Viimased kommentaarid

Kõige hullem on reisida suurema seltskonnaga, sest enamus aega kulub kas päevaplaanide arutamisele või kellegi järgi ootamisele. 

Ei meeldi ka reisida inimesega, kes puhkusel jubedalt koonerdab ja näiteks õhtul välja sööma ei taha minna, vaid sööks meelsamini nurgapealsest supermarketist ostetud võileibu.

Päris väsitav on ka selline reisikaaslane, kes lihtsalt nö kaasa tahab lohiseda ja eeldab igal sammul, et olen kõik asjad läbi mõelnud, tean absoluutselt kõike antud piirkonna transpordi, majutuste, restoranide, atraktsioonide jm kohta, st täidan täiskohaga reisiplaneerija ülesandeid.

Lissaboni? Portosse? Farosse?

Finnairil on praegu Tallinn-Lissabon-Tallinn sooduspakkumine. Hiljuti oli Lufthansal ka, aga ei tea kas enam on.

Mõlemad variandid muidugi ümberistumisega.

Võibolla siiski mitte. Melteemituuled esinevad peamiselt suvekuudel (mai lõpp - september).

Olime juuni teises pooles. Seal möllasid sel ajal melteemituuled (küklaadidele tüüpilised tuuled). Ühel päeval ei saanud renditud väikesel Fiatil katustki pealt ära kerida, kuna väiksematel teedel keerutas korralik liivane tuul. Tundsime ATV'ga sõitvatele turistidele kaasa. Läänepoolsel saare küljel oli okei, oligi hea jahutus linnatänavatel kõndides, kui vahel nurga tagant tuuleke tuli.

Käisime paar aastat tagasi septembris, kui pidi veel 'mitte vihmaperiood' olema, aga peaaegu iga päev tuli vihma, eriti sisemaal. Ka kohalikud ütlesid, et see vihma olevat ebaharilik, neil ei sadavat septembris kunagi nii tihti. Niiet ilm on ettearvamatu. 

Samas need väiksed sahmakad olid mõnusad värskendavad, midagi seetõttu tegemata ei jäänud. Ja peale vihmasadu oli taevas pilvevinest puhas, ning ka loodus oli ilusam ja värskem.

Meie leidsime sobiva majutuse Thirasse, mitte küll kaldeerale, aga kõik oli jalutuskäigu kaugusel. Sõitsime ka rendiautoga Perissast ja Kamarist läbi, aga tuul oli iga päev nii tugev, et polekski saanud sealpool saart rannas olemist nautida. 

Veetsime oma 'rannapäeva' hoopis Black Beachil sellises mõnusas rannabaaris nagu Akro Beach Bar (Black Beachil). 

Oia's peab kindlasti ära käima, see on tõesti ilus linnake, aga sealne turistimass oli meile liiast. 

Uudistasime ka väiksemat linnakest - Pyrgost, mis oli palju rahulikum ja saime ka imelise päikeseloojangu osaliseks Franco kohviku terrassilt. Soovitan.

Kui jalutada viitsite ja kõrgust ei pelga, siis minge päikeseloojangut vaatama Skaros Rockile. Põigake ka seal läheduses asuvale Theoskepasti kiriku juurde - samuti ilusad loojanguvaated.

Red Beachil soovitan ka ära käia, aga valige veidi hilisem aeg, sest tippajal ei ole seal parkimiskohtigi. Vesi on seal ülipuhas. 

Imeroviglis oli hea päeval jalutada, rahvast oli seal vähem kui Theiras ja Oias, väikesed treppteed majade vahel olid puhtad ja ilusad, ja igast kohvikust avanes kaunis kaldeeravaade.

Tahtsime ka Santos Wine'i veine degusteerima minna, sõitsime sealt mööda ja mõtlesime hilisemaks laua broneerida aga teenindajad tundusid nii ülbed ja parkla oli täis busse aasia turistidega. Seega loobusime.

Head reisi!