PORTO või miski muu?

Soov minna Portugali juuni lõpus, arvatavasti Portosse. Kui see muidugi hea mõte? Sooviks infot Porto kohta. Olen uurinud puurinud aga ei saa aru, kas seal läheduses on ka mingi ilus rand ookeani ääres, kus oma linnatuurist väsinud keha saaks ookeanis mõnusalt leotada? Teretulnud on kõik info. Kas hotell võta sinna lennujaama ja Porto linna vahele kuskile, kus tundub rand ka olema või juba mõtekam päris Portos ööbida ja sealt vahel ka randa põigata. Kas juuni lõpus oleks ikka õige Portosse minna( tutvuda natuke selle linnanga,ikka rannas ka mõnuleda ja muid lõbustusi väisata) või peaks valima Faro või Lissaboni kandi?? Vaatan eelkõige kohti kuhu lennukiga mugavamalt saab.. Kuna Portost plaan mujalegi lennata, siis tundus see kant nagu esmavalik. Tänan ette vastuste eest.

no hea mõte on ta igaljuhul. Rannaga on asi nii, et mööda Douro jõe kallast patseerides jõuad välja ilusale esplanaadile, mida mööda saab ookeaniäärset jalutuskäiku nautida. Kuigi sa võid näha liivast randa ning päevitavaid inimesi ning vees sulistavaid lapsi, siis päris kindlasti ei soovita seal ennast vette kasta. Linna vahetus läheduses on vesi äärmiselt must ja ohtlik sinu nahale ja tervisele (mida kaugemale sõidad, seda parem). Kui aga sõita rongi, bussi vms umbes tunnikese nii ühele kui teiselepoole Portot saab juba nii randa kui vett nautida (viimane siis aastaringselt päris külm). Vila Nova de Gaia, Espinho, Povoa de Varzim jne. Rongi(metroo)ühendus erinevate kohtadega on väga hea ja mugav, pealegi annab tunnike mõnusat rongisõitu hea võimaluse ümbrust uurida. Mina soovitaks küll siiski linnas ööbida ja siis oma äranägemise järgi selliseid päevaseid reise väljapoole teha. Kui sa aga tahad konkreetselt päike-liiv-rand menüüd, siis peaks võtma suuna lõunapoole Farosse. Ise pole käinud, aga mulje on jäänud selline, et see põhiline (ja loomulikult kõige rahvastatum) kuurortide kant. Mina soovitaks küll minna, teha on seal nii mõndagi. Ja tegelikult sobib rongiga seigelda ka sisemaale. Mulle jättis väga sügava mulje pikk rongisõit mööda Douro jõe kallast. Võidki näiteks sõita tunnikese poolteist, siis mingis suvalises linnakeses kohvi teha ja tagasi sõita ning ongi päev sisustatud.

Ise soovitan Viana do Castelot. Saab ka lähedal Hispaanias käia. Ja ega Potogi kaugel ole. Kuid linnana on Viana väike, sobib vaid puhkamiseks ja lõuna ajal mõnusak äraolemiseks.

no Porto randa pole ollagi. midagi ranna moodi on Espinhos. kui korralikku Portugali randa tahad näha, siis tuleb ikka lõunasse Algarvesse sõita. buss on tegelt tunduvalt odavam kui rong. Rong muidugi jälle veitsa kiirem ja mugavam. ja kui Farosse lendad, siis parimad rannad on ikka kõvasti lääne pool.