Parkimine Brüsselis

Plaan Brüsselist läbi sõita. Kuna ajagraafik võimaldab ja huvi on, mõtlesime tutvuda ka peamiste vaatamisväärsustega. Meie lühivisiit jääb kesknädalal öisesse aega (01-04 vms), seega võiks linnas hea rahulik olla. Küsimusi tekkis aga parkimisega seoses. Kas kesklinnas (pearaudteejaama ja pissiva poisi läheduses) parkimine on öösiti kuidagi piiratud? Ja kuidas on ohutusega? Foorumeid lugedes jääb mulje, et seal on oluliselt karmim kuritegevus autodesse sissemurdmisel kui meil 90'datel.
Kas öisel ajal on seal üldse lootust parkimiskohta leida ja kuidas on tasudega? Kui ka on tasuline, kui tõenäoline on, et lühiajaliselt parkides auto minema veetakse või rattad raudu pannakse?

Brüsselis on kaks väga suurt probleemi. Esimene - liiga palju liiga head õlut, teine - liiga palju (parkivaid)autosid. Mõlemad probleemid on reeglina kõige teravamalt üleval just sinu poolt märgitud öistel kellaaegadel kuid lahenevad siiski hommikuks. Esimene probleem räige pohmelliga, teine sellega, et inimesed sõidavad oma majaesiseid tänavaid ummistavate sitröönidega tööle.
Leida parkimiskohta vanalinna läheduses öisel ajal on minu kogemuse järgi mission impossible, seetõttu ei oska midagi öelda ka autode teisaldamise või rattalukkude kohta.
Sinu asemel üritaksin leida mõni öösel lahti olevat parkimismaja. Neid on vanalinna ümbruses palju. Paar kolm tundi seal ei maksa midagi võrreldes aja ja närvikuluga.
Öisel ajal Gare Centrale juures seigeldes tasub pipragaas taskus hoida. Kuigi see on Belgias keelatud.

Tänud, sõber google arvab midagi sarnast. Minu arusaam maailmast on Belgiaga seoses nüüd küll pea peale pööratud. Ma olen millegipärast ette kujutanud, et see riik on pigem suhkrust ja vatist ja kõige karmim kuritegu, mis üle aastate toime pandud, on prügi maha viskamine.

Parkimisest: öösel avatud parkimismajade leidmiseks on parim kasutada en.parkopedia.com lehte, kus saad sisestada linna ning plaanitava parkimisaja ning süsteem annab vastu ülevaate parkimiskohtadest ning selle perioodi hindadest.

Kresklinna piirkonna kohtadest soovitaksin Albertine parkimismaja,
http://www.interparking.be/fr-BE/find-parking/Albertine-Square/, asub see kohe keskraudteejaama kõrval (Gare Central, NB mitte segamini ajada pearaduteejaamaga Gare du Midi), paarisaja meetri kaugusel raekoja platsist ning ka autoga väljaspoolt linna tulles hõlpsasti juurdepääsetav. Öö otsa parkimist (kl 19 õhtul kuni kl 5 hommikul) on seal fikseeritud hinnaga 5€

Tänava peal parkimist võib kaaluda, ent sellisel juhul mitte vanalinnas, kus tänavad kitsad ning laaberdavat rahvast palju. Pigem eelistada mõnd ärikvartalit, mis öisel ajal tühjad, ent kus hoonetes tavaliselt valved ning seetõttu rahulikum. Üks variant on seetõttu jätta nt eurokvartalisse (rue Montoyer, rue du Commerce, rue de l'Industrie), sealt kesklinna 1,5 km ehk 15-20 min jala. Parkimine öösel on seal tasuta, peab ainult vaatama et mõne väljasõidu ette ei pargiks.

Ohtus nii väga hull ka pole, mitmekesi liikudes pole kunagi probleemi tekkinud. Paari-kolme tunniga peaks jõudma piisava tiiru teha (raekoda, börs, pissiv poiss + tüdruk + koer, kuningaloss, Kunsti mäe vaade). Ja eksootilisemaks laadi lõpetuseks võib Matonge Aafrika kvartalis, erinevalt must linnast, kus kõik kõrtsud hiljemalt keskööl kinni panevad, on Matonges alati mõni lahke maja lahti, kus külaline saab sisse astuda, kannu õlut võtta ning moambet ja fufut maitsta. Põhipiirkond asub seal rue Longue Vie ja rue Sans Souci juures (ehk siis Pika Elu tänava ning Muretu tänava vahel :)