Pikad matkarajad Eestis

Tere!

Olen terve hommikupooliku veebi kamminud proovides leida pikki, mitmepäevaseid matkaradu Eestis.

Ühte teadsin ise - RMK Kõrve rada: Oandu-Võsu-Nõmmeveski-Liiapeksi-Aegviidu, 80km.

Aga kas selliseid on veel? RMK veebilehel (ega ka mujal saitidel) ei paista teisi samaväärseid radu olevat, kõik on mingid 10-20 km jupid. Muidugi ei ole ju hädapärast seda tähistatud ja silutud rada vajagi, aga siiski - kui on olemas looduskauneid kohti läbiv tee, mis ei kulge mööda suuri teid või läbi taluhoovide, on see igati mõnus.

Kas keegi oskab peale Kõrve raja veel mõnda viidata? Aitäh!

Kahjuks korralike matkaradade vorgustik Eestiss puudub. Isegi 1:100 000 kaarti pole olemas. Mitmepaevaseid matku olen organiseerinud palju, aga kuna hetkel ei asu Eestis, siis puudub juurdepaas 1:50 000 kaartidele ja radadele (ja ka tapitahtedele:) Kui te olete kova matkamees, tunnete loodust ja kompassi, siis minge kaitseliitu, sealt saate kaardimaterjali ja siis saate omad rajad leida! Ps: Moned teed ja tagahoovid tuleb ka siiski labida, see pole ju Alaska!

Edu!

On olemas näiteks Karula pikk jalgsimatkarada (36 km): http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/rahvuspargid/karula-rahvuspark/1311.

Saab matkata mööda idapiiri Vasknarvast Narva (u 60 km): http://trip.ee/content/jalgrattareis/mooda-idapiiri.html.

Mööda põhjarannikut Sillamäelt Purtsesse (u 45 km): http://fotosilm.pri.ee/matkad/ontika_08_2006/html/indeks.htm.

Kõrve rada on võimalik pikendada Aegviidust lõuna poole kuni Tallinn-Tartu maanteeni (u 50 km: Valgehobusemägi + Kakerdaja raba + Simisalu-Matsimäe loodusrada).

Kujutaks ette, et ka näiteks Tartu maratoni rada (63 km) sobib matkamiseks.

Valga Koiva-Gauja alal on 60 km pikkune jalgrattarada: http://www.rmk.ee/teemad/parandkultuur/tutvu-objektidega/koiva-gauja-metsanduliku-parandkultuuri-ja-hoiuala-avamine.