Portulis autorent

Augusti lõpus-septembri alguses on reisiplaanis Portugal. Alustame Farost ja lõpetame Lissabonis. Soovime rentida autot, kuid pole suutnud leida auto rendifirmat (hea hinnaga), kes pakuks võimalust auto jätta Lissaboni.
Kui kellelgi soovitusi-kogemusi jagada, siis olen tänulik!
Ja kas keegi on käinud Guadina de Vale looduspargis? Kas sinna tasub sõita?
Tänud ette!

Vali mis valid, aga Portugalis väldi rentimist Europcarist! Rentisin neilt novembris kompakt-auto (Seat Ibiza 1.2, 120ga sõitmiseks olid pöörded 4500 peal :)), kätte sain Lissaboni kesklinnast ning ära andsin lennujaama enne varahommikust äralendu. Loetud kilomeetrid enne tagasiandmist täitsin paagi, jõudsin lennujaama ning kuna lennuk hakkas kohe uksi sulgema viskasin tagantkäe allkirja ja tulin tulema. Kuna hiljem avastasin, et nad ahvid ei olnud mulle antud kontrahtis fikseerinud lõppsummat helistasin, et kontrollida kas me arusaam hinnast oli ühene. Loomulikult ei olnud - vastuvõtja oli märkamatult tõmmanud paberile väikse kriipsu, et paak on pooltühi ja seega ennäe imet võeti krediitkaardilt maha 26.30 EUR rohkem nn paagitäitmise tasu. Nähtavasti on tegu kavala skeemiga klientide tillitamiseks, sest sellise täishinnaga teenus ongi hinnakirjas - mitte, et tuli lisada niimitu liitrit x-hinnaga. Proovisin küll protsessida, ent me ei ela Ameerikas kus kliendil on õigus ausale teenindusele ja pettur vallandataks firma maine rikkumise eest päevapealt, vaid sotsialistlikus ELs kus firma oma petisest töötajaid pigem kaitseb. Endale sain õppetunni iga teenindaja tegevust edaspidi viimase kriipsuni jälgida, ning eluilmas mitte rentida Europcarist. Kaubamärk on kõva, ent sisu mäda. Soovitan soojalt kõigil sellest firmast mööda minna!

Muidu nö ühesuunarenti peaks pakkuma kõik firmad, vähemalt suuremad neist. Oluline on, et sel oleks oma kontor nii Lissabonis kui Faros. Nael kummi! :)

Mnjah.
Ei ütleks, et Europcar oleks nüüd halb asutus. Olen neilt auto võtnud Hispaanias,Saksamaal , Marokos! ja Usas. Alati on kõik ok olnud. Lihtsalt alati autot üleandes tuleb olla kindel andmetes! Alati!

Portugal ongi üks suur petiste maa:) suurimad petised on TV Cabos, PT-s ja ka Correios.

Jõudsime täna tagasi Madeiralt ,kuid enne seda sõitsime Portugalis nädal aega ringi rendiautoga mille võtsime www.rentauto.pt Auto lasksime tuua Lissaboni kesklinna ja loovutasime Porto lennujaamas.Jäime sellega igatahes väga rahule.Meil oli automaatkastiga Fiat Punto .Portugal on võrratu ja sealsed inimesed ,isegi kui nad ei räägi peale portugali keele midagi muud ,lahked ja sõbralikud .Samad sõnad tuleb ütelda ka Madeira kohta.Olen ka enne reisinud päris palju ,aga nii mägiseid linnu nagu Porto ja Funchal ei ole ette tulnud.Muidugi on kogu Madeira väga mägine.Kui väga hea juht ei ole ei soovita Madeiral autot võtta.