Viimased kommentaarid

Tänud AndresR, tutvume Sinu poolt soovitatud programmiga :) 

Meie oleme minemas juunis.

Kas keegi seal ka rendiautoga ringi sõitnud? Kuidas muljed on, kas ok?

Plaanis telkidega ka Kaukasuse piirkonnas matkata? Keegi oskad soovitada head rada nii 4-5 päevaks?

Ei võtnud eraldi trippi kuhugile. Praslini saarel elasid need hiigelkilpkonnad meie ööbimiskoha aias, käisime neid seal toitmas, videol seda ka korra näha. La Digue saarel me nägime kahte-kolme kilpkonna kui jalgratastega ringi sõitsime. 


Kui ausalt öelda, siis ega seal midagi muud suurt teha pole,  kui niisama ringi jalutada, loodust imetleda, rannas mõnuleda ja matkaradasid avastada. On ka võimalus minna päevastele paaditrippidele lähedal asuvatele saartele  või siis snorgeldama/sukelduma. Meil ei hakanud igav, rannast randa seiklemine on ka ju tegevus. 


Seal oli väga palju peresid, väikeste lastega. Panin tähele, et suurem osa turiste olidki, kas väikeste lastega pered või 40+ inimesed. 

Meie self-catering kohad maksid 50-72 eurot öö, kõige kallim oli La Digue majutus 72 eurot koos hommikusöögiga.  Restoranides olid toidud ca 15-20 eurot aga söögikioskitest sai 4-5 euro eest süüa. Söögikioskitest pakuti näiteks pihve friikatega, kanakarrit, kalakarrit, kanakoibasid jms. Lõunal sai 4-5 euro eest hiinatoitu take away kohtadest. 

Toiduhinnad olid näiteks sellised, et saiapakk 2 eurot, lihatooted 4-6 eurot, burgerijuust (ainuke juust mida nägin) 2,5 eurot. Hinnad muidugi varieerusid päris palju, sõltudes sellest, kas pood asus turistipiirkonnas või mitte.

Meie käisime märtsi lõpp-aprilli keskpaik ja ilmad olid head, mõned päevad oli veidi pilves aga see oli pigem värskendav, kuna kraade oli sinna 30. Mõnel päeval veidi tibutas ning ühel ööl oli äike aga see ei seganud meid kuidagi.

Me kasutasime filmorat aga tegelt väga ei soovita, muutub aeglaseks aga samas algaja jaoks jällegi lihtne kasutada. Kui sul gopro klipid siis pole hullu aga drooni klippidega on üsna tülikas. Hetkel otsime alternatiivseid lahendusi tulevaste reiside jaoks :)

Meie olime 2,5 nädalat. La Digue saarel olime 4 ööd, Praslini saarel 5 ööd ning ülejäänud aja Mahe saarel. Kuna me oleme aktiivsed reisisellid, kellele meeldib matkata, siis meile Mahe väga meeldis. Seal oli palju matkaradasid suurepäraste vaadetega ja tegelt väga palju ilusaid liivarandasid oli ka.


Meile meeldis Praslini saar kõige enam, Anse Lazio ja Anse Georgette olid meie lemmikud rannad üldse, ilusad liivarannad ujumiseks, ei olnud suuri laineid. Anse Georgette on väike ja väga ilus rand, sinna saab kas matkates või siis läbi ühe luksusresorti golfiraja. Päevas saab läbi resorti minna 25 külalist, seega kui soovite sinna minna, siis oma koha peab broneerima kohe kui saarele jõuate. Meie jätsime selle oma eelviimsele päevale ja avastasime, et  kõik kohad olid juba ammu täis bronnitud. Läksime siiski resorti ukse taha ja hakkasime valvurit moosima, õnneks saime sisse aga see oli puhas õnn ja diplomaadioskuste proovilepanek.

La Digue oli ka mõnus saar ja palju ilusaid randasid, kuid seal meile ei meeldinud see, et paljudes randades olid kas väga suured lained või kivine põhi. Vaated olid ilusad aga väga mõnus ujuda ei olnud.

Kui soovite lihtsalt rannas olla ja puhata siis La Digue ja Praslin on hea valik. Mahe on suurem saar ja seal on rohkem müra, palju autosid jne.


Minu arust oli hinna ja kvaliteedi suhe paigas ja omanikud (vanem paar) olid nii toredad, tegid meile kingitusi ja andsid värskeid puuvilju. Seega soovitan seda kohta, kui teil majutust veel ei ole :)


Ja üks nipp veel, Seišellidel on takso väga kallis. Takosõidu hinnad varieeruvad sõltuvalt sõidu pikkusest 25-40 eurot.  Kohaliku transpordiga saab nii lennujaamast, kui ka sadamast kergelt liikuma, bussipeatused on lähedal aga kohvriga bussi ei lasta. Meil olid 60l seljakotid ja nendega saime kenasti bussi. 

Liikusime kohalike praamidega.

Kui piletid vähemalt mõned nädalat varem osta, siis saab hindades "early bird discounti". 
Kaks pikemat otsa olid 40 euro kanti suund ja lühem Praslin-La Digue oli 15 eurot.

Siit näed hindasid, sest need kindlasti erinevad sõltuvalt hooajast.

Minule meeldis Paje ranna piirkond. Seal oli üks mõnus chill koht Teddys Place ja nad pakuvad väga lahedaid delfiinidega ujumise tuure. Kendwa oli teine mõnus koht teisel pool saart.

Sõltub kelle jaoks mis oluline on ja mille eest ollakse nõus raha välja käima. Mõne jaoks tõesti kõik hinnas 5* hotell ainuõige valik. Meie jaoks see aga vägagi magus pulmareis, kõik on täpselt nii nagu soovime ja saab olema väga tore :)
Lihtsalt infoks, et self catering koht võib olla vägagi ilus ja mugavustega, self catering ei tähenda koheselt seda, et sa nagu rott seal saarel oled.

Meie tulime novembris Põhja-Taist tagasi. Tegime kõvast eeltööd ja üritasime turistilõkse vältida. Meie marsuut oli Bangkok- Sukhotai-Chiang Mai-Soppong-Mae Hong Son-Nan-Bangkok. Kohapeal 15 päeva. Bangkok oli lihtsalt kiire peatus. Meie lemmikud paigad olid Sukhotai, Mae Hong Son, Nan, Chiang Mai meeldis meile kõige vähem. Kuidagi ei saavutanud seda kontakti, turiste oli ka liiga palju. Ei tea kas seal on alati selline ülerahvastatus, või selle festivali pärast. Kui teistes kohtades, näiteks Nan oli väga puhas, seal ööturul oli näiteks kaks inimest spetsiaalist tööl, kes näitasid millisesse sorteerimiskasti prügi visata, siis Chaing Mais oli märgata jällegi seda aasia prügiprobleemi. Järeldus, kus on palju turiste, kes lagastavad ja tekitavad prügi, seal on ka probleem, et seda prügi ei suudeta käidelda. Kui tagasi tulla sihtkohtade juurde siis alguses kaalusime ka Paid aga Soppongi soovitati blogides rohkem, just looduse poolest, seal palju ilusaid koopaid ning pidutsevad noored kogunevad pigem Paisse. Paist sõitsime läbi enne Soppongi ja tegelt oleme väga rahul, et Paisse ei läinud, see koht kus me Soppongis olime (Cave Lodge), oli ikka mega kihvt. Siselende ei teinud, liikusime kohalike bussidega ja rolleriga. Meie reisivideot näed siit, kui on soovi, vb saate ideid.

AndresR tõsi, aasiaga võrrelda ei saa, kuid Euroopaga küll, näiteks eelpool mainitud Itaalia. Meie self catering ööbimiskohad Seišellidel on vahemikus 50-78€ öö, keskmine hind 64€ öö. Kui uurida ja teiste inimeste blogisid lugeda, siis leiab päris palju nippe ja võimalusi, kuidas Seišellide mõistes piiratud eelarvega paradiisi nautima sõita. Pigem julgustan inimesi sinna reisima, tegemist ei ole vaid rikkuritele võimetekohase sihtkohaga :)

Aga kui kindel soov minna just aasiasse, siis olen kuulnud, et osa Malaisiast peaks ok olema.

Meie sõidame märtsis Seišellidele, see reis nii pulmad ( tseremoonia kahekesi), kui ka mesinädalad. Koht klapib kenasti teie esmakirjeldusega, kuid vajalik oleks teada eelarvet, sest Seišellid ei ole mitte just kõige odavam koht, kuigi targalt planeerides ja otsides leiab ka seal vägagi mõistlikke variante. Meie valisime koha seetõttu, et reisime palju seljakotiga, sh oleme palju käinud aasias ning soovisime veidi teistsugust sihtkohta, kuhu nn tavapäraselt seljakotiga seiklema ei minda, tahtsime rohkem privaatsust ja ilusaid randasid. Alguses olid mõttes ka Maldiivid aga meile lebotada ei meeldi, Seišellidel on rohkem tegevusi, näiteks päevased lühimatkad. Ka Mauritius oleks üks võimalik sihtkoht, kuigi nii palju kui ma uurisin, kes mõlemas kohas käinud, siis Seišellidel on väidetavalt ilusamad rannad. Soovitaksin ka Tansaaniat ja Sansibari saart, olen seal ise käinud ja väga meeldis, näiteks alguses safari ja siis Sansibarile?

Ka käidud kevadel 2017 Annapurna matkal. Olime omapäi, tassisime ise oma kotte ja giidi ei võtnud. Saime kenasti hakkama. Reisivideo leiab siit, ehk on kellegile tulevikus abiks

  1. Sai käidud Nepaalis Annapurna matkal ja Põhja-Tais trippimas. Mõlema reisi videod siin:
    ja
  2. Järgmise aasta alguses lendan kalli kaasaga Seišellidele abielluma. Aasta lõpul on plaanis teha ka üks seljakotireis kas Lõuna-Ameerikasse või Austraalia kanti. Seekord tahaks minna rändama vähemalt 2 kuuks, eks näis kas saab töölt ära.
  3. Soodsaid lende otsin 2018 aasta lõpuks kas siis Lõuna-Ameerikasse või Austraaliasse.

Kes minemas, julgelt võib mulle kirjutada, jagan soovitusi :) Eriliselt mulle meeldis Soppong ja Nan, väga ilusad kohad ja teisi turiste praktiliselt, et ei olnud :) Eks seljakotiränduri suurim hirm ongi ju teised turistid. Soppongis soovitan sellist kohta nagu Cave lodge, see on 9 km väikesest Soppongi linnast väljas, väikeses külas, jõe ääres. Mae Hong Sonis soovitan võtta 2 päeva, 1 ööd matk Sawasdee toursiga, giid Chan. Tegemist on nn pereettevõttega, ööbimine tema abikaasa õe ämma juures. Korralik matk džunglis mitte mingi kommertslik tilu-lilu, rajal ühtegi teist turisti ei kohanud, peate põrandal magama, elektrit ja pesemisvõimalusi pole. Just selline kogemus, mida üks reisisell otsib ! :)

2 nädalat selle marsuudi jaoks oli üsna tihe, kasutasime ööbusse, et aega kokku hoida jne, et 3 nädalat oleks kindlasti parem olnud aga tegelt saime kenasti hakkama :)

Kokku siis läks see 2 nädalat meile maksma, 350 eurot inimene, siin siis kõik kohapealsed kulud ja kingitused perele aga tegelt oleks saanud ka nii 290, kui oleks vähe kokkuhoidlikumalt olnud. Lisandus siis soodne lennupilet. Põhja Tai on kindlasti odavam kui lõuna, vähemalt minu kogemuse põhjal.

Põhja-Tais käidud, meie seikluse reisivideo leiab siit

Meie oleme minemas oktoobri lõpus, olen teinud kõvast eeltööd mõttega just neid turistimasse vältida. Mulle on pigem jäänud sõelale sellised kohad nagu Nan, Sukhothai, Lampang. Olen lugenud, et Pai on väga ilus aga täis lärmavaid ja pidutsevaid noori-hipisid, mulle see väga peale ei lähe seetõttu väldin seda kohta ja plaanis minna kui aega jagub hoopis Suppongi või Mae Hong Soni, mis ka seal kandis. Meil aega 2 nädalat ning oleme ainult Põhja-Tais. Kaalusin ka Laosesse minna aga meie ajakava seda ei võimalda.

Meie läheme märtsis Šeisellidele. Meile on see lisaks mesinädalatele, ka tseremoonia koht. Algselt seda sihtkohta üldse ei vaadanud, sest suurt eelarvet ei ole (meil kahele inimesele kuni 4000 eur) aga kuna leidsin ühe pulmakorraldaja, kes korraldab privaatse tseremoonia rannal (mitte kuskil hotelli territooriumil, mida ma ei soovinud) siis sai ka sihtkoht selle järgi valitud. Kuna nad võtavad sind ükskõik kust peale, siis ei ole vaja ööbida kallis hotellis. Leidsime päris kenad self-catering toad nii 60 eurot öö. Kui on huvi siis tasub kindlasti ka seda sihtkohta vaadata, et Šeisellidele minna ei pea olema hiigelsuur eelarve. Seal olid ka mägimajakesed saadaval nii 60-70 eurot öö, mitte küll päris bungalo rannal. Algselt oli meil mõttes Maldiivid + Sri Lanka aga see oleks läinud nii kalliks. Maldiivid on kallis koht, nii ööbimise, kui ka transpordi mõttes, samas seal on need bungalod mida te soovite. Samas ka seal leidsin mõistlike variante ning ööbimine on odavam kohalikel saartel, kus bikiinides tohib olla ainult selleks ettenähtud kohas. Üks variant oleks näiteks 5 päeva olla Maldiividel ja siis edasi Sri Lankale seiklema. Meie siiski otsustasime seekord Šeisellide kasuks ning kaks nädalat on plaanis selle eelarvega läbi ajada.

  1. Peruus käisime
  2. 2017 aastal külastame Nepaali, ei teagi kas rohkem kuhugile mujale jõuab.
  3. 2018 aastal vaatame taaskord Ameerika poole, seega ootaks sooduspakkumisi sinna.

Karl Vaino, loomulikult ma ei hoidnud mõnikümmend eurot kokku sellega, et vormistasin erinevad lennupiletid, siin tegemist suuremate summadega. Kokku soovin hoida viisa ja selle vormistamise jamaga, sest ühekordse sisenemisega viisa saab teha netis ja see tunduvalt mugavam kui hakata helsingi saatkonnaga jamama.

Mul ei ole veel India-Nepaali pileteid ostetud, selle 3 tunni lenduda vahe annab põhimõtteliselt pikemaks venitada kui see on vajalik. 3 tundi on meie reisitõrke jaoks muidu piisav. Kas ma saan õigesti aru, et e-viisaga saab 30 päeva jooksul siseneda mitu korda, ma just lugesin, et ei saa. Kui saab siis see muidugi oleks super. Meil periood 25.03 - 18.04 seega alla 30 päeva.

Sai vaadatud ka seda Tyrkishi pakkumist aga hinnavahe oli ikka väga suur. Põhimõtteliselt kui muudmoodi ei saa, siis eks ma võin ju ka selle 6 kuulise viisa vormistada. Küsimus oli selles, et kas kellegil on kogemus ning kas saab ka seda mitte vormistades sinna minekul, tagasi plaanime nagunii vähemalt ühe päeva Indias olla ja seal ma pean selle viisa nagunii vormistama.

Saabun Delhi lennujaama Finnaairiga 26.03 hommikul, paari tunni pärast läheb välja eraldi lennupiletil lend Nepaali. Tagasitulek on veidi keerulisem, pean Delhisse lendama üks päev varem ning Finnaair läheb alles järgmise päeva hommikul.
Keegi oskab kommenteerida viisateemat? Lugesin, et kuna lennud erinevate piletite peal ning vajalik on pagas uuele lennule saada, tuleb vormistada viisa (pean tegema selle kalli viisa, sest mul kaks sisenemist ning sisenemiste vahe on üle 15 päeva)?
Hetkel mõtlen, et kas esimese 3 tunnise otsa saaks kuidagi kombineerida ilma viisata, et peaksin kasvõi tegema tagasitulles ainult viisa, see annaks märgatava hinnavõidu. Kui näiteks üritan oma seljakoti sokutada käsipagasina?

Asi selge, valime matka ning tipu jätame mõneks teiseks korraks. Tänan! :

Kahjuks meil on aega maksimaalselt nädal, alustame 22.07 ning tagasi Tallinnas peame olema hiljemalt 30.07 hommikul. Lähme autoga Soome ja sealt alustame sõitu ( ka sõit ise võtab päris palju aega, isegi kui ei peatu ja vahetame juhte). Plaanime teha võimalikult budget reisi ning ööbida telgis, seega majakesi nagunii ei kasuta.
Kas peaksime mõne teise marsuudi valima? Lugesin, et Abisko-Nikkaluokta peaks olema üks ilusamaid, ise seal kandis pole üldse käinud. Üks mõte oli teha ka ainult Kebnekaise otse ronimine ja seal ümbruses ringi luusida.