washingtonis ära käia, eriti kui eelmine kommenteerija just väitis, et seal saaks ilusti päevaga hakkama. LA oli plaanis juba sellepärast, et LV raske otse lennata, LA nagu suurem lennusõlm, seega siis seda ka juba korraga külastada. CHI jälle selline koht kus pidi olema palju arhitektuuri, mis mulle meeldib. Muidu ise jah kardame sama, et läheb jube väsitavaks. See muidugi rõõmustav uudis, et asi väga kalliks ei lähe. Seega peaks ca. 150 000 kr ilusti välja tulema.

Mina ka ei saa aru, miks sinna Hawaile nii kangesti kiputakse. Ok, pole ise käinud, aga inimesed, kes on, ütlevad, et see väikseste erinevustega Florida, kusjuures Floridas hinnad PALJU odavamad ja tegemist ka rohkem.
150 000ha saaksid Floridas pool aastat elada.
PS, olen ise Floridas aastaid elanud ja tunnene, et isegi mul oleks vaatamist-tegemist veel küllaga.

Tarmo, see on pulmareis, mitte "jookseme kogu USA ühekorraga läbi". Chicago ei kao homme maamuna pealt ära, sinna saad kunagi hiljem ka minna. Sellisel mõnureisil peaks ikka rohkem nautima ja vähem tormama :)

USA-s on veel PALJU ilusaid või põnevaid kohti, aga igale poole te lihtsalt ei jõua.

Kutsu mõni Washingtonis käinud inimene külla (näiteks http://palun.blogspot.com/ autor, kes just Eestisse elama kolis, ta õppis seal) ja uuri, mis seal huvitavat on. Mina näiteks lugesin ja küsisin ja leidsin, et minu jaoks pole seal midagi. USA valitsusasutused, memoriaalid - mis ma neist vahin? Ning LA kohta olen ka enamasti seda kuulnud, et "täiesti mõttetu koht, kahju selle peale kulutatud ajast". Samas mõnele filmi- või meediatööstuse inimesele võib just see tõotatud maa olla.

Ma ise ka valiks Havai asemel Florida. Et siis ring NY - SF - LV - Orlando näiteks. Kas te lõpetate ka NY-s või tulete Eestisse?

Mõelge enne läbi, mis teid huvitab. Kui tahate lihtsalt sooja ilma ja liivarandu, siis ma isiklikult vaataks pigem Aasia või Aafrika poole... Washington meeldib mulle väga, aga ega seal peale muuseumide tõesti suurt midagi pole, kui need ei huvita, siis pole mõtet sinna minna. Valgesse majja ka enam sisse ei lasta. Kui ma juba USAsse sõidaks, siis kindlasti ei jätaks ära Suure Kanjoni ja mõne teise rahvuspargi külastust Utah-Arizona piirkonnas. Ameerikas on eriline pigem loodus kui linnad. New York on muidugi klass omaette.

pole küll USAs palju käinud, aga mina ei jaga nt erilist vaimustust New Yorgi suhtes. Olime seal 3,5 päeva, no 5 päeva oleks ehk võinud kokku olla. Midagi nii super-lahedat seal küll ei olnud - suurlinn ja kõrghooned. Kuigi, mine tea, ehk jäi teadmatusest midagi just sellist nägemata, mis paneks sinna tagasi igatsema.
Floridat ja Havaid ei oska võrrelda, sest pole Floridas käinud. Aga ei olnud see Havai midagi nii kallis - 8-15$ eest sai ikka tõsise õhtusöögi. Paljudes kohtades olid sissepääsud sümboolse hinnaga (a la Big Island'i vulkaanipark 10$ auto sõltumata inimeste arvust). Ja usutavasti on Havai loodus oma vulkaanilise tekke tõttu hoopis midagi muud, kui Florida. Kuigi - eks palme, liivaranda ja helesinist ookeani saab kohata mujalgi.
Meie olime rahul just sellise reisiga, kus nägime New Yorgist sellist linnamelu ning Havail palju päikest ja imelist loodust. Seega Tarmol igati hea mõte näha erinevaid USA piirkondi, kui palju peatusi just teha, seda ei oska ilmselt keegi soovitada. Kõhutunde küsimus.

Ei hakkaks idaranniku peale aega kulutama, vaid s6idaks kohe SF'sse, vaataks seal ringi ja üüriks auto, et see kuu aega lääneosariikides (CA, Arizona, Neavada) ringi tuuritada, tagasi lennata kasv6i LA kaudu, et mitte tagasi SF s6ita.Kuu aega kulub ruttu, vahemaad on tohutu suured ja väsitavad, loodusimesid palju. K6ikide erinevate hotellide ja vaatamisväärsuste kohta leiab piisavalt infot www.tripadvisor.com, millest meie oleme oma reisideks väga palju tarvilikku n6u leidnud.

peame jah natuke mõtlema veel selle marsruudi osas, igal juhul abiks teiste arvamused. Võib olla tõesti Washingtoni ja Chicago jätame ära. Samas Florida nagu ei tõmba lihtsalt kõhutunde järgi aga mine tea võib olla läheme ka kui ikka kiidetakse ja Hawaile odavaid lennupileteid ei saa.
Huvitab just arhitektuur, linnaplaneeringud, vaatamisväärsused, ja muidugi ka rand. Kuigi see on pulmareis ei ole me väga passiivsed inimesed, tahaks ikka ringi liikuda ja midagi näha.
To trip : tuleme ikka Eestisse tagasi ja läheme ka Eestist, esialgsete plaanide kohaselt läbi Tsehhi.
Ja veel, kas USAs siselndudega võib olla nii, et vahetult ennem ostes on piletid oluliselt kallimad või pole erilist vahet? Küsin sellepräast, et kas peaks lennupiletid ennem ära ostma või oleks võimalik neid jätta kohapeal otsustamiseks? Ilmselt vist kindlam oleks ennem ära osta?

St.Augustine, FL-s on Ameerika kõige vanema arhidektuuriga linnake. Tõeliselt romantiline. See siis teadmiseks, kui tahate ka ajalugu näha.
Mina isiklikult lendaks NY, veedaks seal nädala, külastaks ka Atlantic City-t, et natuke Las Vegase moodi elu maiku saada ja sealt edasi Floridasse, kus on tõesti mitme-mitme nädala jagu väga erinevat ja huvitavat tegemist. Magada küll aega ei jää:)
Alustaksingi ST.Augustinist, sealt edasi Orlando ja Diseneyworld(tõeline elamus) ja siis juba lõuna poole, kuni Key West-i välja. Floridas aga rentige kindlasti auto. Ilma selleta pole seal midagi teha.
Oh, kadedaks tegite, oleks endal selline raha, läheks kohe.

St.Augustine on tõesti ime armas väike linnake-ja mitte väga hullude hindadega.Oh sinna läheksin iga kell tagasi.JA kord elus soovitan käia ka Grand Canyonis ära,elamus omaette-sama 1 päevaga ei tee seal midagi, aga väga pikalt ka seal olla ei taha nii et max3päeva(eriti kui tahad ka all canyon põhjas ära käia)-omaette elamus on muula seljas alla minna:-)

(a la Big Island'i vulkaanipark 10$ auto sõltumata inimeste arvust).
meil oli tasuta, just saabusime

a la Big Island'i vulkaanipark 10$ auto sõltumata inimeste arvust).
meil oli tasuta, just saabusime

Lisas 12 veebruar, 2007 - 03:10

a mismoodi te sealt piletiputkast autoga mööda hiilisite?

Äkki Amtrak! 30'ne päevane rongipilet ühele maksab umbes 400USD. Sõida niipalju ja millal soovid. Kui sobib, võib alati roomette'i juurde osta. Näiteks, New Yorgist Chicagosse üleöö, ja roommette maksab nii 300USD (mille juurde käib ka kaks õhtusööki). Roomettis on WC ja pesemisvõimalus. Pulmareis ju -- kas poleks romantiline valgete linade vahel läbi Ameerika tühermaade logistada? Ainult Havaisse ei saa. Ja kõik see ilge lennujaamade sebimine jääb ära.

Rongiga oleks hea, sest siis näeks ka ümbrust ja loodust oluliselt rohkem kui lennukiga. Samas tundub nagu natuke kallis. Näiteks lennukiga oleks New York- Washingdon- Chicago 175 USD ja Chicago-Los Angeles 150 USD Kui 400 USD on kuuks ajaks, siis kas kaheks nädalaks saaks ca. 200USD'ga? Kuna mandril oleme vaid kaks nädalat. Ja huvitav oleks teada kaua sõidaks rongiga näiteks Chicacost- Los Angelesse? Kui üldse see on võimalik. KArdan, et vist ikka väga kaua. Kas roomette on midagi kupee sarnast? Pikkade otsade puhul ilmselt ilma selleta ei oleks mõedlav kuid jah tundub kallis. Kust võiks sellle rongimajanduse kohta infot saada täpsemat?

Vaata amtraki kodulehte, amtrak.com, seal peaks sõiduplaanid jms olemas olema.

Motlesin, et siia on hea koht lisada kysimus, mis mulle esitati yhe kodaniku poolt.
Nimelt oli tema kysimus kas USAsse reisides voib votta pulmakleidi kaasa(vottes see endaga salongi)?-lennureis
Mure selles, et kleidi all on metallrongad.

Vastus on, et tohib votta kyll ja keegi ei tohiks seda kuskil ära votta, sest need metallrongad teravate esmete alla ei käi. Seega pole kleidi juures midagi, mis segaks teda salongi votmast.
Kindlasti on inimeste poolt(töötajate poolt) ka moistvam suhtumine kui öeldakse, et tegu on pulmakleidiga.

Igal juhul onne roomu koïgile voorail mail abiellujatele:)

Tegelikult, kõiki neid kohti läbi rabeleda ´võtab liiga palju energiat. Elasin kaua USA's ja ainuke mida USA'l üle Euroopa pakkuda on, on võimas loodus.

 1. New York - Liiga palju inimesi, liiga palju sebimist. No lennuk maandub siin niikuinii.
 2. Wash., DC - Kevadel eriti ilus, hästi palju haljastust. Võimsad muuseumid, Museum of Flight - kõik mis kunagi õhus on olnud. Museum of the American Indian - kõik indiaanlastest, jne. Kui aega on, võib George Washingtoni (USA esimene president) mõisat külastada. Ilusad aiad ja orjade onnid.
 3. Chicago - Berliinis on parem arhitektuur. Jätke seekord vahele.
 4. Las Vegas - Kõik mida võib plastmassist valmistada, püramiidid ja vulkaanid kaasa arvatud. Vulgaarne, aga huvitav.
 5. San Francisco - Kindlasti. Väga kompakte, saab jalutada. Kindlasti auto üürida ja mere äärt mõõda Carmel'i sõita. Üks ilusamaid maastike USAs.
 6. Los Angeles - Liiga laiali. Midagi erilist pole. Jätke järgmiseks korraks.
 7. Havaii - Tasub ära. Pole midagi Fla. sarnast. Esiteks, Havaiis pole usse ega eriliselt mürgiseid putukaid. Ilusaim saar on Kauai. Tõeline paradiis. Kauai väärib oma nädalapäevad kindlasti. On ju pulma reis, miks rabeleda. Delta Airlinesiga saab edasi-tagasi Honolulusse San Franciscost, üks pilet 500USD. Deltal on tihti head hinnad.
 8. Chicagost San Franciscosse rongiga võtab kaks ööd ja kaks päeva. Vist jah, liiga palju aega. Sobib kui olete penskarid.

Alternatiiv oleks kruiis alla Amazonase jõge. Troopika, kultuurid mida kunagi Euroopas ei näe, tõeline eksootika. Lennake Peruusse, külastage Machu Pichu'd, siis Iquitos ja alla jõge. See reis jääb meelde. Tühja selle Ameerikaga, sinna võib alati tagasi minna.

seega siis lisaküsimused. Ok, Chicago jätaks välja, vajadusel võiks võiks ka Washingdoni välja jätta. Los Angelese lisasime tuuri sellepärast, et sealtkaudu lähevad lennud ida poolt Las Vegasesse. Ja kui juba läbi LA minna siis mõistlik ka natuke seal ringi vaadata. Võimalik, et eksin ja saab ka otse Las Vegasesse lennata. Mõte oli lihtsalt LA'st sõita bussi või rendiautoga edasi Las Vegasesse. Oleme ka mõelnud, et kui LA ja SF vaheline rannik on vaatamist väärt siis võiks võtta auto Las Vegasest (juhul kui otse LV lennata) ja sõita autoga SF välja. Kas see oleks mõistlik marsruut? Näeks ka rohkem loodust. Mida sina meie reisieelarvest arvad? Ja veel Suur ganjon? Kuidas sinna saada? Kaugele ta LV jääb ja palju aega kulub? Rendiautoga oleks hea? Helikopter tundub natuke kallis (vist 300USD nägu).
Peruu jätaks ikka seekord välja. Ei ole küll väga kursis selle maaga aga seal vist rannapuhkuseks eriti palju võimalusi ei ole või eksin? Matkamine ei lähe mul kaasale eriti hästi peale. Vähematl mitte pulmreisil hoolimata silmailust mida seal näha saaks.
USA puhul oleks oluline, et saaksime poole reisit olla Hawail. Kuna oluline soov oli ka sel reisil külastada mõnda ookeani saart ja USA oleks nagu selline tsiviliseeritum ja rohkem nauditavam just pulmareisiks meile.
Tänud kui viitsid vastata

kontvõõras
Et siis Floridas on mürgised putukad ja ussid?
Imelik, miks mina seal elatud aastate jooksul mitte ÜHTEGI ei kohanud?
Kui juba sellise faktiveaga välja oskasid tulla, siis muutub ka kogu su muu jutt suht kahtlaseks ja väheusutavaks.
Soovitan jätkuvalt Floridat Hawaile, aga otsustama peab siiski pruutpaar. Loodetavasti teete seda siiski tõese info, mitte kellegi hea fantaasia põhjal:)