Viimased kommentaarid

LP.Kalla, mul pole su jutu kohta midagi muud öelda, et kui inimene on loll, siis on ta seda ikka kaua!

lugedes tingimusi, siis siin on selgelt öeldud mis puhul reisi ärajäämis kindlustus kaitse töötab. Enne reisi : 

4.2. Reisi ärajäämine on broneeritud ja välja ostetud reisi mittetoimumine, mille põhjuseks on vahetult enne reisi algust toimunud: 1. kindlustatud isiku, tema pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine, õnnetusjuhtum või surm; 2. kindlustatud isiku lähisugulase eluohtlik seisund või surm; 3. kindlustatud isiku Eesti Vabariigis asuva vara kahjustumine, mille tõttu on vältimatult vajalik kindlustatud isiku isiklik kohalolek; 4. regulaartranspordivahendi mitteväljumine liiklusõnnetuse, tehnilise rikke või ilmastikuolude tõttu, eeldusel et kindlustatud isik on teinud kõik endast oleneva reisipaketijärgse reisi toimumiseks; 5. sõiduki, millega sõidetakse reisi algus- või transiitpunkti, sattumine liiklusõnnetusse.

Seega millisele punktiga oli sinu puhul tegemist ? Kui lennufirma tühistas reisi, siis on selge, et see ei kuulu kindlustus kaitse alla ja maksma peab hüvitise lennufirma. Kui lend toimus ja sina ise ei saanud reisil osaleda ühel juhul nendest 5´st punktist siis see on kindlustus firma hüvitise koht sulle, siis pead sa PZU´le tõestma millise punkti alusel sul jäi reisile minemata.

,katkemine,hilinemine,lennupileti vahetus jne, on kaitse siis kui sa oled juba reisil ja midagi juhtub, neid tingimusi ma siin hetkel välja tooma ei hakka.

Tere Maliliisu

Proovin sulle selgitada asja, sama võiks ju küsida miks eksisteerivad lendude vahendusfirmad (Mytrip.com,lol.travel jne.), keegi ei keela luua ju firmat kaubelda reisikorraldajalt reis soodsamalt välja ja ise siis korraldaja hinnaga edasi müüa. Võidavad ju mõlemad, reisikorraldaja saab oma reisi kiiremini välja müüa, kui seda vahendavad mitu edasi müüjat (suurem tõenäosus, et inimene kobistab ehk paremini reisi otsa,  kui seda siis kui reisi müüks ainult korraldaja) Jamaks läheb siis kui midagi peaks juhtuma ja reis jääb ära, siis eelkõige tuleb hakata vaidlema vahendajaga kes reisi müüs (näiteid siin kevadise corona-19 küll kus inimesed ostsid lennupileteid läbi vahendajate ja nii mõnigi ootab oma rahasid tagasi siiani, kuna asjapulki on rohkem, üks väidab, et pole tegelikult teenuse pakkujalt rahasid saanud jne.) Loodan, et said mõttest aru, et alati tasub osta asjad otse teenusepakkujalt, kui seda, et pärast on vahelülideks mitu inimest.

Kõik kes tulevad riikidest kus kordaja suurem , mis kohustab garantiini jäämist, läbivad passikontrolli ja paberi täitmise, et sa oled teadlik karantiini kohustusest ja sanktsioonidest. Ei mängi rolli kas tuled EU riigist või väljast.

Ei olnud 2 korda positiivne, reisilt tulles test negatiivne kõigil 3 inimesel, nädala pärast 2 inimesel negatiivne 1 järsku positiivne, teada saamise päeval tehtud uus test mis negatiivne. Lihtsalt synlabi tädi kes kolmapäev helistas ärkas alles siis kui ma olin jõudnud teha juba ka kordustesti ära ja teavitas mulle teise antud testi tulemusi mitte viimase omasid.

Sain teada ka seda, et 1-2 % on testide veaprotsent, seega kui tehakse 2000 testi siis 20-40 tk on valed :)

Selles osas olen nõus, et kindlasti on ka vale negatiivseid proovide osas.

Kui teil sugulane sai positiivse proovi ja arvas, et võib olla vale miks ta kordustesti ei nõudnud? Mul ei olekski selle vastu midagi olnud, kui ka teine test oleks olnud positiivne, oleks leppinud sellega ja istunud koos teiste reisikaaslastega 14 päeva karantiinis. Pigem tekitas pahameelt see, et üks ei tea mida teine teeb, üks helistab ja teavitab, et on positiivne. Mille najal korraldan töö ja elukorralduse ümber ja siis õhtul minnes digilukku, tuleb välja, et ei ole ikka positiivne. Palju on kindlasti ka neid kes saavad telefonikõne ja ei lähe digilukku kontrollima ja istuvad 14 , pluss juba istutud 7 päeva karantiinis.

Tere

eelnevate vastajate jutus, ei ole kahjuks kõik päris tõde:) Aja saad põhimõtteliselt ette ka kinni panna, ehk helistada (lisan ka lennujaamas tehtud postrist pildi), muidu jah käib asi järjekorra numbri alusel ja suhteliselt kiirelt, kui just ette registreerinuid palju pole, sest need võetakse eelisjärjekorras. Hetkel suunatakse kõik (riskiriikidest tulnud) passikontrollist läbi, kus enne tuleb täita ankeet, siin ei ole midagi pistmist EU sisese või välise reisiga. (tulin ise just nädal tagasi Saksamaalt )

https://ibb.co/dm77wXh

Just jõudsin täna tagasi Farost, sai käidud üle Frankfurdi, riiki saab täitsa vabalt kedagi ei huvita kus tuled ja kuhu lähed. Alates Tallinnast lennukisse astudes nõutakse maske kuni Faro lennujaamast väljumiseni. Jah eks see maski kandmine lennul selline poole kohaga palagan ole :) Faros maski kandmine kohustuslik siseruumides, (poed, kirikud, söögikohad (ka kui astud söögikohta mis asub väljas ja kui seal ringi liigud, lauas võid ära võtta)). Läbi sai käidud kogu ranna äärne ala Farost kuni Lagoseni, majutusin apartemendis Armacao de Peras, mis rohke  kohalike puhkamise koht kuid ka minule kõige rohkem meeldivat. vaadata egas palju seal peale paljude erinevate randade nagu polnudki, külastamist väärivad kindlasti Faro vanalinn,  Benagili koobas, veini inimesele üks väga mõnud ja lõõgastav veinimaja, Farost kui aega jääb siis hommikul vara kohe minna ja külastada Ilha Deserta randa. Kui konkreetseid küsimusi võib kirjutada :) Arvestama peab tagasi tulles politsei ja piirivalve ankeedi täitmisega eestis ja testi tegemisega, mis võib osutuda 1,5 pikkuseks :)

Üks mõistlik kiri  Raul_R poolt, olen samal seisukohal, et suurem tõenäosus see viirus üles korjata on Harjumaal kui seda väga paljudes muudes riikides. See, et mõned ei soovita reisida, see las jääda nende otsustada ja keegi seda neil ka ei kohusta tegema. Mina kavatsen reisida, peale seda teha lennujaamas test ja pärast teine ja kui mõlemad negatiivsed siis rõõmsalt tavaelu edasi elada.

Teema algatajale sama soovitus sõida üle Frankfurdi, seda nii pea ei pane keegi kinni, tagasi tulles täida lihtsalt reeglid olla 14 päeva garantiinis, või teha testid, sellepärast reisi ära jätta ei ole kindlasti mõistlik.

https://www.facebook.com/groups/12595297590/permalink/10158453596367591/ Lugedes kommentaare , siis Nova lendab edasi, lihtsalt saabudes 14 päeva garantiinis.

Palangas ööbimiseks soovitan täitsa sellist kohta http://www.hbh.lt/en/hbh-palanga/, ühteist Lastel seal teha, kohe kõrval väli veepark http://www.hbh.lt/en/amusement-park-boom-park/. Palanga kesklinna sealt ca 10 km, kuhu soovikorral õhtul autoga minna pole teab mis pikk maa, samuti võimalus minna taksoga mis vägagi soodne seal.

Aegean ei lenda Helisinkist kahjuks hetkel küll kuhugi, lende opereerib Lufthansa, tänu sellele pileti hinnad suht kallid ka kuna lennatakse üle Müncheni ja Frankfurdi

Ehee, see Pin1 on sinu oletus, millel pole faktipõhist tõestust:) Jah tean, enamikes kohtades seda tõesti ka pakutakse, kuid hetkel olles surfanud mööda interneti ja lugenud erinevatest foorumitest , siis seis hetkel tõesti selline, et lisa täis kindlustust ei paku ja pigem ollakse maiad hiljem väiksemagi täkke eest sult raha koorima. Seepärast ootakski tagasisidet reaalselt käinud ja rentinud inimestelt :)

10 korda saad sa erinevatele inimestele oma koodi jagada, kuid tasu saad tagasi ainult 1 kord, sest kui vaatan enda koodi kasutamist siis nii mitmelgi juhul on kirjutatud, et antud inimene on juba saanud eelnevalt hüvitist.

Kui ma ei eksi siis tagasi saad sa ainult 1 kord mitte korduvalt. Või ei ole see nii ? 

To Mdt, saab online chek In teha kõigil soome Tšarteritel, Tjäreborg (Thomas Cook Airlines) Tui (Tui airlines, Jet time), Aurinkomatkal (Finnair).

Tere olen hetkel Tenerifes. Võtsin auto carplussist, saime naisega kahepeale Renault Twingo  (konditsioneeri,katus elektriliselt maha käiv, pysikiirusehoidja,  mägi pidur) hea pisike omblusmasin :) tänaseks oleme 4 päevaga sõitnud saarele tiiru peale ja ytleks. Et väga ilusti on vefanud teide otsa kui ka Masca kylla.Kiirteel 120 sõites on kytuse kulu jäänud 5,6 liitri juurde. Auto sai kätte kiiresti nädal 78 eur ei mingeid deposiite.Nii nagu ka Olav teneriifekompassist ka ytles. Et enamus negatiivseid komentaare on konkureerivate rendifirmade töötajate poolt.Peale carplussi tulekut olid paljud rendifirmad sunnitud oma putkad kokku panema, või hindasid alandama.Ehk lyhidalt soovitan väga autod head

TereSooviks viimase aja reaalseid kogemusi Tenerifel pluscar  autorendiga, kuna endal minek märtsi algu poolel ja sai broneeritud nädalkas internetis auto ette ära, kui nüüd loent Trustpilot lehel olevaid arvustusi https://www.trustpilot.com/review/www.pluscar-tenerife.com. siis selle järgi tekib küll tahtmine kiirest see broneering tühistada ja võtta muust firmast nagu näiteks cicar autorendist.Seega kui kellegil on viimasel ajal isiklik kogemus siis palun anda sellest ka teada siin.ParimategaMarek

Hetkel Novatours pakub sama reisi 1307 eur, seega hea pakkumine teilt!

Albaania vähemalt 2a tagasi oli viisavaba, sai käidud Korfult kohalikust reisibüroost ostetud resiga Albaanias, maktud sai ainult 20 eur mis oli siis ekskursioon Butrinti ja The Blue Eye - Syri i Kalter´is koos lõunasöögiga. Ehk ma arvan, et see 40 eur korjas pooles ulatuses oma tasku :)

Pigem asi selles, et eesti Aurinko, ei saanud smartlynx rendile selleks ajaks, küllap ajad täis ja selleks lahendatigi probleem soomest reisi pakkuva Finnairiga. Kui Aurinko oleks loobunud lendamast Smartlynx´iga siis oleks ta Finnairiga lende mitte augustini teinud vaid ikka hooaja lõpuni mis lõppeb Oktoobris. Kuid Kui lennuajad Smartlynx mõne sihtkoha lõppemisega Augustis lõppevad siis rendib Ta edaspidi Smartlynx´ilt lennuki, sest 13 aug väljumine läheb hommiku peale üle.Kui nüüd võrdlete hindasid samadesse hotellidesse soome aurinkomatkat ja aurinko enda lehel siis  näete, et hinna vahe on olematu, või isegi kohati odavam, kuid lennatakse paremate lennukitega, nii, et pole päris tõsi nagu väidetakse, et hinda saaks odavamana hoida, pigem kasumiahnus ja konkurentsi puudumine.