Põhja-Egeuse ja Küklaadi saared (Lesvos, Chios, Amorgos jt)

Seoses töölähetusega on ees ootamas reis Lesvose saarele, kus veedan ca nädala. Seejärel oli mõte teha veidi kaugtööd teistel Kreeka saartel. Silma on jäänud veel Chios ja mu Kreeka sõbrad väga soovitasid Amorgost.

Plaan oleks liikuda Lesvoselt Chiosele (laevaga), seejärel paistab, et tuleb minna Mykonosele ja Naxosele ning alles sealt saab Amorgosele.

Teine variant oleks lennata Chioselt Ateenasse ja sealt Naxosele või Parosele, ja siis laevaga Amorgosele.

Liikumistrajektoore ilmselt leiaks rohkesti veel :)

Need on alles esialgsed mõtted ja oleksin väga tänulik mõtete ja soovituste eest, kas tasub nii "suurelt" selle asja ette võtta. Üheks huviks on kindlasti sukeldumine.

Kui keegi on neil saartel (Lesvos, Chios, Amorgos) või muudel Põhja-Egeuse saartel ja väiksematel (vähemturistikad) Küklaadi saartel käinud - mis oleksid soovitused? Mis eriti meeldis / ei meeldinud? Mida tasuks kindlasti vaadata ja mis pigem vahele jätta? Keegi on seal kandis sukeldunud?

Kogu info ja arvamuste eest tänulik!

Tulin just juuni algul Chioselt ja Lesvoselt tagasi. Sai oldud kaks nädalat,ehk nädal Chiosel Karfases ja nädal Lesvosel Petras. Chiose jaoks nädal on täiesti paras, mõlemal saarel sai võetud rendiauto ja saarele tripp peale tehtud. Kui nüüd küsida mis meeldis ja mis mitte, siis seda üheselt vastata on raske, sest sõltub palju inimese enda huvidest. Chios on kindlasti turismivaesem ehk võis rahulikult sõita autoga maha 15-20 km, ilma, et ühtegi teist autot oleks näinud. Lesvos on natukese turismikam ehk sinna lendavad suured tšarterid ja tuuakse rahvast Euroopast rohkem. Chiosele on kindlasti jätnud Covid tugevama jälje ja paljud tavernid, poed, kohvikud on kinni ja likvideeritud, ehk on näha, et aeg peatus kui lockdown tuli. Kui võtta saared üksikuna ette ja tuua välja mida külastatud sai ja mis meeldis siis Chiose puhul see, et turiste polnud ja seega nägi rohkem õiget Kreekat. Kohtadest mis meelde jäi ja meeldisid olid : Olimpi's cave, Pyrgi küla, Anábatos, Lagkada ja Mastics muuseum Kui võtta mis ei meeldinud, siis see, et võisid sõita isegi Google Maps info järgi avatud kohta teise saare otsa ja siis selgus, et asi ikkagi lahti pole, ei tea kas polnud veel hooaeg või milles asi. Sukeldumise kohta ei oska saarel midagi kaasa rääkida, kuid liivarandasid on saarel vähe, nendest suurim ongi Karfase liivarand. Üheski rannas mida külastatud sai, diving centreid silma ei hakanud ja veespordialasid ei pakutud. Chioselt sai laevaga mindud Lesvosele. Laeva sõit kestab ca 3 tundi pilet 19 eur. Lesvose puhul oleks aega vaja natuke rohkem varuda ja soovides rohkem näha siis võtta majutused erinevatesse saarte piirkondadesse, sest vahemaad on pikad, küll teed väga heas seisus ja läbi saare saab sõita suht kiirelt. Kui tuua välja Lesvose minule meeldinud ja külastatud kohad siis need oleks: Greek Ouzo Barbayanni,Melinta rand,Roman Aqueduct,Skala Sikamineas küla,Molyvos castle,Turtle pool, Petriefed forest (lemmik), Skala Eresos Beach (väga ilus küla, rand ja kära rikkam,ainuke rand kus oli näha veespordi harrastamise võimalust ja koht kus võimalus ehk leida minna sukelduma).

Kui rohkem ja konkreetseid küsimusi võib privasse kirjutada, vastan meeleldi :)

4
0

Ei ole küll vastus su küsimustele aga youtubes on selline tegelane nagu "Gabriel Traveler", kes on hulganisti erinevaid suuremaid ja väiksemaid Kreeka saari läbi rännanud. Kõige värskemad videod ongi tal Küklaadidelt. Ehk on abiks ja saab mõtteid.

2
0

Käisime 2019. aastal (juunikuus) Küklaadidel: Paros -> Naxos -> Koufonisia -> Ios -> Santorini.

Sukeldumise kohta ei oska kahjuks miskit kommenteerida, aga võin lühidalt muljeid neist kirja panna..

Paros - armsate linnakestega saar (pealinn Parikia, sadamalinn Naoussa, mägilinnake Lefkes), piisavalt mõnusaid randu, matkamiseks on hea Paros Park. Selline mõnus rahulik Kreekalik vibe oli Parosel.

Naxos: vahemaad suuremad kui Parosel. Matkamiseks hea valik Mount Zas - ehk Zeusi mägi. Pealinnas Apollo templi varemed. Kõige ägedam Naxosel oldud ajast oli päevatripp Koufonisiale (Ano Koufonisi), kus sai ringi seigeldud - kaunid rannad ja Paralia Pori.

Ios - oli omanäoline, peamiselt nooremale generatsioonile orienteeritud - baarid jne. Aga rannad olid ka mõnusad ja päeval mööda saart hea ringi seigelda, sest pidulised magavad hotellides :)

Usun et Sulle meeldiks ükskõik millisel Küklaadil, kõik nad on omamoodi ilusad ja erilised :)

2
0

Tegime eelmisel aastal sama tripi, aga alustasime Lesvoselt. Kindlasti soovitan Lesvosel Molyvost õhtuti, Petra on tüüpiline rannakuurort kehvavõitu rannaga. Samas kui ööbida Petras ja käia õhtuti Molyvosel ööelu nautimas, siis on täitsa ok, vahemaa on lühike. Rendiauto on igal juhul vajalik, saar on pikk ja erinev. Keset saart on Mad Maxi filmidele sarnanev kuumaastik - väga põnevad mägised teed. Hipide kontsentratsioon on suur linnades, meeldiv vabameelne õhkkond. Chios on amerikaniseerunud saar - sealt on paljud emigreerunud USA-sse ja käivad suviti kodus. Inglise keeles räägivad isegi lapsed mägikülades. Karmim saar veidi, selline konkreetne, sõjakas. Eks neil ole traagiline ajalugu ka. Palju imeilusaid randu, ainult sõida ja uju igal pool. Chiose teema on ka mastihhamõisad ja mastihhakasvandused - teatud väärtuslikku vaiku produtseerivad puud. Lahtise autoga sõites tunned selle vaigu lõhna pea igal pool üle terve saare. Ja no pealinna mereäärne osa on ka kena - me tavaliselt pealinnadest paneme ajama niipea kui võimalik, aga see oli päris ok jalutada. Saad ka shopata luxbrände kui tahad. Pyrgi on must be, täiesti eriline küla oma maalitud majade ja tänavatega.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased