Pankroti- ja streigikindlustus

Tere!

Istun nagu kits kahe kuhja vahel. Novembris ees reis kaugele maale ja lennu esimene ots on Eesti Õhuga ja edasi KLMiga. Dilemma on, et kas teha pankrotikindlustus või mitte? Ainuke, kes teeb on Salva,aga nad küsivad kahenädalase reisi eest koos kõigi teiste kindlustuskaitsetega üle 1000 EURi. See viib lennueelarve uutesse kõrgustesse :)

Küsimus ongi, et kas EA novembris veel lendab või on Parts sellest lõplikult õhu välja lasknud.

1000 eur on ikka selline summa, et kui ka EA peaks ära kaduma, siis selle raha eest saab kuidagi ikka sihtkohta. Pankrotikindlustusega oli vist veel ka see jama, et kindlustus tuli võtta praktiliselt samal ajal koos piletitega, mingid loetud päevad võis vist vahet olla.

Juba 2008 kui mina ühele reisile pikalt piletid ette ostsin käis vaikne pankrotijutt. Nüüd on asi muidugi palju tõsisem, aga mingi sisetunne ütleb, et lendavad nad veel ka sügisel.

Kas piletid on ostetud eraldi või on näiteks ostetud kogu lend KLMilt? Sel juhul on Tallinn-Amsterdam KLMi lennunumbriga ja nad organisserivad sind igal juhul kuidagi Tallinnast sihtkohta ja tagasi.

Just, kui pilet tehtud tervikuna KLM-le, siis on see ka abiks. Kui aga mitte, või kui reisikindlustust vajaksid niikuinii ja sooviksid et see sisaldaks sh. ka pankroti- ja streigikaitset, siis lisaks kodumaiste kindlustusseltside vahendamisele pakuvad osad suuremad reisibürood ka rahvusvaheliste kindlustusseltside poliise. Küsi näiteks Reisieksperdist rahvusvahelistest variantidest AIG-d. Sõltub sinu reisi sihtkohast ja perioodist, kuid uuri kindlasti, tihti need kulud pole sugugi suured ja korvavad nii võimalikud probleemid kui ka närvipinge.