Põhja-Tai

Tere

Oleme seljakottidega minemas 2 nädalaks (14 päeva kohapeal) novembri alguses Taisse. Lõuna-Tais juba käidud ning rannad ei huvita, seega panustame Põhja-Taile. Reisi eesmärk on pigem matkamine, templid, kohalikud külad jms. Kellel kogemusi ehk jagate mõtteid, mida toredat lisaks " must see" asjadele võiks veel sinna 2 nädala sisse mahutada? Hetkel siis plaanis sellised kohad nagu Chiang-Mai, Chiang-Rai, Pai. Kas need 3 kohta tagavad tegevuse 2 nädalaks (oleme väga liikuvad) või jõuaks mõne huvitava koha veel reisilisti lisada? Kas keegi on 2 nädala sisse ka Laose kombineerinud? Kellel mõni hea blogi, kust inspiratsiooni ammutada just Põhja-Tai kohta siis ootan linke :)

Tänud!

On kogemused 10 aasta tagused, kuid siiski https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kuu-aega-tais-vs-kuu-aega-tai-ja-kambodza Pai asemel tegine 3p retke Eagle House hotelli orgunniga Pai suunas dzungliradadel. Meie üllatuseks Mae Saes ei leidnud ühtki turbürookest, kes teeks sõite kuldses kolmnurgas, Saime sisuka päeva lavatakso rentides päevaks ja Mekongi jõel mootorpaadil tiirutades viidi isegi ühele Laose saarele viisavabalt. Mae Sais on ka Birma piiriületus, kus vist saab teha ka ühepäevaseid tutvumisi Birmasse. Kui huvi, uurige ise hetkeseisu.

Põhja-Tais käidud, meie seikluse reisivideo leiab siit

Huvitav vaatamine, mulle meeldis!

Mõnus rahulik video, kus näeb tõelist Taid ja külaelu, mitte basseine-hotellivaateid. Väga hea muusikavalik samuti!

Kes minemas, julgelt võib mulle kirjutada, jagan soovitusi :) Eriliselt mulle meeldis Soppong ja Nan, väga ilusad kohad ja teisi turiste praktiliselt, et ei olnud :) Eks seljakotiränduri suurim hirm ongi ju teised turistid. Soppongis soovitan sellist kohta nagu Cave lodge, see on 9 km väikesest Soppongi linnast väljas, väikeses külas, jõe ääres. Mae Hong Sonis soovitan võtta 2 päeva, 1 ööd matk Sawasdee toursiga, giid Chan. Tegemist on nn pereettevõttega, ööbimine tema abikaasa õe ämma juures. Korralik matk džunglis mitte mingi kommertslik tilu-lilu, rajal ühtegi teist turisti ei kohanud, peate põrandal magama, elektrit ja pesemisvõimalusi pole. Just selline kogemus, mida üks reisisell otsib ! :)

2 nädalat selle marsuudi jaoks oli üsna tihe, kasutasime ööbusse, et aega kokku hoida jne, et 3 nädalat oleks kindlasti parem olnud aga tegelt saime kenasti hakkama :)

Kokku siis läks see 2 nädalat meile maksma, 350 eurot inimene, siin siis kõik kohapealsed kulud ja kingitused perele aga tegelt oleks saanud ka nii 290, kui oleks vähe kokkuhoidlikumalt olnud. Lisandus siis soodne lennupilet. Põhja Tai on kindlasti odavam kui lõuna, vähemalt minu kogemuse põhjal.