Peruusse sept.-okt. soodsalt?

Tere kõigile! Mul on plaan minna Peruusse sept. lõpul ja okt keskpaiku tagasi, kuid olen samuti hädas soodsamate lennupiletite otsimisega.Olen vähe reisinud ja ei tea ega ole kursis lendude otsingusüsteemidega. Veebruaris leidsin "kobamisi" Madridist KLM-iga Limasse 565euroga, kuid nüüd on hinnad kõrgemad.Samuti on plaan kohapeal veidi ringi vaadata sellistes kohtades nagu Arequipa, Puno, Cuzco, Titicaca ja muidugi Machu Picchu. Kas on kellegil kogemusi kuis on mõtekam see reisiplaan kokku panna, kas ise või turismifirmaga? Eelistaksime vabalt kulgeda, kuid kogemus puubub, kui hästi sealsed liikumised (transpordi) ja ööbimiskoha saamised kohapeal toimivad - ehk on siiski vaja kõik ette bronnida? Olen ise valmis nn."expromt" minema, kuid mul puubub hisp.keele oskus, et kõike kohapeal orgunnida ja teistel on ka vaid inglise keel. Olen tänulik kui keegi seal käinu annab nõu ja soovitusi!

   Päikest kõigile!

Mina olen Peruus elanud ja soovitan väga Peruusse minna.

Lennupiletite kohta ei oska hetkel aidata, ainult, et otsin ise ka detsembriks pileteid ja need on ka suht-koht kallid.

Mis puudutab kohapeal reisimist, sest niimoodi omal käel seigeldada on kõige mõnusam. Sinu reisiplaanist näen, et tegelikult tahad veeta palju aega all lõunas, siit on soovitus Limast-Cuzcosse lennata, vaadata seal ära Puno, Titicaca ja Machu Picchu ja siis lennata edasi Arequipasse. Võid Arequipasse ka ilmselt bussi võtta, aga vahemaad on Peruus pikad. Kui Sa Limast-Cuzcosse tahad minna, siis arvesta üle 24 tunnise bussisõiduga (täpselt ei oska öelda) ja Limast-Arequipasse on ka umbes teist sama palju. Bussid on küll mugavad (kui võtad buss cama, ehk voodiga bussi), aga siiski kas on mõtet aega sellele raisata. Kui pikk ja kui kiiresti võimalik läbida on vahemaa Cuzco-Arequipa osas jään hetkel vastuse võlgu.

0
0

Käisime Peruus selle aasta jaanuaris. Soovitan sul läbi lugeda kõik trip.ee-s selle kohta olevad postitused, see on väga hea ja üsna täpne materjal. Eriti hästi on kirjutatud Thea ja Marianne blogi ning avantyristide blogi. Kõik ongi täpselt nii nagu neil sõnaosavalt kirja on pandud. Eks arvamusi on muidugi erinevaid, aga meie lähtusime oma reisi planeerimisel paljuski Thea-Marianne muljetest ja muidugi tuli palju ka omi muljeid juurde. Mina, kes ma pole teab mis suurte rännukogemustega, võin öelda, et ise reisimine Peruus on väga lihtne. Reisikorraldusfirmasid on iga nurga peal. Ööbimispaiku on väga palju ja soodsate hindadega igale maitsele. Minu arvamuse järgi pole vaja midagi ette broneerida. Transport Peruus nii lennuki kui bussiga on üsna soodus ja tihe. Endal peab olema veidi pealehakkamist ja kauplemisoskust, et hinnaga mitte väga pügada saada. Vahemaade pikkusega peab tõesti arvestama ja ka sellega, et kui teid huvitavad kohad on mägedes (ja seal on neid palju), on oluline varuda aega aklimatiseerumiseks. Kuna lähete alles sept-okt, on teil piisavalt aega osta hispaania-eesti vestlussõnastik ja sellega tutvuda. Usu, sellestki natukesest on väga palju abi. Ka inglise keelega on võimalik hakkama saada, kui valite suuremaid turistide meelispaiku. Hispaania keel on siiski peamine. Kui olete teinud hea eeltöö kodus- vaadanud Peruu kaarti, tutvunud siinsete kirjutajate muljetega ja varustatud vestlussõnastikuga, on Peruus seiklemine omal käel väga tore ja lihtne:) Meie sõitsime KLMga Tallinn-Amsterdam-Lima. Edasi-tagasi pilet oli 18500.- Tundub, et odavamaid variante eriti polegi. Umbes sama summa kulus kolme nädalaga koha peal. Kui on veel konkreetseid küsimusi, siis vastan, kui oskan.

0
0

Me läheme oktoobris ja ringi liigume rendiautoga. Piletiteks on minu arvates kaks varianti: Amsterdami kaudu kõige mugavam ja kiirem otselend ja teine võimalus viib 23.30 New York - Lima lennukile. On vaid erinevaid variante, kuidas sinna jõuda. Kõige odavamaks leidsin, et on Helsingi - London - New York - Lima. Edasi/tagasi saab 11905 EEK-u eest. Vantaasse ja tagasi läheks 1356.-. Kokku teeks Tallinnast Lima`sse ja tagasi 13261 EEK. Vähemalt väidab nii bookinghouse.ee. Tagasi tulles on vaid pikk, ca 10 h pikkune ootepaus NY - s.

Kas on paremaid variante ?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased