Phnom Penhist Laosesse (ja tagasi)

Reisipikkuseks on kaks nädalat algusega PP-st ja lõppemisega PP-s.
Kuna olen Kambodžas korra käinud ja enamus "must see" nähtud,
siis tekkis mõte vahepeal Laoses ära käia.

Kas kellelgi on kogemusi sarnase marsruudiga?
Vaadates kaarti ja arvestades vahemaid, siis tundub mõistlik lennata
Vientiane'i või Louangphrabangi.
Kas tagasitulek maad mööda on liiga pikk ja aeganõudev?

Igasugune info Laose osas on teretulnud.

Kah PPst Laosesse. Nii et pärast kuulaks ponevusega kuidas läks. Endal plaan see ette votta jaanuaris.

Juhul kui Sa plaanid Luang Prabang'ist nädalaga maad mööda Phnom Penhi jõuda, siis tundub see suhteliselt kahtlane. Teostatav kuid minu arust mõttetu kiirustamine, transport mööda maad nõuab Laoses (väga) palju aega, elaksid bussis. Isiklikult soovitaksin Sul valida, sest nädal kaob vabalt ära kui vaatad ringi põhja pool (Luang Prabang, Vang Vieng, Vientane ümbrus). Samuti kaob ära nädal lõunas (Don Det, Champassak, Pakse, Bolaveni platoo, Tat Fan/Tat Lo kosed edasi maad mööda läbi Kratie Phnom Penhi).
Et mis Sind huvitab, mida ootad, siis oskaks võib-olla paremini soovitada.

Kui Luang Prabangist tulema hakata ja nädalane ajareserv, siis läheb see aeg puhta bussisõidu peale suures osas ära. Kas on mõtet?
Vientiane on poole lähemal, aga ka sealt liikuma hakates jääb puhast aega väheseks.
Soovitaks ka piirduda ainult Laose lõunaosaga nagu MjaM - 4000 saart, Champassak ja muu juba mainitu.

Küsimus selline et lähen Taisse ja seekord nimelt Ubonisse, see üsna Lao lõuna piiri ääres, seekord aega ainult 2-nädalat(sellest nädal Ubonis)kas on mõtet sealt alla läbi Lao ja Kambodza tagasi söita, ning kust peaks läbi käima. Tean et mölemad riigid nöuavad vähemalt kuu, aga lihtsalt millest ei tohiks seal kandis esimese korraga mööda minna. p.s. lähen sinna nagunii uuesti.

Juhul kui pead Ubon Ratchathanit silmas, siis I variant, sõidad Paksesse, sealt lähed edasi sama päeva õhtuks Champasakki, sebid endale järgmiseks päevaks rolleri, sööd õhtusöögiks "laapi" ja jood Beer Laod, vaatad järgmise päeva hommiku koidu ajal ära Wat Phu Champasaki (http://en.wikipedia.org/wiki/Wat_Phu_Champassak), kui turismibussid Paksest ei ole veel kohale jõudnud. Tempel on väike ja lagunenud, kuid seal on mingi oma aura, kui rahvast vähe. Tagastad rolleri, sest midagi muud ei ole Champasakis eriti teha (Champassaki võid vahele jätte kui ei ole eriline ajaloo huviline, hoiad aega kokku). Sisuliselt võid samal päeval edasi sõita Don Deti (4000 saart, http://en.wikipedia.org/wiki/Si_Phan_Don, http://realtravel.com/don_det-laos-photos-d600641-7.html) saarekesele, kus tiksud päeva või paar, jalutad/sõidad rattaga, vaatad kärestikulist jõge, naudid loodust ja pruune Laose põrsaid, ujud pühvliga jões, kui tekib isu sööd "Happy Pizzat". Sealt edasi saab korraldada transpordi Kambodzasse Kratiesse, sõiduks võib kuluda päev(aktiivsem liiklemine on Laoses hommikupoolikuti). Kraties vaatad magevee delfiine. Sõidad edasi Phnom Pehni, veedad õhtu ja järgmise päeva linnas tuuritades (Killing Fields, traumeerid ennas lähiajalooga Tuol Slengi muuseumis http://en.wikipedia.org/wiki/Tuol_Sleng), mõtiskled, soovi korral võid erinevadest relvadest tulistada jne). Sõidad edasi Siem Riepi, Angkor Wat ja teised templid. Lendad Bangkoki või kust Sa koju lähed? (jama et AirAsia lendab ainult Phnom Penhist).
II variant, oleks selline retk loodusesse, Ubonist Paksesse, kus saab laenutada rolleri või tiba kallima raha eest 250se krossika Honda Baja. Teed 3 päevase sõidu (esimene öö Tat Fan, teine öö Tat Lo) ja tagasi Paksesse. Saab teha ka ühe päevaseid bussituure. Seejärel külastad Champassaki ja Don Deti, tagasi Ubonisse.