Patagoonia

Ahoi tripikad! Plaanis on minna detsembri alguses Patagooniasse ning tekkisid küsimused seoses reisi planeerimisega. Äkki on keegi omapäi käinud ning oskab nõu anda kas tasub näiteks võtta oma magamiskott kaasa või mitte? Samuti kuidas on seal varustuse rentimisega olukord? Olen lugenud et kõike saab laenutada aga kui on high-season(reisime high-seasoni alguses) siis võib olla probleeme. Samuti sooviks veits infot saada missuguse marsruudi valida matkamiseks Torres del Paines (aega on max 5 päeva) ning mis matkad teha Argentiina osas (El Chalteni ning El Calafate ümbruses). Andres

Käisid sa Andres Patagoonias ära? Ma lähen siin Argentiinasse ja panen kava kokku. Mõtlesin Patagoonia peale ka, kui käisid , siis äkki räägid ja annad vihjeid poole sõnaga. Ma võin muude riikide kohta vastu vihjeid anda :)

1
0

Aga et asi ei oleks paljasõnaline, siis mõte on selline, et lähen Iguassusse kõigepealt 4-5 (kaalun ka Paraguaid UNESCO jesuiitide kindluse varemetega) päevaks, siis tagasi Buenos Airesesse ja edasi Uruguaisse 4-5 päevaks. Siis jääb veel aega üle Buenos Aireses ja veel mingi tegevuse jaoks Argentiinas. Ushuaisse ei ole plaanis minna, võiks lennata kuhugi lähemale Patagooniasse mõneks päevaks. Tean, et jaanuaris-veebruaris peaksid olema seal näha öös helenduvad termiitide pesad. Andke ideid!

0
0

Käisime Tšiili poolel, seega kahjuks Argentiina osa kohta väga midagi kosta ei oska. Kuuldatavasti pidi samuti väga ilusa puutumata loodusega olema. Kirjutan siia nüüd lühidalt meie reisist: Me lendasime Santiagost Punta Arenasesse ja sealt edasi bussiga Puerto Natalasesse. Alates eelmise aasta detsembrist lendavad lennufirmad juba ka otse Santiagost Puerto Natalesesse. Puerto Natales on üsna pisike linnake mis elab puhtalt Patagoonia turismindusel. Sealt leiab siis kõike mida matkajatel vaja läheb- saab nii rentida kui osta. Meie hankisime põhilise matkavarustuse just sealt. Enne asjade soetamist tasub käia erinevates backpackerite hostelides uurimas varustuse kohta, sest sealt võib leida nii pooltühje (või ka täiesti kasutamata) gaasitotškasi, käimiskeppe kui muud varustust mille matkajad endast maha jätavad. Suurim tähelepanek on vast see, et alates 2016 aastast tuleb matkama minnes kõik ööbimised ette broneerida. Süsteem oli uus ja kuna me midagi ette broneerinud polnud, siis vägagi tricky. Nimelt on igas ööbimispunktis külastajate arv piiratud ja kui vaba ruumi broneerimiseks pole, siis tuleb broneerida koht järgmisse kohta. Eriti kehvaks teeb olukorra see, et rajal olevaid ööbimiskohti haldavad kolm erinevat firmat, mille vahel tuleb saadavalolevaid ööbimiskuupäevi klapitada. Tšiili Patagoonias saab valida siis nii W-treki kui O-treki vahel. W-trek on lühem ja O trek teeb siis matka ümber selle põhilise mäestiku. Meie valik oli O-trek ning matkasime seda nädal aega. Kokku oli ligi 120km. Meil vedas ilmaga, ainult ühel päeval sadas terve aja. Ülejäänud päevadel tuli vahest korraks aga mitte midagi väga hullu. Tuul oli konstantselt olemas ja osadel päevadel väga tugev. Lisaks matkamisele sõitsime ka süstadega liustiku ääres, mis oli omaette kogemus. Kui kellelgi tekib küsimusi Patagoonia Tšiili osa kohta, siis vastan siia hea meelega :)

1
0

Tere! Plaan on ka veeta Argentiina Patagoonias kuskil 3 nädalat sept. lõpp-okt. algus 2017 ja sooviks rentida camper vani selleks. Näiteks Barilochest rentida ja jätta El Galafatesse. Kas kellelgi on nende rentimisega kogemusi? Kas Tšiilis saab ka vahepeal käia? Hinnad on neis jube kallid.. Kas keegi on proovinud kohapeal rentida ja saanud läbirääkimistega head diili? Või on olemas võimalus rentida otse inimestelt, a´la Autolevi laadne sait, kus inimesed oma kasutult seisvaid karavane rendivad. Tänulik iga abi eest:)

0
0

Heihei, mina ja mu seiklusjanuline kaaslane käisime veeb-märts Patagoonias. Nii Tšiili kui ka Argentiina poolel. Üritasime oma muljed võimalikult ausalt ja informatiivselt blogisse kirja panna. Kokkuvõtvalt ja etteruttavalt tooksin välja, et kindlasti soovitaks Argentiina poolt, sest Tšiili pool palju kallim ka halvemini korraldatud, kui sul just 8 kuud ette oma telgikohta kinni ei õnnestub panna. Tšiili Patagoonia: https://kadiriinleisalu.wixsite.com/loslocosestonios/single-post/2018/03/04/Tšiili-Santiagost-Patagooniani-Emotsinaalsest-jalgpallimatšist-ärritava-matkakorralduse-lolluseniArgentiina Patagoonia: https://kadiriinleisalu.wixsite.com/loslocosestonios/single-post/2018/03/10/Argentiina-Fitz-Roy-ja-Cerro-Torre-matkaradedel-vot-need-on-vaated-ja-loodusrajad

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased