Viimased kommentaarid

Vardzia koobaslinn on kindlasti üks minu kõrghetki Gruusias, kui jätta välja mägedes matkamise. 

Meie käisime Gruusias eelmine aasta ja sõitsime ka ise. Polnud midagi hullu. Vardzia koobaslinna kindlasti soovitan.


Meie tripist saad lähemalt lugeda siit: https://evelinsjourney.wordpress.com/category/gruusia/ 

Minul kogemus eelmine aasta Tallinn-Sri Lanka lennuga ja kõik oli väga ok. Lennuk oli veidi vana aga muidu väga ok teenindus ja toit. 

Kui soov oleks kogeda imelisi randasid ja ka matkata, siis soovitaksin Seišelle hoopis. Usun, et tuleks ka odavam. Seišellidele vahepeal väga hea hinnaga lennupileteid saada, ca 500-550€ + täitsa normaalsed self catering korterid 50-60€ öö. 

Kui tunned huvi, siis täiendav info meie reisi kohta siit https://evelinsjourney.wordpress.com/2018/12/14/elu-nagu-filmis/ või videomaterjal 
<a href="
">


Meie käisime Machame rajal, ööbisime telgis. Oli küll veidike kallim, kui Marangu variant aga rada tundus huvitavam ja telgis ööbimine oli meie jaoks atraktiivsem matkakogemus. Mulle meeldis selle raja juures ka veel see, et ülesse ja alla minek oli väga erinevat teed pidi ja see võimaldas imetleda vaateid mäe erinevatelt külgedelt.


Meie kasutasime sellist ettevõtet nagu tro-peaks.com, 2014 aastal oli ametlikuks hinnaks 1300 dollarit nägu, kust tulid veel veidi alla. Nüüd kindlasti hind midagi muud. Siis oli see pakkumine üks odavamaid, mis õnnestus saada.

Jalanõud peavad olema kindlasti korralikud ja riided kihilised. Üleval on päris külm. Magamiskoti võtsime ettevõttelt ja lisaks ka matkakepid. Kindlasti korralik ja mugav päevakott ka, et soonima ei hakka. 


Nüüd valmis ka meie reisi droonivideo


 

Kusjuures ka majutusasutuses on tavaliselt hinnad näo pealt. Keskmine hind siis nn kodumajutuse tüüpi kohtades 25 lari nägu, vahet pole kas neljakohaline või kahekohaline tuba. Meil vähemalt selline kogemus. 

Tere! Soovik ka teada millal plaan minna? :) Endal olemas nii droon kui gopro

Vot nii ei oska soovitada aga ma väga ei usu, et tuleb odavam. Autorendifirmad pakuvad ka juhi teenust, sealt vb isegi saab odavamalt kui tänavalt takso. Mina isiklikult eelistan ise ringi vaadata, ei taha juhte/giide kasutada. Meil kogemus, kui tahtsime sõita Tbilisi-Telavi mis on umbes 2h sõitu, huvi pärast kysisime yhe takso hinda, tahtis 120 lari, valisime marshutka see oli 7 lari. 

Blogis räägin sellest ja hinnast aga lisan siia ka täiendavalt selle informatsiooni. Kasutasime siis  cars4rent.ge teenust. Kuna meil oli sõitmist mägedes, siis oli vajalik neljaveoline džiip, selle hind oli 216€ 4 päeva.  Kui neljaveolist vaja pole, siis seal oli pakkumises ka palju odavamaid sõidukeid, päeva hinnad väikestel autodel algasid 40€. Meie jäime teenusega väga rahule, auto oli korralik ja super viisakad töötajad. Nad rendivaid autosid ka Kutaisist ja Batumist.Meie käisime Gruusias juunis. Rentisime auto ja sõitsime ise, seal polnud midagi keerulist. Marsuut oli veidi teine, liikusime Tbilisi poolt, kuid Borjomis ja Vardzias käisime ära. Meie näiteks sõitsime Mtskhetast läbi Borjomi Vardzia juurde ühe päevaga. Ööbisime lähedal asuvas külas ja seejärel hommikul külastasime koobaslinna ning alustasime teekond tagasi Tbilisi. Sellest tulenevalt ma arvaksin, et 2 päevaga jõuab.

Võibolla on abi, siit saad lugeda meie reisi kohta https://evelinsjourney.wordpress.com/. Esmalt siis Kaukasuse 4 päevane mägimatk ja seejärel 4 päevane road trip. 

Kui liigute linnas taksodega siis soovitan kasutada taxify äppi. Tuleb soodsam, tänaval taheti 3x hinda. 

Mina olen asjast saanud aru nii, et ööbimise saad kui see oli ainuke võimalik lend sellel päeval. Mul näiteks situatsioon oli kus nõutud ooteaeg 10h oli aga reaalselt läks samal päeval ka kallim lend, kus pikka ooteaega polnud. Ütlesid mulle, et minu enda süü, et kooner olen ja kallimat lendu, lühema ooteajaga ei valinud.

Meie siis nüüd minemas 19.06-01.07. 

Marsuut selline, et alguses 4-5 päeva Omalo-Shatili matk ning seejärel kindlasti Kazbegi ja Vardzia piirkond. Plaanis rentida 4 päevaks auto ja maksimaalselt palju ise ringi sõita.  Kui tagasi jõuan siis saan muljeid jagada.

Meie käisime Seišellidel sellel aastal,  märtsi lõpus. Kohapeal olime 2,5 nädalat. Ilmad olid ilusad ja soojad.

Vaata minu postitust siit, siin muljetan sellel teemal. https://trip.ee/foorum/uldfoorum/seisellide-reisi-tagaside-koos-videoga.

Kui tekib täiendavaid küsimusi, siis võid kirjutada.


Tänud AndresR, tutvume Sinu poolt soovitatud programmiga :) 

Meie oleme minemas juunis.

Kas keegi seal ka rendiautoga ringi sõitnud? Kuidas muljed on, kas ok?

Plaanis telkidega ka Kaukasuse piirkonnas matkata? Keegi oskad soovitada head rada nii 4-5 päevaks?

Ei võtnud eraldi trippi kuhugile. Praslini saarel elasid need hiigelkilpkonnad meie ööbimiskoha aias, käisime neid seal toitmas, videol seda ka korra näha. La Digue saarel me nägime kahte-kolme kilpkonna kui jalgratastega ringi sõitsime. 


Kui ausalt öelda, siis ega seal midagi muud suurt teha pole,  kui niisama ringi jalutada, loodust imetleda, rannas mõnuleda ja matkaradasid avastada. On ka võimalus minna päevastele paaditrippidele lähedal asuvatele saartele  või siis snorgeldama/sukelduma. Meil ei hakanud igav, rannast randa seiklemine on ka ju tegevus. 


Seal oli väga palju peresid, väikeste lastega. Panin tähele, et suurem osa turiste olidki, kas väikeste lastega pered või 40+ inimesed. 

Meie self-catering kohad maksid 50-72 eurot öö, kõige kallim oli La Digue majutus 72 eurot koos hommikusöögiga.  Restoranides olid toidud ca 15-20 eurot aga söögikioskitest sai 4-5 euro eest süüa. Söögikioskitest pakuti näiteks pihve friikatega, kanakarrit, kalakarrit, kanakoibasid jms. Lõunal sai 4-5 euro eest hiinatoitu take away kohtadest. 

Toiduhinnad olid näiteks sellised, et saiapakk 2 eurot, lihatooted 4-6 eurot, burgerijuust (ainuke juust mida nägin) 2,5 eurot. Hinnad muidugi varieerusid päris palju, sõltudes sellest, kas pood asus turistipiirkonnas või mitte.

Meie käisime märtsi lõpp-aprilli keskpaik ja ilmad olid head, mõned päevad oli veidi pilves aga see oli pigem värskendav, kuna kraade oli sinna 30. Mõnel päeval veidi tibutas ning ühel ööl oli äike aga see ei seganud meid kuidagi.

Me kasutasime filmorat aga tegelt väga ei soovita, muutub aeglaseks aga samas algaja jaoks jällegi lihtne kasutada. Kui sul gopro klipid siis pole hullu aga drooni klippidega on üsna tülikas. Hetkel otsime alternatiivseid lahendusi tulevaste reiside jaoks :)

Meie olime 2,5 nädalat. La Digue saarel olime 4 ööd, Praslini saarel 5 ööd ning ülejäänud aja Mahe saarel. Kuna me oleme aktiivsed reisisellid, kellele meeldib matkata, siis meile Mahe väga meeldis. Seal oli palju matkaradasid suurepäraste vaadetega ja tegelt väga palju ilusaid liivarandasid oli ka.


Meile meeldis Praslini saar kõige enam, Anse Lazio ja Anse Georgette olid meie lemmikud rannad üldse, ilusad liivarannad ujumiseks, ei olnud suuri laineid. Anse Georgette on väike ja väga ilus rand, sinna saab kas matkates või siis läbi ühe luksusresorti golfiraja. Päevas saab läbi resorti minna 25 külalist, seega kui soovite sinna minna, siis oma koha peab broneerima kohe kui saarele jõuate. Meie jätsime selle oma eelviimsele päevale ja avastasime, et  kõik kohad olid juba ammu täis bronnitud. Läksime siiski resorti ukse taha ja hakkasime valvurit moosima, õnneks saime sisse aga see oli puhas õnn ja diplomaadioskuste proovilepanek.

La Digue oli ka mõnus saar ja palju ilusaid randasid, kuid seal meile ei meeldinud see, et paljudes randades olid kas väga suured lained või kivine põhi. Vaated olid ilusad aga väga mõnus ujuda ei olnud.

Kui soovite lihtsalt rannas olla ja puhata siis La Digue ja Praslin on hea valik. Mahe on suurem saar ja seal on rohkem müra, palju autosid jne.


Minu arust oli hinna ja kvaliteedi suhe paigas ja omanikud (vanem paar) olid nii toredad, tegid meile kingitusi ja andsid värskeid puuvilju. Seega soovitan seda kohta, kui teil majutust veel ei ole :)


Ja üks nipp veel, Seišellidel on takso väga kallis. Takosõidu hinnad varieeruvad sõltuvalt sõidu pikkusest 25-40 eurot.  Kohaliku transpordiga saab nii lennujaamast, kui ka sadamast kergelt liikuma, bussipeatused on lähedal aga kohvriga bussi ei lasta. Meil olid 60l seljakotid ja nendega saime kenasti bussi. 

Liikusime kohalike praamidega.

Kui piletid vähemalt mõned nädalat varem osta, siis saab hindades "early bird discounti". 
Kaks pikemat otsa olid 40 euro kanti suund ja lühem Praslin-La Digue oli 15 eurot.

Siit näed hindasid, sest need kindlasti erinevad sõltuvalt hooajast.

Minule meeldis Paje ranna piirkond. Seal oli üks mõnus chill koht Teddys Place ja nad pakuvad väga lahedaid delfiinidega ujumise tuure. Kendwa oli teine mõnus koht teisel pool saart.

Sõltub kelle jaoks mis oluline on ja mille eest ollakse nõus raha välja käima. Mõne jaoks tõesti kõik hinnas 5* hotell ainuõige valik. Meie jaoks see aga vägagi magus pulmareis, kõik on täpselt nii nagu soovime ja saab olema väga tore :)
Lihtsalt infoks, et self catering koht võib olla vägagi ilus ja mugavustega, self catering ei tähenda koheselt seda, et sa nagu rott seal saarel oled.