Passi kehtivusaeg USA -sse reisimisel?

Tere tahtsin uurida sellist asja pass ja esta mõlemad kehtivad 02.07.2017 ja plaanis minna jaanuari lõpu poole 2 nädalaks Ameerika seega olen kunagi kuulnud et pass peab kehtima veel 6 kuud peale reisi aga kuulnud ka seda et saab reisida kuni passi kehtivuse lõpuni et kumb variant on õige?

Passi kehtivus: Ameerika Ühendriikidesse reisivatel isikutel peab olema pass, mis kehtivad vähemalt kuus kuud pärast nende USA-s viibimist, kui riigipõhised lepingud ei sätesta teisiti. Kui reisite viisavabadusprogrammi raames, peab teie pass kehtima vähemalt 90 päeva. Kui teie passi kehtivusaeg on alla 90 päeva, saate USA-s viibida kuni kuupäevani, millal teie passi kehtivusaeg lõpeb.
http://www.ustraveldocs.com/ee_ee/ee-niv-visawaiverinfo.asp

p.s. muutsin ka su küsimuse pealkirja rohkem informatiivsemaks. Lihtsalt USA ei ütle postituse sisu kohta just palju

Sain ma nüüd kõigest õigesti aru pass peab kehtima terve reisi vältel, passi 6-kuulist reisijärgset kehtivusaja nõuet Eesti kodanike puhul enam ei rakendata.

Õigesti said aru.
Kui reisite viisavabadusprogrammi raames, peab teie pass kehtima vähemalt 90 päeva. Kui teie passi kehtivusaeg on alla 90 päeva, saate USA-s viibida kuni kuupäevani, millal teie passi kehtivusaeg lõpeb.

Passi kehtimise nõue pärast reisi lõppemist on tühistatud. St võid tagasi lennata kas või viimasel passi kehtimise päeval.
Allikas: https://www.cbp.gov/sites/default/files/assets/documents/2017-Dec/Six-Month%20Club%20Update122017.pdf