Viimased kommentaarid

Kood tuleb kohe ja see tuli nii ka juba kevadel, kus juures nad saadavad lennupäeva 0.00 paiku veel uuesti sama dokumendi meili peale. Saartevahel liikumisel nähtavasti kas siis midagi muudetud, küll ei ole kuskilt seda välja  lugenud suvealgul küll polnud vaja ja ei teaks et ka täna oleks vaja, Hetkel vaatan Re-open EU lehel ja ei loe ka sealt kuskilt välja, et Kreeka sisestel lendudel oleks PLF vaja täita.

Tere

Tallinnast- Rhodosele lennates täidate ühe PLF´i, ehk põhilend ja siis seal on võimalus lisada jätkulend, ehk esimese lennunumbrina panete Tallinn-Athena lennu nr ja jätkulennuna Athena-Rhodos lennunumbri.

Tagasi tulles ei ole teil PLF vormi vaja täita sest liigute riigi sees. Vaja on täita ainult Eestisse saabumise leht.

Oli samasugune asi eelmine sügis, et Tallinn-Stockholm-Faro lennust sai vahepeal Tallinn-Copenhagen- Faro, mis lõpuks lõppes sellega, et kuna enam midagi normaalselt ei klappinud, samuti tekkis ööbimine Stockholmis. Siis SAS tegi siis koostööd Lufthansaga ja tõstis mu lennu üle Frankfurdi täiesti tasuta ilma igasuguste probleemideta. Küll jah mul oli ostetud lend otse SAS käest, vahendaja kaudu ma kahtlen, et seda võimalust on. Helista SAS küsi kas nad aitavad (kui ostetud vahendaja käest) ja äkki teevad mõne teise lennuettevõtjaga koostööd, kelle lennule saavad tõsta. Hüvitiseks jah õigust pole sest ette on teavitatud rohkem kui 14 päeva.

Võru ligidal: Hinni kanjon , Rõuge pesapuu vaatetorn ja seal juures lühike matkarada vesioinaga

Lollus, mitte üks Kreeka seadus ei nõua seda, olles ise kreetal kui väga palju erinevatel kreeka saartel autot rentinud ja mitte kunagi pole keegi küsinud peale aadressi ja  telefoni nr mitte kui midagi, ainult vist 1 või kahel korral on mingi 20 eur ette küsitud broneeringuks, mis kohapeal rendist maha arvestatud. Kohapeal on lisaks küsitud ainult lube ja see on kõik.

ei saa ainult aru kas vaja jätkuvalt täita sellest olenevalt Lätti sisenemise ankeet, või ka seda pole ka enam vaja ?

Päris nii ei ole. Nimelt saad teha paljudel lennufirmadel online registreerimise teha ja pileti välja printida, vahe tekib selles, et nende paberpiletitega mis saad registreerimis lauast nendega ei ole vaja pärast bürokraatiat uuesti läbi teha,kuna oma vajalikud tõendid, paberid ja muud asjad vaadatakse ära juba ees lauas, kui reisid ainult seljakotiga ja oled online registreerimise teinud, siis nendel inimestel kontrollitakse enne lennukisse laskmist kõike vajalike dokustaate

Tallinnast ei lasta sind juba lennule, seda kontrollitakse väga hoolsalt. Eelmine kuu lõpp jäi Kreeka lennust nii mõnigi maha, kellel alla 14 päeva vaktsineerimise lõpetamisest möödas.

Olles teste teinud korduvalt viimasel ajal on testid tulnud Tallinnas keskmiselt 8-10 tunniga õhtul 17.30 tehtud, kell 2 öösel vastus, 2.30 öösel teinud vastus hommikul 10 ajal, teinud päeval kell 11 vastus käes õhtul 20.00 paiku, ehk suht kiirelt on viimasel ajal toiminud

Õnneks on järjekorrad kadunud, vähemalt laupäeva öösel polnud seal kedagi ja sai kohe löögile :)

Nii nagu kirjutasin, et 20.05 lennul kontrolliti tõendeid nii Tallinna lennujaamas kui ka Athenas, kui enne transiidi puhul said kohe minna järgmisesse väravasse, siis nüüd suunati kõik väljuvale alale ja pidi uuesti läbima turvakontrolli, enne seda kontrolliti kõike samasid pabereid. Seega tasub varuda natuke kauem aega ümberistumiseks, ainult pagas reisis otse ilma väljavõtuta edasi

20.05 lennul igatahes piisas Tallinnast lennuks Läbi põdenutel Digiloo paberist kus näha millal olnud test positiivne, sellest loeti et oleks möödunud 2 kuud kuid mitte kauem kui 9 kuud. Küll jah Athenas suunati läbipõetud millegipärast kohe kõik kiirtestile.

Kreekasse reisides vaja vaktsineerimise lõpetamisest möödas 14 päeva ja piisab digiloo tõendist. Kui vähem siis tuleb käituda nagu mitte vaktsineerituna, ehk tegema PCR test. (Just tulin kreekast ja sinna minnes jäi nii mõnigi lennust maha sest möödas oli varem kellel 8 päeva jne.) Athenas kontrolliti kõigil tõendite olemasolu) Tagasi tulles pole vaja mingit testi, kui seda ei nõua soome riik transiidiks.

Mina andsin eile õhtu 17.30 ja vastus oli öösel 00.30 elukaaslane andis Tartus 18.20 ja vastus 3.30 olemas. seega hetkel tulevad testi vastused väga kiirelt.

Ka minek järgmine nädal, egas see nii valutult kohe ikka ei alanud :) Nimelt esialgsed piletid oli soetatud 27.05 väljuvale lennule mis 2 nädalat tagasi lihtsalt ära tühistati, seega ei jäänud muud üle kui kogu reis nädal varasemaks tuua. Tühistamise põhjuseks oli vähene soovijate hulk selleks päevaks, edasi lend Athenast tõsteti ka juba kuu varem kokku teise väljumisega. Seega kui lendajaid vähe, siis võib neid tühistamisi veel ette tulla.

Tere

Tallinnast jah Aegeaniga Athena

Riiast on ka otse Kreetale

soovitan samuti Rantapallo.fi, või siis napsu.fi

Jah Confido´s ongi kaks varianti testi tellimisel kas soovid testi sertifikaadiga või ilma, kui sertifikaadiga siis on testimine 10 eur kallim

Ilma 60 kui soovid sertifikaati siis 70.-

Mis on antud postituse mõte? Kas keegi võttis sul käest kinni ja sunniviisiliselt tahab sind reisile viia ? Las inimesed ikka ise otsustavad kuhu, mille pärast ja millal reisivad . :)

LP.Kalla, mul pole su jutu kohta midagi muud öelda, et kui inimene on loll, siis on ta seda ikka kaua!

lugedes tingimusi, siis siin on selgelt öeldud mis puhul reisi ärajäämis kindlustus kaitse töötab. Enne reisi : 

4.2. Reisi ärajäämine on broneeritud ja välja ostetud reisi mittetoimumine, mille põhjuseks on vahetult enne reisi algust toimunud: 1. kindlustatud isiku, tema pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine, õnnetusjuhtum või surm; 2. kindlustatud isiku lähisugulase eluohtlik seisund või surm; 3. kindlustatud isiku Eesti Vabariigis asuva vara kahjustumine, mille tõttu on vältimatult vajalik kindlustatud isiku isiklik kohalolek; 4. regulaartranspordivahendi mitteväljumine liiklusõnnetuse, tehnilise rikke või ilmastikuolude tõttu, eeldusel et kindlustatud isik on teinud kõik endast oleneva reisipaketijärgse reisi toimumiseks; 5. sõiduki, millega sõidetakse reisi algus- või transiitpunkti, sattumine liiklusõnnetusse.

Seega millisele punktiga oli sinu puhul tegemist ? Kui lennufirma tühistas reisi, siis on selge, et see ei kuulu kindlustus kaitse alla ja maksma peab hüvitise lennufirma. Kui lend toimus ja sina ise ei saanud reisil osaleda ühel juhul nendest 5´st punktist siis see on kindlustus firma hüvitise koht sulle, siis pead sa PZU´le tõestma millise punkti alusel sul jäi reisile minemata.

,katkemine,hilinemine,lennupileti vahetus jne, on kaitse siis kui sa oled juba reisil ja midagi juhtub, neid tingimusi ma siin hetkel välja tooma ei hakka.

Tere Maliliisu

Proovin sulle selgitada asja, sama võiks ju küsida miks eksisteerivad lendude vahendusfirmad (Mytrip.com,lol.travel jne.), keegi ei keela luua ju firmat kaubelda reisikorraldajalt reis soodsamalt välja ja ise siis korraldaja hinnaga edasi müüa. Võidavad ju mõlemad, reisikorraldaja saab oma reisi kiiremini välja müüa, kui seda vahendavad mitu edasi müüjat (suurem tõenäosus, et inimene kobistab ehk paremini reisi otsa,  kui seda siis kui reisi müüks ainult korraldaja) Jamaks läheb siis kui midagi peaks juhtuma ja reis jääb ära, siis eelkõige tuleb hakata vaidlema vahendajaga kes reisi müüs (näiteid siin kevadise corona-19 küll kus inimesed ostsid lennupileteid läbi vahendajate ja nii mõnigi ootab oma rahasid tagasi siiani, kuna asjapulki on rohkem, üks väidab, et pole tegelikult teenuse pakkujalt rahasid saanud jne.) Loodan, et said mõttest aru, et alati tasub osta asjad otse teenusepakkujalt, kui seda, et pärast on vahelülideks mitu inimest.

Kõik kes tulevad riikidest kus kordaja suurem , mis kohustab garantiini jäämist, läbivad passikontrolli ja paberi täitmise, et sa oled teadlik karantiini kohustusest ja sanktsioonidest. Ei mängi rolli kas tuled EU riigist või väljast.