Piiri ületus Niagaras

Plaan minna autoga NY-st Niagara juga vaatama ja sooviksime hotelli võtta Kanadas. Kas saab üle piiri ja kui lihtne see on? Kaua võib piiri peal aega minna kui oleme rendiautoga? Osadel seltskonnast on USA viisaga passid ja osadel biomeetrilised passid. Tänud ette!

Käisime Niagara Fallsi kaudu Kanadas mõned päevad tagasi. Minnes läksime Rainbow silla kaudu, st. kose lähedalt linna seest, tagasi tulime Peace'i silla kaudu Buffalo lähedal. Minek oli eriti rahulik, kuna oli tööpäev ja õhtune aeg - piiripunkt oli autodest tühi. Ametnik putkast küsitles pisut, et kuhu ja kui kauaks minek ning kas meil ehk tulirelvi ja kingitusi Kanada kodanikele kaasas pole. Siis pidi käima majas sees passidesse templeid võtmas - see oli ka vahva toiming, kuna punapäine nooruk-ametnik ei teadnud, kas Eesti kodanikele on sisenemine Kanadasse viisavaba. Sellepeale sekkus jutuajamisse üks teine ametimees, kes teatas kindlalt, et on ikka küll ja siis vestis meiega mõnusalt juttu, et ta ema on eestlane ning ta ise kavatseb suvel Helsinki kaudu Tallinnasse tulla, jne. Ning tembeldas kiirelt meie passid. Kuuldavasti on nädalavahetusel piiriületajaid rohkem, sest lisaks muidu turistidele tulevad Kanadasse pidutsema ka hulk nooremat rahvast Buffalost. Kanadas nimelt tohib alkoholi müüvatesse lõbustusasutustesse minna 19-aastaseks saades, erinevalt USA-st , kus see vanus on 21. Teistpidi, ehk siis Kanadast USA-sse minek võttis rohkem aega, kuna Peace'i silda kasutavad ka rekkad ning seal oli päris pikk järjekord. USA ametnik küsis ainult kui kaua me Kanadas olime ja kas ostsime ka midagi muud peale suveniiride. Auto ja selle paberid ei huvitanud mõlemal korral kedagi. Sellel pole vahet, kas passis on viisa või on tegemist biomeetrilise passiga - meil olid ka mõlemad variandid esindatud. Ainult USA-sse lennates tuleb eri värvi paberid täita - viisa olemasolu puhul valge ja viisavaba programmi kasutamisel roheline.

0
0

Tänud infi eest.

0
0

Mul oli oluliselt positiivsem kogemus. Sõitsin Niagara Fallsis kogemata Kanadasse. Kanadasse ei olnud plaanis sisse sõita kuna arvasin et sellega kaasnevad mingid protseduurid ja võtab aega, aga keerasin kogemata valest teeotsast sisse ja piiripunkt oli ees, tagsipööret ei olnud. Piirületus ei võtnud üldse aega - ulatasime autoaknast passid, mõned küsimused (seletasin et kogemata pöörasin siia ja tulen tunni aja pärast USA-sse tagasi). Löödi passi tempel, et võin pool aastat olla. Hilljem olin rahul, sest Kanada poolt on juga oluliselt paremini näha. USA poole tagasisõit mõni tund hiljem läks sama valutult.

0
0

Ületasin piiri jalgsi mööda Rainbow silda Kanadast USAsse ja tagasi. Kanadast väljudes tuli pöördväravatest läbi pääsemiseks 1.50CAD. Rahavahetusautomaadid on sealsamas ruumis. Dokumentide kontrolli ei toimunud. Rainbow sillalt avanevad ühed parimad vaated jugadele, jõele ja linnale. USA poolel tuli läbida piirikontroll. Kasutasin kehtivat viisat mis oli juba kehtivuse lõpetanud passis. See sobis. Võeti nagu ikka sõrmejäljed, valgustati vikerkesta, tehti foto ja löödi passi klammerdatud lehele sisenemistempel. Riiki sisenemise tasu oli 6USD. Maksta sai nii sulas kui ka kaardiga. Kolmapäeva hommikupoolikul olin ainukene Ühendriikidesse siseneda sooviv inimene. Minuga tegeles piirivalveametnik kellel oli esimene tööpäev ja tänu sellele võttis kogu protseduur aega 20 minutit. Kogenuma töötajaga oleks saanud poole kiiremini. Vaated joaäärsetelt radadelt on USA pool kordi võimsamad kui Kanada poolelt. Samuti pakub Niagara Falls State Park rohkem võimalusi matkamiseks ja lihtsalt jalutamiseks kui Kanada. Linn aga on oluliselt pisem ja teha seal eriti midagi ei ole. Meelelahutust-kärtsu-mürtsu on Kanada Niagara Fallsis tunduvalt rohkem kui USA omas. Tagasi tulles on kontroll vaid Kanada poole peal. Vaadatakse korra passi ja kõik.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased